Skocz do zawartości
Gość

Domena - kiedy już po BINDzie, a kiedy jeszcze z przekierowania?

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale - bo w komentarzu działu jest ("delegacja", a to chyba właśnie mój przypadek :)

 

Sprawa w temacie "moje boje z VPS-em w HE" : )

 

Otóż mam (sub)domenę blabla.hosteurope.de jako standardową mojego VPS-a. No ale trzeba z czasem podpiąć swoją domenkę, hehe..

akurat tak się składa, że mam te domeny, które chcę użyć na VPS-ie w maddogdomains.com, które ma ładny panelik przy używaniu ich domen, gdzie mogę dowolnie sobie dodawać wpisy A, CNAME, MX itd. Dodam na wstępie, że na VPSie jest Debian.

 

I teraz dwie sprawy:

 

1. Jak sprawdzić kiedy domena "jedzie" po BINDzie, a kiedy przez czyste przekierowanie na IP? Bo skonfigurowałem domenę, że A przechodzi na ip VPS-a, a potem CNAME/MXy na @ - generalnie to raczej dobrze zrobiłem, bo jeszcze przy Plesku mi to też działało. Czuję, że gdy będę chciał dodać drugą domenę, to wszystko będzie się jakby kopiowało, że to samo, co działa dla blabla.hosteurope.de będzie działać dla wszystkich domen przekierowanych po ip - prawda? I teraz kwestia, czy wystarczy virtualhost przez apache żeby te dwie dodatkowe domeny wskazywały na inne katalogi?

Czy ja w tym wypadku naprawdę potrzebuję tu konfiguracji BINDa?

 

2. Do czego jest tak naprawdę opcja IP Netze w panelu? Kobieta mi poszła na zjazd i nie może mi potłumaczyć, hehe.. tam jest podmiana domeny domyślnej blabla.hosteurope.de na jakąś moją.. czy to jest to, że oni jednak JEDNĄ domenę mogą utrzymywać jako główną domenę VPS-a i jak dodam tą swoją to będzie pełnoprawnię jakby w BINDzie zrobiona (tzn. tutaj to jest jako reverse DNS)?

 

 

Podsumowując - czy jeśli będę używał tylko głównej domeny, bez poddomen, to teoretycznie samo przekierowanie po IP (bo czuję, że to teraz tak jest) mi wystarczy? A jak będę chciał poddomeny, dwie domeny, itd. to wtedy muszę ... no właśnie, BIND, czy virtualhostami w apache'u to zrobić? To po co mi BIND wtedy? heh No i co z tym reverse DNSem w panelu KIS Hosteurope'a?

 

Liczę na pomoc :)

 

 

Miłosz / Sponsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem adminem linuxowym ale WYDAJE MI SIE ze po przekierowaniu na IP wystarcza Ci VirtualHosty a serwerze HTTP, ponadto możesz zrobić przekierowanie *.domena.pl na wpis IP do serwera, i pozniej robic subdomeny po VHostach. Jeżeli pokręciłem to przepraszam, ale tak mi się wydaje jak kiedyś się bawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Niebardzo rozumiem Twoje zapytanie, że domena "jedzie po bindzie". Wystarczy jak robisz wpisy IN A w panelu u rejestratora domeny na IP Twojego VPS'a. Wtedy w Apache tworzysz virtualki i nie potrzebujesz u siebie bind'a. Wszystkie wpisy i subdomeny tworzysz tam.

 

Nie wiem co to za opcja, jak chcesz mieć kilka domen na serwerze to możesz u rejestratora ustawiać wpisy na IP Twojego serwera i już. BIND'a używa się głównie jak chcesz zarządzać sam swoimi domenami (wpisami) na swoim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

lukaschemp bardzo dobrze mnie zrozumiałeś i potwierdziłeś moje przypuszczenia, dzięki heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×