Skocz do zawartości
Taifun

szukam vpsa pod strony

Polecane posty

Witam, Poszukuję stabilnego vpsa dla moich stron, ponieważ z obecnym serwerem (shared hosting) jestem na progu limitu jaki mi zaoferowali - CPU. Często przekraczam o 1% czasem 2% limit ale jeszcze administrator wytrzymuje i nic nie pisze.

Ale wolę się zabezpieczyć mając na uwadze przyszły wzrost użytkowników.

Głównie zależy mi na CPU ale transfer też jakiś proporcjonalny powiedzmy 100GB/msc z możliwością dokupienia.

Cenowo i technicznie odpowiada mi oferta ovh RPS ale mam problem z analizą mocy CPU w VPSach.

Jeśli posiada się limit powiedzmy 5% na mocnym serwerze to jak to przełożyć na moc VPSa żeby jeszcze został jakiś zapas i strony chodziły jak burza?. I co mam zrobić jeśli hosting nie pozwala na publikację tych danych, jak to przeliczyć?

Co do rpsa jeśli dobrze czytam wartość taktowania procka to wystarczyłaby mi taka oferta: Intel Atom mono 1.60 Ghz tylko, że:

a) Intel Atom == Celeron, Duron ? Do czego można to porównać?

:D Raz miałem RPS1 w ovh ale sfajczyła się cała szafka i mam niemiłe wspomnienia jednak pomyłki się zdarzają a jak się idzie na masówkę to może się zdarzyć, więc tym doświadczeniem nie decyduje. Nie wiem jak jest teraz z tymi RPSami bo pojawiło się jakieś hitme i inne budżetówki dlatego może mają większy luzy niż na otwarciu. Warto brać RPSY czy jednak lepiej odpuścić?.

 

Jeszcze mam pytanie dosyć kontrowersyjne bo ostatnio mnie kumpel zadziwił, że chce na dedyku jakiś panel z warezu instalować (chyba DA). Czy dużo osób tak robi? Zna ktoś takie osoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam pytanie dosyć kontrowersyjne bo ostatnio mnie kumpel zadziwił, że chce na dedyku jakiś panel z warezu instalować (chyba DA). Czy dużo osób tak robi? Zna ktoś takie osoby ?

 

Nie nikt tak nie robi, przynajmniej na tym forum !

Jest wiele darmowych narzędzi nie trzeba używać nic kradzionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nawet fajny ten panel, darmowy ale sporo funkcji ma. Nie wiem jak ze stabilnością ale zaraz sam na Debianie go zainstaluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już go mam dość długo i sprawuje się wyśmienicie ale jeśli miałbym brać komercyjne to oczywiście Cpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już go mam dość długo i sprawuje się wyśmienicie ale jeśli miałbym brać komercyjne to oczywiście Cpanel.

 

Że tak zrobię OT - BO ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo problemów z nim nie ma jest w miarę prosty i intuicyjny jeśli ktoś zna podstawy obsługi vpsa myślę że nie będzie miał z virtualminem żadnych problemów. Ale jest jedna podstawowa sprawa.... język angielski. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu i tych procesorów Intel Atom:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Atom

 

 

"...mają być używane w komputerach klasy Ultra-Mobile PC (w płytach głównych mini-ITX), i innych przenośnych urządzeniach jak smartfony czy konsole gier wideo..."

 

To chyba już coś nam mówi ;) Są przede wszystkim tanie, zużywają mało prądu... Ja bym nie brał RPS'a w OVH ze względu na ich okropne sieciowe dyski. Jeśli jednak się zdecydujesz, to RPSIII-IV. Polecam np. w BudgetVPS'a Large ( http://budgetvps.pl ), jeśli ma to byc tylko pod strony... (w BudgetVPS brak zezwolenia na odpalanie gier i dlatego jest niższa cena :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnosnie budgetvps.pl :

Procesor: do 100% (2800 Mhz)

a na jakim to procesorze jest i jak oni to przeliczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego cena budgetvps.pl jest taka niska? Na czym tną koszta?

Dlaczego jest tak dużo niepochlebnych opinii o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budgetvps to tanie vpsy w PL bez supportu (ludzie którzy piszą te opinie negatywne zdaje się o tym zapomnieli), ruch do internetu kierowany jest troszkę inaczej niz w podstawowej ofercie hitme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale co.. VPSy?

 

provps.pl, prohost.pl - to Polska

UK: a2b2.com/cheapvps.co.uk, innohosting.com, futurehosting.com

USA: geekstorage.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×