Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
diablos

serwer wirtualny czy coś innego?

Polecane posty

Witam

Mam kilkudziesięciu klientów dla których moja firma robiła WWW i trzeba było załatwić im miejsce na stronę. Większość z nich wylądowała w home z mojego polecenia (ja zakładałem) a niektórzy mieli swoje konta hostingowe już... Z tego powodu ostatnio zacząłem się zastanawiać dlaczego ja na tym nie zarabiam a jeszcze płace za swoje konto hostingowe. Więc wpadłem na pomysł aby zakupić dostęp do jakiegoś hostingu czy serwera wirtualnego i niektórych kleintów tam umieścić. Nie będzi eich narazie wielu 2-3 firmy plus ja ponieważ niektórzy mają duże wymagania i skoro są np. zadowoleni z home to nei będę im zmieniał i przenosił całych systemów a niektórym po prostu nie skończyła się jeszcze żywotność konta za które zapłacili np. niedawno...

 

Uff wypociłem troche informacji a teraz co bym chciał mieć po zakupie:

1. Oczywiście nieograniczoną ilość kont pocztowych z tymże aby nie było tak jak w home.pl że na jednym koncie jak mamy np. 100 domen to jak ktos wysle maila na jeden z loginow np aaa@aaa.pl lub aaa@bbb.pl to dochodzi na to samo konto lecz aby była też możliwość aby maile dochodziły na jedno konto gdy ktos wysle je na kilka domen.

2. fajnie by było aby klient nie wiedział w jakiej firmie hostingowej ma konto tylko np wchodzil przez moja domene lub subdomene do klienta przez www i w pop3 i smtp wpisywał swoją domenę lub moją...

3. Bazy danych i MySQL i PostgreSQL najlepiej no limit - i możliwość dostępu z zewnętrznych programów bo np. niektóre nasze systemy to aplikacje łączące się z bazą danych...

4. Nielimitowane konta FTP aby klient sam mógł wejść i zmienić coś na swojej stronie lub ja bym zakładał je dla moich współpracowników którzy by czasami pobierali sobie z niego materiały lub je wrzucali

5. Możliwość podziału powierzchni ale to ewentualnie tylko...

6. Pojemność jak największa i transfer jak największy :) oczywiście realnie jakieś wielkości wiadomo że czym większe wartości tym mniej kłopotu w przyszłości

7. To co każdy chce czyli mała awaryjność bo niektóre firmy to np. firmy turystyczne które jakby miały zwiechę np 4 godzinną to by mnie ze skóry oberwali bo klienci by nie mogli robić rezerwacji! to mi pasuje włąśnie w home jkaby nie mówić to jest tam mała awaryjność...

 

Czego tam nie będzie:

1. systemów jak forum by przemo itp... tylko własne oprogramowanie...

 

Zastanawiałem się nad Luna II w KEI niby to dobra firma (tak czytałem) chociaż nigdy nie korzystałem ale 1200 zł hmm mogę zapłacić lecz nie wiem czy coś lepszego bym nie znalazł i czy na długo ta luna 5% wystarczy mi abym nei musiał non stop dopłacać :) nigdy nie byłem klientem KEI...

 

pozdrawiam

diablos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takiej działalności są konta reseller - każdy klient ma swoje konto i panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do takiej działalności są konta reseller - każdy klient ma swoje konto i panel.

 

OK dzięki a czy jakieś są warte uwagi firmy? bo rozumiem że luna kei odpada chyba a coś innego? a co jakby klient nei musial miec swojego panleu i na poczcie mojego loga tylko logo hostingodawcy? to też wtedy tylko reseller? i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie klientów na jednym koncie jest mało bezpieczne, nie można zliczać transferu, nie jest dokładnie dzielony dysk. Wszystko działa na jednym użytkowniku - skrypty mają dostęp do wszystkich plików na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przede wszystkim upewnij się, że dobrze ściągniesz kasę od tych firm.. i żeby to, co kupisz było wysokiej jakości...

 

1. Reseller to załatwi bez problemu.. coś solidnego na DirectAdminie albo Luna w KEI.. podejrzewam, że masz loginy login@domena.tld i serwery pop3/smtp jako domena.tld, więc dla jak najmniejszej ilości problemów te dwie opcje będą OK

2. No to będzie.. jeśli chcesz branding panelu, to już inna bajka (tylko czy chcesz? klienci będą wchodzić na panel?)

3. Jak w punkcie 1. Kwestia tylko tego jakie obciążenie te strony generują razem.. bo nie wiadomo, czy polecać lekkiego resellera, czy VPS-resellera.. (jak deho.pl)

4. No to raczej nie problem.

5. j.w.

