Skocz do zawartości
Dżo

Konto shell w HostEurope

Polecane posty

Obecnie mam konto VPS XL w HostEurope, na którym stoi strona i związane z nią radio. Serwerek wyrabia mniej więcej na styk, jednak nieco większy ruch na stronie powoduje, że radio zaczyna się dusić. Przesiadka na VPS XXL niezbyt mnie urządza, bo płacąc o połowę więcej dostaję tylko nieco więcej czasu procka, a dodatkowy transfer i przestrzeń dyskowa nie są mi potrzebne. Już prędzej wykupię jakiegoś taniego VPS-a tylko na pilota do radia, ale najpierw postanowiłem poszukać pomocy tutaj.

 

Poszukuję osoby, która ma serwer w HostEurope, na którym marnuje się trochę mocy CPU. Potrzebuję konta shell na którym postawiłbym skrypt sterujący radiem. Skrypt zarządza listą odtwarzania, w razie potrzeby przełącza na nadawanie "na żywo", koduje wynikowy strumień OGG Vorbis i wysyła go do serwera IceCast2 na moim VPS-ie. Nadawanie do słuchaczy idzie już z mojego serwera (zżera mój trasfer :-)). Wymagania dotyczące konta są następujące:

  • zainstalowany pakiet LiquidSoap (dla Ubuntu i Debiana są gotowe paczki)
  • możliwość postawienia sesji screen
  • proces sterujący radiem zżera 10-15% czasu CPU na moim obecnym serwerze, zużycie pamięci nie przekracza 30 MB
  • przestrzeń dyskowa ok. 2 GB
  • transfer nie ma znaczenia, bo o ile pamiętam ruch pomiędzy serwerami HE nie jest płatny

 

Odpłatność za takie konto jest do ustalenia, ale myślę, że 10 zł miesięcznie to dobry punkt wyjścia. W grę wchodzi także reklama na anime.com.pl. Osoby skłonne udostępnić mi takie konto proszę o kontakt na maila lub ewentualnie przez PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×