Skocz do zawartości
Pitu

DNS w OVH

Polecane posty

Witam

 

Mam problem, kupiłem domenę w nazwa.pl i nie wiem jakie podać dns'y. Mam serwer w OVH, podaje taki dns ns.kimsufi.com, ks357xxx.kimsufi.com ale wywala że jest błędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH posiada coś takiego jak dokumentacja oraz support.

Nie napisałeś jaki posiadasz serwer, czy shared, dedyk, etc...

Pierw jednak musisz dodać (zaparkować) domenę na serwerze a potem zmienić adresy serwerów DNS u rejestratora domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dedyka kimsufi dodałem w plesku domene ale nie wiem jakie w panelu domeny na nazwie podać dns'y, te co napisałem powyrzej nie działają. A co do supportu ovh to z tego co widze na forum ludzie tam czekają nie wiadomo ile na odpowiedź więc wolę pytać na WHT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To skoro masz dedyka to musisz zainstalować Bind'a, a jeśli już go masz na 100% dobrze działajacego to używasz NS'ów zgodnie z jego konfiguracją :)

 

Cztery kliknięcia na stronie ovh i czytamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Serwer potrzebuje konfiguracji, ovh daje sprzęt a nie administracje nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pitu nie wiem gdzie takie rzeczy wyczytales, ale ja od suportu ovh dostaje odpowiedziod 15 minut do 24 no czasem 48 godzin, zaytania zazwyczaj kieruje do nich rozbudowane tak by mieli co poczytac sobie, a nie w dwoch zdaniach typu " nie dziala , a jak to zrobić" i zawsze odtrzymyje odpowiedz, czasem jak jest mi potrzebna odpowiedz na czasie to na konciec dodaje Z gory dziekuje, czekam na szybka odpowiedz, a nie jak czasem sam czytam maila od ludzi " MA BYĆ I KONIEC"

 

Jesli chodzi o DNSy na dedykach ovh, to chodzi czy podpiecie NSów pod twoje IP serwera czy tych NSów co daje ovh? bo nie rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprostrze rozwiazanie: zaparkowac domene na freedns.sgh.waw.pl i problem z glowy :). Ja to tak osobiscie rozwiazalem.. jak jakies subdomeny czy cos odpowiednie wpisy w configu apacha i smiga :)

 

---

 

dedyk kosztuje tylko 100 zl miesiecznie.. wiec tanio, jak ktos jest troche kumaty to tak zeby mu to dzialalo dla swoich potrzeb to wiele nie potrzeba... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się najgorszego, kupił dedyka i chce nim zarządzać jak zwykłym kontem shared ph34r.gif

Niestety mam takie samo wrażenie. Proponowałbym @pitu wynająć admina do tego dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×