Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
joaska

serwer jaki, gdzie? na jakich warunkach?

Polecane posty

Witam

Planuje otworzyc sklep internetowy, nastawim sie glownie na sprzedaz przez allegro, jednak sklep takze chcialabym miec.

I tu pytania, zupełnie nie znam sie na serwerach, kontach itp

Wydale mi sie,ze masternet.pl ma fajna oferte, tylko zupełnie nie wiem, które konto mam wybrac, aby sklep dzialal sprawnie.

Kolejne pytanie, czy moge sobie zarezerwowac domene jako osoba prywanta? Pod tym adresem bedzie sklep jak dzialalnosc ruszy.

I kolejne, sklep bedzie prawdopodobnie zamowiony w shoper.pl

I...pewnie głupie pytanie, ale czy oni, po wykonaniu sklepu zamieszcza mi go pod wskazanym adresem www, na podanym serwerze?

Jak to wygląda?

Bede wdzieczna za informacje i przepraszam,jesli jakies pytania sa totalnie głupie.

 

 

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuje otworzyc sklep internetowy, nastawim sie glownie na sprzedaz przez allegro, jednak sklep takze chcialabym miec.

I tu pytania, zupełnie nie znam sie na serwerach, kontach itp

Stosowna oferta, została wysłana poprzez PW.

 

Kolejne pytanie, czy moge sobie zarezerwowac domene jako osoba prywanta? Pod tym adresem bedzie sklep jak dzialalnosc ruszy.

Owszem, istnieje możliwość rezerwacji/rejestracji domeny przez osobę prywatną. Proszę jednak pamiętać, że rezerwować można jedynie domeny polskie.

 

I kolejne, sklep bedzie prawdopodobnie zamowiony w shoper.pl

I...pewnie głupie pytanie, ale czy oni, po wykonaniu sklepu zamieszcza mi go pod wskazanym adresem www, na podanym serwerze?

To pytanie powinno być już skierowane bezpośrednio do shopper.pl, jako twórcy sklepu internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowna oferta, została wysłana poprzez PW.

 

 

Owszem, istnieje możliwość rezerwacji/rejestracji domeny przez osobę prywatną. Proszę jednak pamiętać, że rezerwować można jedynie domeny polskie.

 

 

To pytanie powinno być już skierowane bezpośrednio do shopper.pl, jako twórcy sklepu internetowego.

 

 

 

Dziekuje za odpowiedz

Mozecie mi jeszcze powiedziec, jakie parametry powinnam brac pod uwage?

Jaka wielkosc, ile GB, tranfery itp....Zeby sklep dzialal szybko i sprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz

Mozecie mi jeszcze powiedziec, jakie parametry powinnam brac pod uwage?

Jaka wielkosc, ile GB, tranfery itp....Zeby sklep dzialal szybko i sprawnie?

 

Parametry nie są wyznacznikiem jakości czy szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozecie mi jeszcze powiedziec, jakie parametry powinnam brac pod uwage?

Jaka wielkosc, ile GB, tranfery itp....Zeby sklep dzialal szybko i sprawnie?

Myślę, że nie tylko u nas, ale w każdej firmie istnieje możliwość przejścia (w razie potrzeby) na wyższy plan hostingowy (więcej powierzchni konta, więcej transferu), jednak tak jak już zostało w tym temacie napisane:

 

Parametry nie są wyznacznikiem jakości czy szybkości.

Głównym kryterium (jako, że ma to być sklep internetowy- a więc projekt który z założenia ma na siebie zarabiać w przeciwieństwie np. do serwisu hobbystycznego/bloga/forum) powinny być dla Pani przede wszystkim takie czynniki jak lokalizacja serwerów operatora (najlepiej w Polsce), czy kontakt z usługodawcą (mail/telefon/infolinia) który czasem może przecież być Pani potrzebny (w razie wątpliwości/potrzeby pomocy). Jest wiele firm do wyboru- jedne są bardziej szablonowe (trzymające się zawsze ściśle określonych procedur) inne bardziej elastyczne (jak nasza- nastawiona głównie na obsługę klientów biznesowych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w której staramy się indywidualnie podchodzić do potrzeb każdego z naszych klientów.

