Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

Problem z Dyskiem/ Windowsem

Polecane posty

Gość Pokuć

Mam problem z instalacją Windowsa XP SP2 (Legal). Standardowa procedura wkładam CD, restart kompa, odpalam z CD, czekam aż te instalatory itd zrobią co trzeba, mam okienko gdzie chce dać system, kasuje partycje C, daje w jej miejsce nową, formatuje, instalator wrzuca pliki i tu jest bigos. Raz dojdzie do 5% raz do 85% innym razem do 19% lub 51% i wywala że nie mógł jakiegoś pliku nie mógł wgrać i opcja ponów, pomiń, zakończ. Lista plików pomijanych długa więc odpuszczam sobie. Próbowałem kilka razy instalować, wywalać partycje, formatować i zawsze lipa. Dałem na partycje na drugim dysku i weszło bez problemów. Co może być przyczyną takiego zachowania się instalatora. Problemem jest skopany dysk czy płyta czy coś innego. NIS 2009 (Norton Internet Security 2009) nic nie wykrył, update co kilkanaście minut (Legal). Proszę o pomoc...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem kilka razy instalować, wywalać partycje, formatować i zawsze lipa. Dałem na partycje na drugim dysku i weszło bez problemów. Co może być przyczyną takiego zachowania się instalatora. Problemem jest skopany dysk czy płyta czy coś innego.
Skoro na drugim dysku poszło bez problemów to obstawiałbym walnięty dysk, ew. problemy XP z SATA (nie wiem jak to się ma do XP z SP2). Przeleć dysk jakimiś narzędziami diagnostycznymi (prawie każdy producent takie udostępnia).

 

NIS 2009 (Norton Internet Security 2009) nic nie wykrył
A niby co miał wykryć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Diagnostyka wykazała że oba dyski są OK. Dodam że wcześniej takich problemów nie było, czy drugi dysk mógł ów problem stworzyć (Jego podłączenie, wcześniej na jednym działałem) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo dysk walnięty, albo.. taśma... sprawdź też zasilanie, czy wszystko ładnie powciskane...

Włóż dysk do innego kompa i machnij jakieś sprawdzanie błędów..

 

Ja miałem tak, że 2 dyski 250GB Seagate sobie zamieniłem miejscami (a tak sobie, żeby pomęczyć po roku ten drugi jako C) i miałem coś podobnego.. się wkurzyłem, podociskałem, gdzieś tam tupnąłem i chuchnąłem.. i działa : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie masz ustawiony tryb pracy SATA jako Native czy Leagacy(wykrywanie jako urządzenia IDE)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×