Skocz do zawartości
pavobe

Menadżer plików FTP w PHP

Polecane posty

Chciałbym utworzyć sobie małe konto FTP, które byłoby dostępne za pomocą przeglądarki internetowej.

 

Głównie interesują mnie skrypty w PHP, z możliwością ściąganie, uploadowania, edytowania, przenoszenia, kopiowania, usuwania, zmiany nazw plików i podobne. W sieci znalazłem kilka skryptów, ale ciekaw jestem, czy ktoś z WHT korzysta z takiego rozwiązania oraz co poleca ;).

 

Aktualnie korzystam z francuskiego cuda WebShare, ale menu kontekstowe pod prawym przyciskiem myszy zaczyna mnie irytować. W dodatku bardziej ten skrypt efektowny niż efektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tego typu skrypty są "bardziej efektowne niż efektywne", jak to ładnie ująłeś. I każdy jeden będzie dużo wolniejszy niż tradycyjne rozwiązania. Poza tym każdy z nich stanowi potencjalne zagrożenie, otwierasz w ten sposób dodatkową furtkę dla Chińczyków i Turków...

Możliwe, że teraz istnieją jakieś dobrze zabezpieczone skrypty tego typu, ale jakieś 2-3 lata temu, kiedy sam szukałem podobnego rozwiązania, żaden skrypt nie gwarantował sensownego poziomu bezpieczeństwa, więc sobie podarowalem. I szczerze polecam to samo wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AjaXplorer

http://www.ajaxplorer.info/

 

W czerwcu ma wyjść nowa wersja, wspierająca różnorakie backendy autoryzacyjne.

Póki co jest tylko wewnętrzny na plikach tekstowych, ale osobiście do takich celów polecam ;)

 

PS: @d.v - idąc twoim tokiem myślenia, to FTP jest równie dziurawe, co taki skrypcik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... dziękować. Wygląda całkiem przyjemnie. Przyjrzę mu się bliżej.

 

Na bezpieczeństwie mi nie zależy. Nawet jeżeli, to zawsze mogę zapakować rarem na hasło i być chociaż trochę bardziej chronionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej, widać w ostatnim czasie naprawdę coś się pozmieniało. Dzięki za posta, Fiercio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: A jeśli ktoś chce mieć bezpieczeństwo na poziomie paranoidalnym, to niech zainteresuje się SSLem + obustronnym wymuszeniem wymiany certyfikatów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym utworzyć sobie małe konto FTP, które byłoby dostępne za pomocą przeglądarki internetowej.

 

Głównie interesują mnie skrypty w PHP, z możliwością ściąganie, uploadowania, edytowania, przenoszenia, kopiowania, usuwania, zmiany nazw plików i podobne. W sieci znalazłem kilka skryptów, ale ciekaw jestem, czy ktoś z WHT korzysta z takiego rozwiązania oraz co poleca :D .

 

Aktualnie korzystam z francuskiego cuda WebShare, ale menu kontekstowe pod prawym przyciskiem myszy zaczyna mnie irytować. W dodatku bardziej ten skrypt efektowny niż efektywny.

 

Jeżeli jeszcze aktualne, to polecam Net2FTP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jeszcze aktualne, to polecam Net2FTP :D

 

Także polecam. Najlepiej pobrać skrypt i zainstalować na swoim serwerze, gdyż ten na stronie ma limity, ale do podstawowych spraw nawet ten online wystarcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×