Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krecik1203

Problem z kartą graficzną Matrox Millenium G450

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

 

 

 

Pisze tutaj z prośbą o pomoc. 

 

Mam kartę graficzną Matrox Millennium G450 Dual Head i nie mogę ustawić grafiki w grze na OpenGL. Szukałem sterowników instalowałem ale d*** nic nie pomogło tylko popsuło mi obraz. Proszę was o pomoc z góry dziękuje ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zła nazwa tematu :P zastanów się dobrze trzy razy i napisz do mnie na PW jak powinna wyglądać poprawna nazwa tematu, a odblokuję wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak w różnych grach gdy chce przestawić grafikę na OpenGL wyłącza mi się gra z błędem że nie można ustawić grafiki Oplen GL. np w Counter-Strike  nie mogę ustawić grafiki Open GL ale D3d działa  ;/

 

 

 

 

Nie wiem dlaczego D3D działa a Open GL nie ;/ 

 

Ściągałem sterowniki ale niestety obraz się popsuł i mam tylko 16 bit ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam, po co Ci OpenGL ?

Mogę się mylić, ale chyba nie ma ono podjazdu do jakże dobrze rozwiniętego DirectX ? (nie jestem specem w dziedzinie gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też specem nie jestem, ale wiem, że w niektórych funkcjach DirectX nie ma podjazdu do OpenGL, no i przede wszystkim OpenGL jest mniej zasobożerny - więcej pracy przejmuje grafika, odciążając CPU. Ale ogólnie zgadzam się, jeśli coś chodzi w DX, to po co robić problemy. A kłopot z tą kartą może wynikać z braku konkretnej instrukcji. Sprawdź czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla swojej karty na stronie http://www.matrox.com/graphics/en/support/drivers/ . Jeżeli to samo dzieje się na najnowszych sterach, problem może tkwić w kodzie gry. Matroxy Dual Head są nieco nietypowe i zwyczajnie kod gry może mieć problem z ich obsługą - sprawdź wtedy na stronie producenta gry, czy wyszedł może jakiś patch.

 

Trochę info i pomocy technicznej nt. Matroxów DualHead: http://www.matrox.com/graphics/en/support/gxm/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×