Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Backup bazy sql na maila

Polecane posty

No tak ale Gmail jednak można powiedzieć iż jest w miarę niezawodny, no i oczywiście bezpłatny.

 

Wiadomo że poważne firmy nie będą się w to bawić no ale dla samego siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla samego siebie to proponuję poprostu wysyłkę na jakiś FTP.

Jak masz kilka projektów to warto zainwestować choćby w kimsufi, wpuścić na firewallu tylko twoje maszyny i robić sobie wysyłkę z każdego dedyka/vpsa. I wtedy masz załatwioną sprawę backupu w dość prosty sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak., chodzi o stronę z mojej stopki. Aktualnie mam ją w Netarteria.pl - chodzi świetnie, a raczej chodziła... Na serwerze został zainstalowany mod_security i MyBB straciło możliwości swoje - nie działają linki w PA. Wyczytałem że można dodać domenę do tak zwanej 'whitelist' no ale admin twierdzi że nie można i tutaj zaczęła się moja bolączka...

 

Zakupiłem VPSa w budgetVPS u p. Marka. Śmiga świetnie jak za tą sumkę - lecz jest problem, nie ma tam cyklicznego backupu - a nie chciał bym stracić strony. Pomyślałem zrobię sobie taki backup jak opisałem w pierwszym poście - sądziłem że będzie wystarczające - Gmail jest niezależny praktycznie od w/w firm. Brzmi fajnie.

 

Ty mówisz o FTP - hmm to może na Netarterii zrobię sobie skomplikowaną w nazwie sub domenę, zabezpieczę ją za pomocą htaccess i tam będę składował backup? Lepszy pomysł?

 

Osobiście bardziej podoba mi się pomysł z Gmailem - lecz jeśli Twój jest lepszy / bezpieczniejszy / wydajniejszy no to nie będę brną w zaparte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że jest lepszy czy wydajniejszy, taki prosty system backupowania.

Ale mam jedną zasadę nigdy nie pchaj backupu na współdzieloną z kimkolwiek maszynę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wedle Twojej zasady moje opcje w/w odpadają ;)

Co do zakupu dedyka to raczej odpada...

Spróbuję z tym Google, bo chyba lepszego wyjścia nie mam w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JarekMk: ja nie korzystam z tego akurat skryptu, ale korzystam z innych działających bardzo podobnie. wysyłam je sobie na pocztę na gmailu i nie narzekam - wszystko działa wyśmienicie już od ponad roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Gmail i inne skrzynki pocztowe mają jedną poważna wadę - nie przyjmą plików/załączników większych niż 10MB (czy jaki tam limit mają). Więc jak wyślesz w załączniku 30MB to Gmail go nie zapisze po prostu.

 

Dlatego rozwiązanie FTP jest znacznie, znacznie lepsze.

 

 

Ja uzywam hostnine do tego - składuje bazy danych *.sql, *.MYD, stronki, configi i wszystko co mi jest potrzebne :] na skrzynkę nie wyobrażam sobie tego. Tym bardziej jakby nagle coś padło - wtedy każdy załącznik ręcznie trzeba ściągać ze skrzynki, a potem wysyłać na serwer.

A tak to loguję się na H9 (czy przez ftp, czy ssh), zaznaczam potrzebne pliki i upload :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blu - nie czytałeś widać opisów tamtego skryptu ;) Otóż tamto cudo pakuje pliki za pomocą zip,a następnie dziele archiwum na mniejsze paczki o rozmiarze 9243 kB - więc Gmail przyjmie je z rozkoszą.

 

Co do Twojego sposobu - super lecz to wiąże się z dodatkowymi kosztami... Aktualnie nie za bardzo mogę sobie pozwolić na dodatkowe wydatki, dlatego szukam czegoś bezpłatnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

@Blueman

 

Podzielenie na 10MB to chyba nie problem?

 

@Najdmen

 

Staram się być na bieżąco i z tego co pamiętam, ostatnia awaria ze skutkiem utraty danych miała miejsce dawno temu... stracono 60 maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Twojego sposobu - super lecz to wiąże się z dodatkowymi kosztami... Aktualnie nie za bardzo mogę sobie pozwolić na dodatkowe wydatki, dlatego szukam czegoś bezpłatnego...

 

Problemem było by dla ciebie ~10zł/mc za najmniejszego możliwego VPSa, na którym robił byś sobie rsync'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - dodatkowe koszty dla każdego są "zabójcze". Dla mnie też.

Dlatego h9 wykupiłem na spółkę z kilkoma kolegami, a także trzymam tam co większe stronki, więc sam na siebie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×