Skocz do zawartości
ris

VPS w USA, wydajność kilku różnych stron www (django, rails)

Polecane posty

Witam,

Kilku moich kolegów wraz zemną chce kupić sobie VPS na http://www.linode.com/ głównie do hostowania własnych stron www (django i rails). Czy to ma sens? Na megiteam.pl minimalne konto ma 40MB. Czy mając na VPS 360 MB mogę hostować powiedzmy 5 różnych stron www (rails, django). Czy to wydoli? Czy jest to może całokowicie pozbawione sensu? Czy taki serwer VPS podoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bardziej będzie się opłacał dzielony hosting. Na vipserv stosowany jest mod_passenger dzięki czemu nie ma ani limitu pamięci ani ilości aplikacji. Można stworzyć dowolną ilość aplikacji rails i django o dowolnej ilości adresów każda - przetestuj sam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież mod_passanger mogę zainstalować w systemie na VPS. Pytam, czy są jakieś przeciwwskazania, od strony technicznej tego co wymyśliłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież mod_passanger mogę zainstalować w systemie na VPS. Pytam, czy są jakieś przeciwwskazania, od strony technicznej tego co wymyśliłem?

 

Da się zainstalować, czemu nie. Na vps-ach jest jeszcze limit procesora który kazdy podaje po swojemu :) W kazdym razem z passengerem w 360MB pamięci powinieneś spokojnie uruchomić 5 stron. Z mongrelem będzie trudniej.

A na shared jak vipserv pewnie upchnął byś 5 stron railsowych w pakiecie za 5zł albo 9,99zł/miesiąc więc upewnij się czy warto się męczyć z VPSem, gry są specjalnie przygotowane rozwiazania na takie okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×