Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hubion

Z: VPS lub dedyk 30GB/30GB

Polecane posty

Szukam dobrego rozwiązania. Zastanawiałem się nad vps ale nie rozumiem dlaczego w większości (polskich) ofert jest powierzchnia dysku w granicach 5GB. Dedyki mają po 250GB dysku a VPSy które to niby zajmują 0,3 czy nawet 0,1 serwera mają tak okrojony parametr pojemności (który swoją drogą jest najtańszy, bo to tylko jednorazowy koszt w przeciwieństwie do transferu).

Pewnie ktoś pomysli - to kup sobie dedyka! A kupiłem. Ale jestem średnio zadowolony. Chyba czas na zmiany

Potrzebuje:

 

miejsce 30GB (najlepiej 50GB)

transfer 30GB /mc (czyli naprawde malutko!)

bazy/ftp/maile oczywiście unlimited

obciążenie procesora praktycznie żadne. (prawie cały ruch to maile)

dobrze by było Direct admina z opcją reseller

przepustowość - nie chce być podłączony do jakiegoś 2Mb na sztywno, wolę zbiorczo w jakiejś konkretnej serwerowni POLSKIEJ tylko! (żeby odpadały historie w stylu: nie ma światła, albo admin pojechał na ferie i proszę dzwonić za tydzień)

No i najważniejsze - Support. W zakresie podstawowym, ale jednak. (chodzi o sprawy typu: dlaczego nie działają bazy, jak klient może zmienić hasło do poczty, dlaczego nie dochodzą maile, jak zmienić uprawnienia żeby joomla działała, itp).

 

Dlaczego mi dedyk, vps a nie jakieś konto współdzielone? Jesteśmy małą firmą internetową i chcę aby usługi działały szybko, a nie żeby mi było wstyd jak klient dzwoni i mówi, że interia mu działa, gmail, wp szybciutko a z mojego serwera to zawsze najwolniej. Nie wymagam cudów, ale po to chcę droższą usługę żeby było ciut lepiej :)

W tym momencie płace ponad 300/mc i generalnie wszystko się ślimaczy, mail uwierzytelnia się kilka sekund, ftp zawiesza po iluśtam plikach itd - imo przepłacam

Proszę o oferty i także o porade

Pozdrawiam

 

Wysłałem Panu propozycję na PW

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×