Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz Tkacz

PHP-Fusion v7

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Dwa dni temu pojawiła się finalna wersja dosyć dobrze znanego i często używanego CMS'a - PHP-Fusion.

 

Nie będę raczej opisywał jakie zmiany i nowości wprowadza nowa wersja, z najważniejszych jest to:

 

- przerzucenie się z HTML na XHTML

- kodowanie w UTF-8

- całkowita zmiana sposobu tworzenia skórek

- możliwość dodania własnych tagów BBCODE

- forum w końcu ma sensowne możliwości

 

Jeżeli ktoś zechce je dokładniej przejrzeć to macie porównanie:

http://www.php-fusion.co.uk/infusions/features/index.php

 

Dziki polskiemu supportowi jest praktycznie od razu dostępna polska wersja, zarówno w zwykłym kodowaniu jak i w nowym UTF-8:

 

http://www.php-fusion.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

uuu kulturka panie.. co prawda strona polska nie zachęca do wypróbowania skryptu, ale może - po chyba 4 latach - znowu spróbuję to cuś zainstalować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza - dziś nieistniejąca strona, traktująca o moim sofcie stała na EF (pochodnej PHP-Fusion) i wręcz chciało mi się rzygać, gdy ją widziałem. :P

Chętnie zobaczę jakie zmiany poczynili w siódemce, ale Joomli raczej nie podskoczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Czemu miałoby nie podskoczyć? Podskoczy i temu i temu:

 

- mamy wygodę bo po prostej instalacji mamy już wszystko, nie musimy niczego doinstalowywać

- jeżeli jednak czegoś nam zabraknie to mamy naprawdę multum wtyczek do wyboru (sam jestem autorem kilku, w tym jednej naprawdę często używanej :P)

- nowa wersja ma naprawdę niezłe forum = nie trzeba instalować oddzielnego systemu forum = nie trzeba się bawić w żadne mostki

- skrypt nad wyraz lekki, o wiele lżejszy od Jomli że nie wspomnę o Drupalu (no chyba że jedziemy z cache)

- mamy olbrzymi wybór skórek do wyboru

- naprawdę spory polski support w którym można uzyskać pomoc, pokażcie mi polski support drupala

 

@JarekMK ja tu tylko podam prosty przykład:

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=12958

 

W wypadku fusiona takie tematy pisze się tylko jeżeli chcesz mieć profesjonalny theme albo jakiś naprawdę egzotyczny dodatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instaluję dla testu, żeby się przekonać. Może już przy nim zostanę? :P

 

BTW Da się przekonwertować EF z kilkoma modami na PHP-Fusion 7 bez ich utraty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Mody z wersji 6 (a EF to de facto php-fusion 6) nie są ponoć kompatybilne z 7. Możesz próbować ale nie ręczę za sukces ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że na Joomli a szczególnie Drupalu są stawiane na prawdę wielkie wortale i projekty a na php fusionie nie widziałem ani jednego :P

Tylko stwierdzam fakty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zainstalowałem i do szczęścia chciałbym mieć wielojęzyczność i pewną skórkę... Reszta jest w core wersji 7 :P Osobiście polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×