Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

Fastcgi+ssl Działa Moze Dzialac Z Prawami Usera?

Polecane posty

Witam wszystkich

 

PHP w trybie FastCGI przy polaczeniach bez SSL pokazuje ze dziala z prawami usera:

 

nazwa_usera   14673  4.6  0.8  53316  8292 ?		D	11:13   0:00 /usr/bin/php index.php

 

Przy uzyciu SSL nie pokazuje nazy usera ale nobody:

nobody	8210  0.0  1.1  16032 11896 ?		D	10:53   0:00 /usr/local/apache/bin/httpd -DSSL

 

Czy jest mozliwe pokazywanie usera do ktorego nalezy proces przy polaczeniach z SSL?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz jedynie zidentyfikować proces samodzielnie.

 

w jaki sposób można to zrobić?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób można to zrobić?

Też jestem bardzo ciekaw. Jak na razie to widzę, że @tiK próbuje nabić sobie ilość postów przez zupełnie niemerytoryczne odpowiedzi. Co do samego problemu.. wygląda na to że masz zupełnie inaczej skonfigurowanego Apache z SSL i bez. Albo masz dwa oddzielne virtualhosty, z których jeden używa FCGI a drugi mod_php albo wręcz masz dwie oddzielne instancje Apache. Powinieneś więc poprawić sytuację przez unifikację obu przypadków (z i bez SSL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem bardzo ciekaw.

 

To, że nie potrafisz namierzyć i zidentyfikować procesu nie znaczy że jest to niemożliwe, i nie bądź taki mądry ;]

Pleple... rotfl. Chociaż w gruncie rzeczy możesz mieć racje, @ednet sprawdź wirtualki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że nie potrafisz namierzyć i zidentyfikować procesu nie znaczy że jest to niemożliwe, i nie bądź taki mądry ;]

To nie o to chodzi czy ja umiem czy nie. Chodzi o to, że proces ten nie należy do żadnego konkretnego użytkownika. Innymi słowy, jeśli przyjdą kolejno dwa żądania, jedno odnośnie virtualhosta jednego użytkownika a drugie odnośnie virtualhosta innego użytkownika, oba mogą być obsłużone przez dokładnie ten sam proces. Ty za to znów nie napisałeś totalnie nic konstruktywnego, kolejny raz pouczając innych.

 

Będę tak mądry jak tylko chce i na ile pozwoli mi inteligencja. Tobie nic do tego. Nie będę obniżał swojego poziomu tylko dla tego, że komuś nie on pasuje. A więc podsumowując - będę dokładnie tak mądry, jak jestem, i już! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×