Skocz do zawartości
versacecom

limit cpu na dwóch hostingach?

Polecane posty

Witam

Mam konto w prohost (starter pro) i limit cpu na moim wariancie to 1%. Dowiedziałem się również, że np. w webh.pl, ten limit dla wszystkich serwerów wynosi 12%.

Czyżby prohost tak kantował, a może jest to inaczej liczone?

 

Problem wynika z tego, że mój blog na wp 2.7 ma obecne zużycie na poziome 1,3 do 1,7 % i chyba będą musiał zmienić pakiet na droższy w prohoście, albo przejść do konkurencji (webh)?

 

Może ktoś mi to bliżej wytłumaczyć?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a uzywasz czegos do cachowania wp2.7 ?

np wp super cache ?

na blogu Tomasz Fiedoruk ostatnio dosc sporo przeczytalem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity są jasno przedstawione w regulaminie. Nie ma "kantowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykład: chcesz sobie przewieźć jakiś spory ładunek.

Jedna firma oferuje ci wydzierżawienie (ta sama cena) 1% TIRa, a druga 50% ale... Żuka.

 

Sam widzisz, że procentowe użycie warte jest jedynie wraz z opisem platformy ;) bo np. 1% Pentium3 1000 ma się nijak do 1% Core Quad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby prohost tak kantował, a może jest to inaczej liczone?

Inna maszyna wzorcowa. Co innego X% z 8 rdzeni a co innego z 2.

 

Inna polityka obciążeniowa.

 

Być może brak oversellingu.

 

Oraz wiele innych zmiennych równania ;)

 

a uzywasz czegos do cachowania wp2.7 ?

np wp super cache ?

na blogu Tomasz Fiedoruk ostatnio dosc sporo przeczytalem;-)

Dzięki :) Podam adres, bo trochę zagadkowo napisałeś :)

 

WP Super Cache - bo warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inna maszyna wzorcowa. Co innego X% z 8 rdzeni a co innego z 2.

 

Nie mamy maszyny 2 rdzeniowej ;) od tego zacznijmy :)

 

Czyli jak my mamy 4 rdzenie, a prohost 8 rdzeni to mozna powiedzieć w takim razie że to co wynosiloby 12% w prohost u nas wyniesie 6% :)

 

Chyba wiadomo o co chodzi??

 

 

Pozdr.

 

Edit: "Żukiem" już dawno nie jezdzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To były ogólne porównania (zarówno moja 2 rdzenie jak i tego Żuka) dlaczego różnią się limity w każdej dowolnej firmie. Po szczegóły techniczne kierujmy zainteresowanego do supportu dwóch wymienionych wyżej firm.

 

Zresztą zajrzy tu bell i w ogóle powie, że te wartości obliczanych limitów można sobie o kant tyłka roztrzaskać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą zajrzy tu bell i w ogóle powie, że te wartości obliczanych limitów można sobie o kant tyłka roztrzaskać :)

W takim razie ja zajrzę tutaj wcześniej ;) i choć nie wypada mi ubrać tego faktu w takie słowa jakimi Ty to określiłeś, to jednak potwierdzę, że podawanie tego typu "limitów" jest po prostu całkowicie bezsensowne, zgodnie z resztą z tym co zostało już w tym wątku napisane, a więc:

 

Przykład: chcesz sobie przewieźć jakiś spory ładunek.

Jedna firma oferuje ci wydzierżawienie (ta sama cena) 1% TIRa, a druga 50% ale... Żuka.

 

Sam widzisz, że procentowe użycie warte jest jedynie wraz z opisem platformy :) bo np. 1% Pentium3 1000 ma się nijak do 1% Core Quad.

 

Dlatego też na stronach swojej firmy nie podaję, ani też nigdy nie zamierzam podawać limitów dotyczących parametrów usług, których nie da się ustandaryzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o standaryzowanie tych limitów - pomijając różnice wydajnościowe sprzętu. Są rzeczy których nie da się policzyć, lub policzenie tego w % będzie bardzo ogólnikowe. Nie policzymy zużycia zasobów poprzez serwowanie treści statycznej via dany użytkownik. O ile nie ma problemu z policzeniem zużycia zasobów przez serwowanie treści statycznej - różnej maści wrappery. Będzie problem z określeniem tego - inne obciążenie będzie pochodziło od np. PHP działającego w CGI z wrapperem suPHP a inne od PHP działającego w FCGI z wrapperem suEXEC. Następnie, jak policzyć obciążenie % w MySQL? Niestety podawanie nawet szacunkowych wyników jest bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie chodzi o standaryzowanie tych limitów - pomijając różnice wydajnościowe sprzętu. Są rzeczy których nie da się policzyć, lub policzenie tego w % będzie bardzo ogólnikowe. Nie policzymy zużycia zasobów poprzez serwowanie treści statycznej via dany użytkownik. O ile nie ma problemu z policzeniem zużycia zasobów przez serwowanie treści statycznej - różnej maści wrappery. Będzie problem z określeniem tego - inne obciążenie będzie pochodziło od np. PHP działającego w CGI z wrapperem suPHP a inne od PHP działającego w FCGI z wrapperem suEXEC. Następnie, jak policzyć obciążenie % w MySQL? Niestety podawanie nawet szacunkowych wyników jest bezsensowne.