 

Na pewno- nie warto oszczędzać podczas wyboru usługodawcy, jeśli w grę wchodzą projekty firmy (a więc pieniądze). Proszę pamiętać iż wybór odpowiedniej firmy hostingowej, to jak wybór partnera w Pani interesach, od którego jest Pani w pewnym stopniu mocno zależna (a konkretnie- od stabilności i jakości działania jego usług). W podjęciu ostatecznej decyzji- pomóc na pewno może bezpłatny i w pełni niezobowiązujący, 14-dniowy okres testowy konta do którego to testu- serdecznie zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie tylko u nas, ale w każdej firmie istnieje możliwość przejścia (w razie potrzeby) na wyższy plan hostingowy (więcej powierzchni konta, więcej transferu), jednak tak jak już zostało w tym temacie napisane:

 

 

Głównym kryterium (jako, że ma to być sklep internetowy- a więc projekt który z założenia ma na siebie zarabiać w przeciwieństwie np. do serwisu hobbystycznego/bloga/forum) powinny być dla Pani przede wszystkim takie czynniki jak lokalizacja serwerów operatora (najlepiej w Polsce), czy kontakt z usługodawcą (mail/telefon/infolinia) który czasem może przecież być Pani potrzebny (w razie wątpliwości/potrzeby pomocy). Jest wiele firm do wyboru- jedne są bardziej szablonowe (trzymające się zawsze ściśle określonych procedur) inne bardziej elastyczne (jak nasza- nastawiona głównie na obsługę klientów biznesowych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w której staramy się indywidualnie podchodzić do potrzeb każdego z naszych klientów.

 

Na pewno- nie warto oszczędzać podczas wyboru usługodawcy, jeśli w grę wchodzą projekty firmy (a więc pieniądze). Proszę pamiętać iż wybór odpowiedniej firmy hostingowej, to jak wybór partnera w Pani interesach, od którego jest Pani w pewnym stopniu mocno zależna (a konkretnie- od stabilności i jakości działania jego usług). W podjęciu ostatecznej decyzji- pomóc na pewno może bezpłatny i w pełni niezobowiązujący, 14-dniowy okres testowy konta do którego to testu- serdecznie zapraszam.

 

ok, to ja kontynuuje pytania;)

czy pakiet Biznes Start z Panstwa oferty jest dla mnie wystarczajacy?

kolejne....

Co to znaczy :D

 

Każde konto w naszej ofercie posiada dostęp do powłoki shell za pomocą protokołu ssh. Nasi użytkownicy mogą korzystać z menadżera plików mc, edytorów vi, pico, mcedit, oraz komunikatora ekg.

 

I kolejne

 

 

Nasi klienci mogą korzystać z obsługi PHP w wersji 5.x (obsługa .htaccess, mod_rewrite), CGI, oraz baz danych MySQL- obsługiwanych przez dedykowany do tego celu serwer bazodanowy marki Dell PowerEdge.

 

Co to w ogole jest?

Piszecie,ze mozna korzystac z obsługi teczo, czy tamtego...pliki takie, czy inne...

A ja chce tylko sklep, serwer i domene;)

Kurde, to dla mnie kosmos....

Myslalam,ze mam poznac panel administracyjny sklepu, zeby go obslugiwac, a od serwerow itp niczego nie bede potrzebowac, znajomosci plikow, zmian itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód albo się uczy jeździć albo zatrudnia kierowcę. Tak samo z hostingiem albo się uczy tego czego trzeba albo trzeba sobie kogoś zatrudnić. Wystarczy w google powpisywać te nazwy i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupując samochód albo się uczy jeździć albo zatrudnia kierowcę. Tak samo z hostingiem albo się uczy tego czego trzeba albo trzeba sobie kogoś zatrudnić. Wystarczy w google powpisywać te nazwy i wszystko jasne.

 

Jezeli nie ma Pan ochoty odpowiadac, to przeciez nie ma przymusu...prosze mi wierzyc, ze nic innego nie robie od jakiegos czasu, ajk szukam, czytam, pisze, pytam

 

Ale ja ucze sie "jezdzic"

szukajac producentow,

liczac, analizujac ceny, asortymenty itp

czytajac przepisy na temat funkcjonowania sklepow internetowych

poznajac kwestie ksiegowosci, opodatkowania, rozliczania....

wyboru sklepow internetowych, ich funkjonalnosci itp itd

a tu po prostu nadszedł czas, na serwery itp....

i jedną z formy nauki "jazdy" jest zadawanie pytan na forum, proba zgłębiebia wiedzy proszac o informacje osoby, którym znany jest temat, czy się mylę???

 

Ktos Szanowny Panie zna się na serwerach, któs inny natomiast jest kosmetyczka, ekspediantka w sklepie spozywczym, a ktos inny nauczycielem chemii....i czy to zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że wiekszość firm pomoże pani z konfiguracja / instalacją sklepu i nie musi się pani zbytnio martwić :D

 

albo można też się zainteresować dedykowanymi rozwiązaniami jak np. http://home.pl/sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Na stronie shoper.pl znajdują się wymagania techniczne jakie muszą zostać spełnione aby sklep funkcjonował:

 

Do prawidłowego działania oprogramowania, niezbędne jest aby na serwerze było zainstalowane PHP 5.2 lub nowsze, baza danych MySQL 5.0.18 lub nowsza oraz biblioteki: pdo, pdo_mysql, gd2. Safe mode wyłączone, register_globals wyłączone.

