Skocz do zawartości
Radek B

Potrzebny starszy dedyk

Polecane posty

Witam, mój temat jest dość nietypowy potrzebuję serwera dedykowanego pod moją pracę magisterską na którą złoży się ok 5-15 serwerów VPS. Na tych VPS zostanie uruchomiony serwis społecznościowy. Niestety dysponuję kwotą 700zł dlatego może znacie państwo firmy, które wyprzedają tanio jakieś starsze maszyny typu Athlon, Pentium 4? Serwis nie będzie generował bardzo dużego ruchu(max 1000UU dziennie), jednakże jeśli ruch będzie duży będę w stanie zdobyć dofinansowanie i wykupić kilka "prawdziwych" serwerów dedykowanych. Może sami macie coś takiego do zaoferowania. Niestety musi być to dedyk a nie pojedynczy VPS ponieważ system, który projektuje z założenia ma być rozproszony na kilka maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od sierpnia 2009 do marca 2010 włącznie - 8 miesięcy Po tym okresie albo serwis zniknie albo pozyskam fundusze na prawdziwą maszynę, być może uda mi się to podczas tego okresu.

Nie napisalem o wymaganiach najlepiej:

 

- 3GB lub więcej:) RAM niestety tyle bo serwery baz danych, serwery memcached, www, proxy, nagios itd.

- dyski w RAID. To serwis typu "fotka" także fajnie by było aby miały te 200GB

- i procek który pociągnie te załóżmy 12 VPS

- wystarczający ;) limit

- 2 IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę za duże wymagania, ok to jakikolwiek używany stary dedyk za te pieniądze na ten okres jest osiągalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub stara oferta hetzner (Root Server DS...) bez opłaty instalacyjnej, jednak i tak nie znajdziesz nic normalnego za te parę stówek na taki okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)potrzebuję serwera dedykowanego pod moją pracę magisterską na którą złoży się ok 5-15 serwerów VPS. Na tych VPS zostanie uruchomiony serwis społecznościowy. (...)

 

Może w takim razie wystarczy tylko te 5-15 VPS'ów? W podanej cenie moglibyśmy zaproponować 5-6 VPS'ów, każdy po ok. 10-20GB/256MB RAM/50GB transferu. Szczegóły oczywiście do uzgodnienia na PW lub kontakt w stopce.

 

A jeśli musi być to koniecznie dedyk, to może lepiej po prostu w tej cenie kupić/złożyć jakiegoś PC'ta i upchnąć go gdzieś na uczelni, na której jest robiona ta magisterka. Jako projekt non-profit, robiony na dodatek w ramach mgr powinni przyjąć taki 'serwer' na te 8 miesięcy, a jak się rozwinie to wtedy będzie można go gdzieś przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×