 

Większość obciążenia to skrypty. U nas np wybór suphp czy fcgi z eacceleratorem należy do użytkownika (chce mniej używać cpu używa fcgi), my liczymy obciążenie na bazie procesów użytkownika - więc wyłączone z tego jest serwer www i poczta. Co do mysqla to modyfikacja kodu mysqla aby zliczał czas zapytań wystarczy aby określić czasowe a tym samym procentowe limity. Mysql jest u nas limitowane oddzielnie od limitu % procesów. Sens jest - jakby nie liczyć to każdy by używał do oporu i kilku userów zajechałoby serwer. A to, że limity nie są porównywalne to nie jest problem - limit jest nasz a nie innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są rzeczy których nie da się policzyć, lub policzenie tego w % będzie bardzo ogólnikowe. Nie policzymy zużycia zasobów poprzez serwowanie treści statycznej via dany użytkownik. O ile nie ma problemu z policzeniem zużycia zasobów przez serwowanie treści statycznej - różnej maści wrappery. Będzie problem z określeniem tego - inne obciążenie będzie pochodziło od np. PHP działającego w CGI z wrapperem suPHP a inne od PHP działającego w FCGI z wrapperem suEXEC.
$ man 8 sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wypadało by powiedzieć że każdy program komputerowy obciąża maksimum procesora (100% jeśli jest tyle dostępne) gdy musi wykonać jakąkolwiekm nawet najmniejszą operacje i robi to przez możliwie najmniejszy czas. A więc wszelkie teksty mówiące o % obciązeniu procesora, a nie czasowym są bez sensu

 

 

Co do mysqla to modyfikacja kodu mysqla aby zliczał czas zapytań wystarczy aby określić czasowe a tym samym procentowe limity.

 

Czas zapytań to nie to samo co czasu procesora. Czas wykonywania kwerendy jest zależy od obciązenia systemu, jak procesor, dysk(i), pamięc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze:

Nie istnieje ani jedna instalacja stricte shared hostingowa na świecie,

która pozwala w sposób dokładny zliczać użycie CPU per klient.

Nigdy nie istniała i raczej się nie pojawi.

Wszelkie dane zbierane z różnych systemów zliczających( to i owo... ) mają

tak naprawdę zadanie prewencyjne, czyli pozwalają znaleźć tych,

którzy ewidentnie wykorzystują zasoby w sposób znacznie odbiegający

od przyjętej normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
$ man 8 sa

 

Znam doskonale to narzędzie i używam go do zbierania statystyk obciążenia. Jednak w żadnym wypadku nie służy ono do tego o czym pisałem. Nie uogólni ono zużycie % według jakiejś tam skali, której defakto nie ma. Następnie, nie policzy ono obciążenia generowanego przez serwowanie treści statycznej per klient. Ono może służyć wyłącznie do pozbierania danych, które są generowane przez inne narzędzia np. jakiś wrapper.

Ale za pieruna, nie da to spodziewanego efektu... więc nie rozumiem dlaczego odsyłasz mnie do tego manuala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wypadało by powiedzieć że każdy program komputerowy obciąża maksimum procesora (100% jeśli jest tyle dostępne) gdy musi wykonać jakąkolwiekm nawet najmniejszą operacje i robi to przez możliwie najmniejszy czas. A więc wszelkie teksty mówiące o % obciązeniu procesora, a nie czasowym są bez sensu

 

Jeśli procesów jest kilka setek i mamy kilka core to nie wiem jakim cudem może użyć 100%. A czas można przeliczyć na % to chyba proste.

 

Czas zapytań to nie to samo co czasu procesora. Czas wykonywania kwerendy jest zależy od obciązenia systemu, jak procesor, dysk(i), pamięc.

 

Dlatego serwer bazy danych trzyma się na oddzielnej maszynie aby nie zamulał go serwer www. A im wyższy czas zapytania tym większe użycie dysków i procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a uzywasz czegos do cachowania wp2.7 ?

np wp super cache ?

