Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
robert43a

Delegacja domeny do hostnine z domeny.pl problem

Polecane posty

Mam problem

 

Mówię otwarcie hosting założony w HostNine. Domena zakładana kiedyś w domeny.pl.

Problem jest taki że serwer był założony na tą domenę którą mam do dyspozycji, wcześniej była ona wczoraj zdjęta z home.pl. Wiadomo że już w HostNine nie trzeba jej dodawać z Cpanela (nawet się nie da dodać domeny głównej ustawionej przy zakładaniu konta).

Problem zaczyna się gdy w domeny.pl ustawiam nowe Dns-y do Hostnine, otrzymuję wtedy komunikat:

Host "ns7.hostnine.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "domena"

Host "ns8.hostnine.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "domena"

I jestem w kropce co robić co począć. Z takim problemem jeszcze się nie spotkałem. Pisać do HostNine co za problem jest czy do Domeny?

Miał ktoś podobną przygodę i więe jak emu zaradzić? Ponieważ Ja się z tym jeszcze nigdy nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Host "ns7.hostnine.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "domena"

Host "ns8.hostnine.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "domena"

Z takim komunikatem pisz do hostnine.com. Przetłumacz im na angielski i dodadzą Ci domenę do serwera DNS.

 

Jeżeli masz dostęp do jakieś linuksowej/*nixowej konsoli to możesz sam sprawdzić czy dany serwer DNS jest skonfigurowany dla danej domeny, np:

dig nazwa-domeny.pl ANY @ns8.hostnine.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napisałem im do supportu. Myślałem że od razu to robią z innym zagranicznym hostingiem takich problemów nie miałem no ale cóż tak bywa. Czekam na ich reakcję i niech się wreszcie domena oddeleguje się. I jak tu mamy przetestować serwer :D

Co do konsoli to jedynie dostaliśmy dostęp do SSH ale niestety jakoś tym nie umiem się obsługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem występuje nadal.

Nie wiem co jest. Piszę ciągle z Supportem w Hostnine ale nic nie pomagają. Coś niby zrobili próbowałem i lipa.

------------------------

Dzięki działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo, że podałem w ovh.pl te ww. NS (ns7.hostnine.com, ns8.*), to jak zrobię:

 

blueman@badziewiak:~$ host -t ns sprawdzto.eu
sprawdzto.eu			NS	  ns2.speedydns.net
sprawdzto.eu			NS	  ns1.speedydns.net

To jakoś wyświetla inne. sprawdź też te... .

 

 

======

Co zrobiłeś, że działa w końcu? Mógłbyś opisać to dla nastepnych pokoleń... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka z mojej strony.

DNSy hostnine to faktycznie ns7. i ns8.hostnine.com.

 

Ale zarówno w rekordzie SOA jak i rekordach NS na tym serwerze są inne wartości, u każdego rzekł bym, że różne... przez co systemy rejestracji DNS sprawdzające zgodność tych rekordów (w SOA powinien być wpisany primary ns) głupieją.

Natomiast na tych rekordach wpisanych jako NS (czy to myserverhosts czy to speedydns - zależy chyba na którym nodzie jestes) skonfigurowanych tych stref niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×