6. O nie nie nie nie.. bo zaraz Ci - zamiast sensownie doradzać - rzucę Ci gównem jakimś w UK albo USA, które daje terabajty dysku i transferu... policz wszystko, dodaj 20 procent i powiedz... potem dodaj 40 procent i powiedz... i masz "co teraz i co wkrótce" potrzebne będzie..

7. No to przygotuj się na koszta.. ale skoro tych firm jest tyle... a samo home to jest 300+VAT, to pewnie zachowując powiedzmy cenę 200+VAT będziesz miał porządną kasiorkę na hosting.. powiedzmy połowę daj na hosting, połowę do kieszeni.. i będziesz miał super jakość (tylko to teraz policz).. jeśli masz lajtowe stronki, to może się okazać, że przytniesz na tym i 60-70 procent... że np. rocznie masz z tego np. 200zł x 100 firm... 20,000zł.. i np. po zarobku i podatkach wyjdzie na łapę dla Ciebie 12,000.. a transferu, dysku i obciążenia będziesz miał takie, że potrzebna będzie np. Luna w KEI za 3,000 rocznie...

 

Jedna sprawa: nie oszczędzaj - bierz drogie, porządne firmy... bo jak Ci pier... pójdzie coś na 3-6 godzin.. to będzie masakra totalna..

 

Luna to dobry wybór.. nawet bardzo bezpieczny, choć stosunkowo drogi (gdy patrzysz na dość tanie oferty).. a tani, jeśli nie chcesz pewnego razu nawału telefonów "bo była dziura w kernelu i admin olał update"...

KEI daje narzędzia do brandingu panelu, także jak zostawisz u nich te 2 patole na porządną Lunę, to wydaje mi się, że problemu nie będzie.. a do tego przecież możesz stopniowo to przenosić (zapewne tak będzie) - masz wygodny sposób płacenia kwartalnego, także można sobie iść w górę czy w dół z pakietami stopniowo...

 

Ja mam w KEI tylko "malutkie" konto - bo poczta jest tam najsolidniejsza spośród wszystkich moich hostów w życiu.. do tego wykresiki obciążenia.. i w ogóle bardzo profesjonalna firma.. jedyna rzecz, która od paru miesięcy mnie smuci to fakt, że mają ofertę z kamienia... mogliby ciutkę coś poprawić czy dodać z opcji... choć w pewnym sensie to jest plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Trzymanie klientów na jednym koncie jest mało bezpieczne, nie można zliczać transferu, nie jest dokładnie dzielony dysk. Wszystko działa na jednym użytkowniku - skrypty mają dostęp do wszystkich plików na koncie.

 

Zgadzam się że nie można zliczać transferu to minus dla mojego rozwiązania ale jeżeli chodzi o podział dysku i o skrypty to mają to być moi klienci którym moja firma pisała systemy i tylko nasze skrypty by tam były więc o to jestem spokojny :)

 

Przede wszystkim upewnij się, że dobrze ściągniesz kasę od tych firm.. i żeby to, co kupisz było wysokiej jakości...

 

2. No to będzie.. jeśli chcesz branding panelu, to już inna bajka (tylko czy chcesz? klienci będą wchodzić na panel?)

 

Branding panelu to nie chodziło mi bardziej o sprawdzenie maila ale nie jest to konieczne...

 

3. Jak w punkcie 1. Kwestia tylko tego jakie obciążenie te strony generują razem.. bo nie wiadomo, czy polecać lekkiego resellera, czy VPS-resellera.. (jak deho.pl)

 

TO już różne... dużo operacji na bazach i dużo maili... a niektórzy klienci malutcy...

 

6. O nie nie nie nie.. bo zaraz Ci - zamiast sensownie doradzać - rzucę Ci gównem jakimś w UK albo USA, które daje terabajty dysku i transferu... policz wszystko, dodaj 20 procent i powiedz... potem dodaj 40 procent i powiedz... i masz "co teraz i co wkrótce" potrzebne będzie..

 

hehehe chodziło mi o to że trudno to powiedzieć ile będzie potrzeba. Na pewno teraz mniej ale same konta pocztowe sporo zabieraja chociaż chyba w LUNA liczy akurat rzeczywiste zużycie miejsca a nie wirtualnie ustawione lecz mogę się mylić...

 

7. No to przygotuj się na koszta.. ale skoro tych firm jest tyle... a samo home to jest 300+VAT, to pewnie zachowując powiedzmy cenę 200+VAT będziesz miał porządną kasiorkę na hosting.. powiedzmy połowę daj na hosting, połowę do kieszeni.. i będziesz miał super jakość (tylko to teraz policz).. jeśli masz lajtowe stronki, to może się okazać, że przytniesz na tym i 60-70 procent... że np. rocznie masz z tego np. 200zł x 100 firm... 20,000zł.. i np. po zarobku i podatkach wyjdzie na łapę dla Ciebie 12,000.. a transferu, dysku i obciążenia będziesz miał takie, że potrzebna będzie np. Luna w KEI za 3,000 rocznie...