 

owszem używam wp super cache, jednak wykorzystanie cpu jest cały czas powyżej 1%

Sądzę, że chyba jednak zmienię na webh.pl, gdyż cena niższa i limit cpu zdecydowanie większy i przynajmniej przez jakiś czas nie będą musiał się martwić o przekroczenie limitu...

 

PS: Istnieje może jakiś poradnik tłumaczący krok po kroku przeniesienia bloga na wp na inny hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wypadało by powiedzieć że każdy program komputerowy obciąża maksimum procesora (100% jeśli jest tyle dostępne) gdy musi wykonać jakąkolwiekm nawet najmniejszą operacje i robi to przez możliwie najmniejszy czas. A więc wszelkie teksty mówiące o % obciązeniu procesora, a nie czasowym są bez sensu
Więszkość limitów dotyczy % zajętości procesora w jakimś przedziale czasowym, a nie w momencie wykonywania zadania.

 

Znam doskonale to narzędzie i używam go do zbierania statystyk obciążenia. Jednak w żadnym wypadku nie służy ono do tego o czym pisałem.
A o czym w końcu pisałeś? Bo przeczytałem jeszcze raz Twóje posty i nie do końca jestem przekonany, że wiem o co Ci chodziło :)

 

Nie uogólni ono zużycie % według jakiejś tam skali, której defakto nie ma.
Jasne, że nie uogólni. Do tego nie służy. Co wcale nie oznacza, że sam tego zrobić nie możesz. Wszystko jest do policzenia ;)

 

Następnie, nie policzy ono obciążenia generowanego przez serwowanie treści statycznej per klient.
Jasne, że policzy, jeżeli będzie ono generowana przez danego użytkownika systemowego. Jeżeli wszystko będzie serwowane przez wspólnego użytkownik, to także można to w jakiś mniej dokładny sposób oszacować na podstawie obciążenia wygenerowanego przez wspólnego użytkownika i procentowych udziałów poszczególnych klientów w wygenerowanym transferze.

 

Ono może służyć wyłącznie do pozbierania danych, które są generowane przez inne narzędzia np. jakiś wrapper.
E? Przecież sa(8) nie dostaje żadnych danych od innych procesów.

 

No i chyba najważniejsze, o czym zresztą napisał już bellik, jeżeli klientów nie rozlicza się za każdy takt zegara, to takie statystyki służą jedynie do wyłapywania abuserów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o czym w końcu pisałeś? Bo przeczytałem jeszcze raz Twóje posty i nie do końca jestem przekonany, że wiem o co Ci chodziło :)

Bez kłótni przyznaje, że jakbym był na Twoim miejscu też nie domyśliłbym się o co mi chodzi. Musze się wreszcie porządnie wychorować, bo ciężko pozbierać myśli przy gorączce 39*C.

(Przegrzeje się człowiek o parę stopni i od razu jakimiś errorami sypie ...) ;)

 

Jasne, że policzy, jeżeli będzie ono generowana przez danego użytkownika systemowego. Jeżeli wszystko będzie serwowane przez wspólnego użytkownik, to także można to w jakiś mniej dokładny sposób oszacować na podstawie obciążenia wygenerowanego przez wspólnego użytkownika i procentowych udziałów poszczególnych klientów w wygenerowanym transferze.

 

Tu kompletnie nie zrozumiałeś mnie o co mi chodzi. Nie mówię o procentowym udziale w wygenerowanym transferze. Bo to ma się ni jak do wcześniejszych rzeczy. Przy serwowaniu plików statycznych jest generowane obciążenie, różne w zależności od konfiguracji i ilości zbędnych/nie zbędnych modułów. Jednak tego obciążenia nie można policzyć per klient.

Otrzymamy co najwyżej wynik obciążenia pochodzącego od UID na którym pracuje serwer http.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu kompletnie nie zrozumiałeś mnie o co mi chodzi.
Zrozumiałem, chociaż sądząc po reszcie Twojej wypowiedzi, to Ty nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi ;)

 

Otrzymamy co najwyżej wynik obciążenia pochodzącego od UID na którym pracuje serwer http.
Dokładnie, a zatem znając obciązenie wygenerowane przez serwer www (odpowiedzialne za wygenerowanie 100% ruchu statycznego) oraz znając procentowy udział poszczególnych klientów w wygenerowanym ruchu, możemy oszacować obciążenie wygenerowane przez każdego klienta z osobna.

 

Tak, nie jest to rozwiązanie idealne, natomiast jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że otrzymane w ten sposób wyniki będą dosyć dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×