 

Wystarczy te informacje sprawdzić samemu bądź korzystając z obsługi technicznej firmy hostingowej.

 

Co do całej reszty transfer, pojemność itd.

 

To bez informacji jak dużo produktów ma być w sklepie, jak dużo zdjęć produktów i planowanej liczby klientów jest to ciężko określić.

 

Jako minimum przyjąłbym 1GB miejsca, 5GB transferu miesięcznie.

 

Producent sklepu również oferuje hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producent sklepu również oferuje hosting.

 

 

Niestety znalazłam negatywne opinie odnosnie shoper.pl, inni raczej odradzaja

napisałam do obslugi w/w sklepu, poczekam na info

Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos Szanowny Panie zna się na serwerach, któs inny natomiast jest kosmetyczka, ekspediantka w sklepie spozywczym, a ktos inny nauczycielem chemii....i czy to zle?

 

Nie chodzi o to - pytania zadawane przez panią to takie podstawy, że kilkadziesiąt minut w google czy też poczytanie trochę tego forum dają odpowiedź. Nie ma sensu pytać jeśli można znaleźć odpowiedź samemu. W dodatku to odpowiedzialność klienta aby utrzymywał skrypty w dobrej kondycji na hostingu. Czyli trzeba umieć zabezpieczyć się, trzeba umieć robić uaktualnienia, znajomość środowiska w jakim sklep pracuje czy znajomość języka w jakim jest napisany jest wskazane. To już trzeba posiadać trochę więcej wiedzy. Poważny sklep to nie odpalić i niech działa. Tu trzeba naprawdę dużo pracy włożyć też od strony technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to - pytania zadawane przez panią to takie podstawy, że kilkadziesiąt minut w google czy też poczytanie trochę tego forum dają odpowiedź. Nie ma sensu pytać jeśli można znaleźć odpowiedź samemu. W dodatku to odpowiedzialność klienta aby utrzymywał skrypty w dobrej kondycji na hostingu. Czyli trzeba umieć zabezpieczyć się, trzeba umieć robić uaktualnienia. To już trzeba posiadać trochę więcej wiedzy. Poważny sklep to nie odpalić i niech działa. Tu trzeba naprawdę dużo pracy włożyć też od strony technicznej.

 

 

Zatem teraz juz wiem i miejscem gzie sie tego dowiedzialam to wlasnie to forum i Pana wypowiedz.

Prosze tez zrozumiec,ze "ogarnąc" wszystko nie jest takie proste i z pewnością wiele się dowiem z czasem...wciąż czytajac jeden wątek, pada hasło, którego nie rozumiem. I tak otwieram kolejne okno i kolejne i prosze wierzec,ze wlasnie staram sie dowiedziec jak najwięcej, alem jest kwestia serwerow,jest kwestia funkcjonalnosci, kwestia towaru i producentow, ksiegowosci i przede mna wiele jeszcze czytania, szukania i pisania...

Teraz juz wiem, ze nie wystarczy zapłącic i miec, ze trzeba o to dbac....i ok, wiec szukam i czytam dalej, a Panu bardzo dziękuje za odpowiedzi, chociaz szkoda,ze "pierwszy raz", a tak mało sympatycznie :D - to juz oczywiscie zart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, to ja kontynuuje pytania;)

czy pakiet Biznes Start z Panstwa oferty jest dla mnie wystarczajacy? kolejne.... (...) (ciach!)

Zapraszam do kontaktu telefonicznego z naszą firmą (nr infolinii 0801, stacjonarny lub tel. kom.) Myślę, że tak będzie najprościej. Postaramy się odpowiedzieć na Pani pytania i coś zaproponować, lub odesłać do innych firm (a przynajmniej nakierować) jeśli my sami, nie będziemy w stanie zaproponować odpowiednich dla Pani rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Panu bardzo dziękuje za odpowiedzi, chociaz szkoda,ze "pierwszy raz", a tak mało sympatycznie :D - to juz oczywiscie zart

 

Nie było moim celem być niesympatycznym. Przepraszam. Mam nadzieje, że się pani powiedzie z tym sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do prawidłowego działania oprogramowania, niezbędne jest aby na serwerze było zainstalowane PHP 5.2 lub nowsze, baza danych MySQL 5.0.18 lub nowsza oraz biblioteki: pdo, pdo_mysql, gd2. Safe mode wyłączone, register_globals wyłączone..

 

Wszystkie powyższe wymagania spełnia oferta ViPower.pl (PHPINFO)

Należy zaznaczyć, że pdo_mysql oraz samo pdo niestety nie jest standardem. A więc nie wszystkie firmy hostingowe je oferuja. (A szkoda)

Osobiście poleciłbym z naszej oferty na start pakiet ViSMALL+, który oczywiście wraz ze wzrostem popularności sklepu można rozszerzyć. W razie problemów z instalacją skryptu, czy innym problemem stricte technicznym - chętnie służymy pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×