Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

Informacja O Usuwanej Subdomenie W Da

Polecane posty

Witam

Na jednym koncie 'zniknęła' subdomena. Klient twierdzi że jej nie usuwal i nie wiem jak mam to sprawdzić (kto usunął i kiedy). Przejrzałem logi jednak nic nie znalazlem.

 

W jakim pliku logów znajdę informację na temat usuniętych subdomen?

System Debian Etch+ DA.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować namierzyć to w ten sposób, że sprawdzić plik strefy DNS-a "/etc/bind/domena.db" kiedy był zmieniany i czy subdomena jest wykasowana potem sprawdzić w "/var/log/directadmin/data.log" sprawdzić czy była wykonywana komenda związana z subdomeną i z jakiego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam pliku data.log w logach, ale z datą modyfikacji to dobry pomysl, jednak zdążylem juz go nadpisać dodając subdomenę ;)

 

innego sposobu nie ma?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam pliku data.log w logach, ale z datą modyfikacji to dobry pomysl, jednak zdążylem juz go nadpisać dodając subdomenę ;)

Chodziło mi o plik np. 2009-Sep-30.log czyli z konkretną datą ale jak masz strefę nadpisaną to nie masz daty, pewnie konfiguracja apache też nadpisana.

Niestety w tych logach jest tylko komenda DA a nie całość wywołania np. GET /CMD_EMAIL_POP HTTP/1.1 admin - bo z tego nie widać jakiej domeny i subdomeny dotyczyło.

 

Innej metody nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o plik np. 2009-Sep-30.log czyli z konkretną datą ale jak masz strefę nadpisaną to nie masz daty, pewnie konfiguracja apache też nadpisana.

Niestety w tych logach jest tylko komenda DA a nie całość wywołania np. GET /CMD_EMAIL_POP HTTP/1.1 admin - bo z tego nie widać jakiej domeny i subdomeny dotyczyło.

 

Innej metody nie znam.

 

od tego pliku zaczolem szukanie, ale nieczego w nim nie znalazlem. tnz wedlug logów nikt się nie logowal na konto klienta i nikt nie usuwal subdomen.

Myslalem że moze być jeszcze jakiś inny sposob sprawdzenia. ;)

 

Dzięki za pomoc

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×