 

No aż tak dobrze to nie ma... klientów mam ale mają już swoje hostingi polecone przeze mnie albo już nie są moimi klientami i tylko hosting im został lecz kilku bym zebrał więc starczy i na opłacenie konta prawie i chodzi mi o to że ja będę miał zawzse hosting darmo i nie muszę kombinować (wszystko mam w jednym miejscu)

 

Luna to dobry wybór.. nawet bardzo bezpieczny, choć stosunkowo drogi (gdy patrzysz na dość tanie oferty).. a tani, jeśli nie chcesz pewnego razu nawału telefonów "bo była dziura w kernelu i admin olał update"...

KEI daje narzędzia do brandingu panelu, także jak zostawisz u nich te 2 patole na porządną Lunę, to wydaje mi się, że problemu nie będzie.. a do tego przecież możesz stopniowo to przenosić (zapewne tak będzie) - masz wygodny sposób płacenia kwartalnego, także można sobie iść w górę czy w dół z pakietami stopniowo...

 

Ja mam w KEI tylko "malutkie" konto - bo poczta jest tam najsolidniejsza spośród wszystkich moich hostów w życiu.. do tego wykresiki obciążenia.. i w ogóle bardzo profesjonalna firma.. jedyna rzecz, która od paru miesięcy mnie smuci to fakt, że mają ofertę z kamienia... mogliby ciutkę coś poprawić czy dodać z opcji... choć w pewnym sensie to jest plus...

 

No to chyba mnie przekonałeś do luny. Jak ktoś nic innego nei poleci to pewnie się skuszę... Narazie myślałem o tej 5% obciążenia i 100 GB transferu ale najwyżej później się rozbuduje jak będą nowi klienci i taka potrzeba czyli teraz 1200 zł netto. Nie wiem tylko ile kosztuje dodatkowe miejsce u nich czyli większe niż 10 GB bo jest napisane od 10 GB a innej opcji nei można wybrać... Może ktoś się orientuje? Najsolidniejszą pocztę do tej pory miałem w home.pl i też polecam chociaż przy jednym kliencie zdarzył mi się kilk arazy błąd 503 Virtual Server Overload czyli dali ciała a skryptów prawie tam nei było...

 

pozdrawiam

diablos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polhes

Kei.pl jest bardzo fajne i maja znakomity support. Jedyny problem to cena ktora w porownaniu do konkurencji wciaz zostaje wysoka a limity na tym samym poziomie. Jednakze ciekaw jestem w jakim kierunku pojdzie rozwoj tej firmy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie.. rozwój firmy, zmiana oferty... niestety, co miesiąc wchodzę na KEI.pl i szukam zmian - a tam nic.. trochę szkoda.. nie chodzi oczywiście o chory overselling, ale jakieś fajne rzeczy by mogli dodać... jakieś dodatkowe eftepy czy coś.. no nie wiem..

trochę nie wykorzystują potencjału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polhes
No właśnie.. rozwój firmy, zmiana oferty... niestety, co miesiąc wchodzę na KEI.pl i szukam zmian - a tam nic.. trochę szkoda.. nie chodzi oczywiście o chory overselling, ale jakieś fajne rzeczy by mogli dodać... jakieś dodatkowe eftepy czy coś.. no nie wiem..

trochę nie wykorzystują potencjału...

 

Z tego co wiem to nie planuja dodatkowych ftp'ow w ramach swoich planow hostingowych. Chyba taka polityka firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, wiadomo - są duże firmy zj ednym eftepem, są duże firmy bez możliwości tworzenia unikalnych kont e-mail w różnych domenach itd. itp.. ale chodzi w ogóle o to, że KEI praktycznie nic nie zmienia.. od chyba 3-4 lat...

żeby oni w ogóle coś planowali, heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na vipserv.org istnieje możliwość uzyskiwania 5% wpłat od kont poleconych w formie czasu abonamentowego (program partnerski). Jeśli masz 20 kont poleconych o tej samej cenie lub np. 10 dwa razy droższych to nie płacisz za swój hosting.

 

Nieograniczona ilość skrzynek pocztowych, także w różnych domenach z tą samą cześcią poprzedzającą

 

Możliwość ustawienia logowania do 9 webmaili w swojej domenie, także w pełni maskując nasz adres i w pełni dostosowując formularz logowania.

 

Nie limitowana ilość dodatkowych kont FTP na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×