Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas B.

wirtualizacja+Cpanel itp...

Polecane posty

Witam,

 

mam pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow...

 

ale moze najpierw napisze co jest / bedzie...

 

host system bedzie na CentOS, na nim bedzie zainstalowany Virtuozzo lub Xen

bede tam 3 - 5 VPS

np.

1. dns

2. mysql dla Cpanel i nie tylko

3. Cpanel - bedzie hostowal 5 srednich stron + troche kont email itp.

4. apache + php / specyficzne wymagania systemowe / nie moze byc w cpanel

 

serwer: Intel Xeon Quad + 4 GB DDR2 + 2xSATA2 raid 1

moze byc 8 GB ram jak uwazacie ze to za malo...

o sadzicie o takiej konfiguracji serwera ?

z uwagi ze narazie moze byc tylko jeden serwer chcialm rozdzielic sql od reszty...

virtuozzo daje mi mozliwosc przeniesienie w pozniejszym czasie np. bazy sql na nowy serwer w bardzo latwy sposob... latwe kopie bezp. itp. chyba ze sie myle.. :P

co z wydajnoscia cpanel, stron tam postawionych itd... no i bazy sql ?

 

duza roznica bedzie jak na maszynce bedzie tylko np. CentOS i Cpanel z dns mysql itd w jednym bez virtuozzo ?

 

A moze lepszym rozwiazaniem bedzie FreeBSD i pozyamykac wszytko w osobnych jail'ach ?

 

Pozdrawiam

LB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dyski do baz nie są zbyt szybkie. A wirtualizacja jeszcze obniży ich wydajność. Jeśli zależy ci na wydajności to zapomnij o xenie. Openvz albo virtuozo ze wskazaniem na openvz. Cpanel to panel on nic nie robi tylko logi przetwarza jak się na niego nie logujesz więc tylko ram sobie zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te dyski do baz nie są zbyt szybkie. A wirtualizacja jeszcze obniży ich wydajność. Jeśli zależy ci na wydajności to zapomnij o xenie. Openvz albo virtuozo ze wskazaniem na openvz. Cpanel to panel on nic nie robi tylko logi przetwarza jak się na niego nie logujesz więc tylko ram sobie zjada.

 

ale musze miec Cpanel bo do 2 stron co tam sa "wlasciciele" tych stron czesto dodaja cos/zmieniaja itd.. ;(

a co z virtualizacja ? bardzo to spowolni calosc ? to moze lepiej freebsd + jail'e ?

 

a jak to robia duze firymy hostingowe ? Cpanel na glolym systemie bez virtualizacji ?

bez virtualizacji bede potrzebowal dodatkowy serwer na dns ;(

 

--

pozdrawiam

LB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić z Prohost'em.

 

Dyski co prawda są ultra marne, nie mniej jednak w przypadku OpenVZ/Virtuozzo,

ich wydajność wewnątrz containerów jest mocno zbliżona do natywnej.

Robiłem swego czasu dość obszerne benchmarki na ten temat i tak to wygląda w rzeczywistości.

 

Możesz użyć technologii Jail, nie mniej jednak pamiętaj, iż podpepniesz pod 1 Jail tylko 1 adres IP.

( tak wiem, że są patche na to, ale jak sięgam pamięcią - mocno niedoskonałe )

 

Generalnie nie radzę Ci wydzielać z instalacji CPanel'owej DNSów i MySQLa.

Więcej z tego tytułu problemów niż zysku - w przypadku tak prostej instalacji.

 

Sugerowałbym stworzenie dwóch VPSów - 1 na Cpanel, 2 na to custom środowisko www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xen ma 2 razy mniejszą wydajność przy operacjach dyskowych niż openvz/virt (do tego swap jak ci wejdzie to dopiero zamuli). Openvz jest bliski natywnej ale też wolniejszy. Więc jak tam mają być obciążone bazy to lepiej sasy dać i dlatego xena nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz użyć technologii Jail, nie mniej jednak pamiętaj, iż podpepniesz pod 1 Jail tylko 1 adres IP.

( tak wiem, że są patche na to, ale jak sięgam pamięcią - mocno niedoskonałe )

 

czyli jak wystarczy mi jedno IP na jail to bedzie to pewnie lep. rozwiazanie ? no i freebsd bedzie :-) raz patche testowalem i raczej juz tego nie chce...

 

Generalnie nie radzę Ci wydzielać z instalacji CPanel'owej DNSów i MySQLa.

Więcej z tego tytułu problemów niż zysku - w przypadku tak prostej instalacji.

Sugerowałbym stworzenie dwóch VPSów - 1 na Cpanel, 2 na to custom środowisko www.

 

moge spodziewac sie jakis efektow uboczych takiego rozwiazania ? bo nigdy wczesniej nie rozdzielalem tego... ?

wydarcie MySQL z Cpanel do osobnego VPS dalo by mi mozliwosc przeniesienia w bardzo latwy sposob na osobna maszynke.... ale z 2 strony jak na osobnej maszynie beda tylko bazy to nie potrzebuje tam wirtualizacji ktora bedzie tylko zwalnialac...

wiecej VPS wiecej strat RAMu... ;(((

 

sam nie wiem jak to zrobic aby to narazie dzialalo na jednej maszynie... aby to bez wiekszych / najlepiej zerowych postoi rozdzielac... jedna strona ma coraz wieksze obciazenie... a bedzie miala jeszcze wieksze....

wiem tylko tyle ze pozniej bede potrzebowal osobny serwer do baz sql... raczej nawet claster z 2... i napewno nie na sata2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×