bukichektor
Użytkownicy-
Zawartość
16 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Typ zawartości
Profile
Fora
Katalog firm
Wszystko napisane przez bukichektor
-
Witam Jakiś czas temu z tego co pamiętam w pewnej polskiej firmie zarejestrowałem sobie domenę bez podawanie numeru pesel. Teraz jednak ta sama firma wymaga numeru pesel do rejestracji. 1.Czy są jakieś firmy w których można zarejestrować domenę bez podawania pesel? 2.Czy może w chwili obecnej to wymóg co do wszystkich osób fizycznych chcących zarejestrować nową domenę pl? Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
-
Witam Gdzie się tworzy subdomenę. Np. forum.mojadomena.pl. W cPanelu hostingu , który się wykupiło? Czy może u firmy, której zarejestrowaliśmy/kupiliśmy domenę. Pytam bo napisałem właśnie do firmy u której że chciałbym utworzyć subdomeny i otrzymałem wiadomość iż 'W cPanelu jest menu subdomeny' Tyle że ja nie mam żadnego cpanelu tylko panel klienta w którym menu subdomeny nie ma... Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
-
Witam Stoję właśnie przed wyborem jednego z pakietu webhostingu w pewnej firmie. Opcja business, która jest najdroższa oferuje Free Dedicated IP oraz Free Private SSL. Chciałbym spytać co dają te 2 pozycję i do czego to służy. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
-
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. To miłe jak ktoś nie odsyła cię jak upośledzonego umysłowo do google tylko odpowie i pomoże. Szkoda że nie mam wystarczającej ilości napisanych postów żeby dodać wam jeszcze więcej reputacji... Optymistycznym prognostykiem jest to że niemal nic nie wiem na temat hostingu/domen i z całą pewnością będę zadawał jeszcze wiele pytań i później jak już dobije do tych magicznych liczb postów na pewno o was nie zapomnę. Na razie powiem,tyle; propsy dla was.
-
No dobrze ale co oznacza indywidualne ip dla moich stron umieszczonych na serwerze w praktyce? Certyfikat SSL gwarantuje jakieś dodatkowe zabezpieczenie?
-
Witam Tak jak w temacie mam pytanie gdzie warto zarejestrować domenę i jest opcja zapłacenia za nią przez paypal? Miałbym prośbę o polecenie kilku firm/stron Pozdrawiam
-
Proszę mi powiedzieć czy rejestrując na głowa.net domenę pl moje dane osobowe są automatycznie zastrzeżone w WHOIS. Jeśli nie podczas samej rejestracji to czy istniej możliwość zastrzeżenia?
-
Witam Korzystając z np z tego linka: https://hrd.pl/pcenter/partner_frame/whois.php Wyświetlają się jedynie dane odnośnie obecnych serwerów nazw oraz abonenta, czyli firmy w której domenę zarejestrowałem 1.Czy zawsze tak jest we wszystkich wyszukiwarkach sprawdzających czyja jest domena? 2.Czy w samym Whois również widnieją dane tylko firmy w ktorej zarejestrowałem domene? Pytam ponieważ spotkałem się już kilkakrotnie na forach internetowych z wymienianiem w postach danych właścicieli pewnych domen. Ich imienia nazwiska i adresu... Wiadomo każdy chyba chciałby uniknąć raczej upublicznienia swoich danych. 3.W jaki sposób, jeśli w samym whois nie figuruja dane właściciela domeny ludzie sprawdzają imie nazwisko i adres? Wysyłają zapytanie do whois?Czy może kontaktują sie z firmą rejsestrującą? 4.Każdy może sobie uzyskać takie dane, jeśli o nie wystąpi? Pozdrawiam i z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi
-
Witam ponownie Żeby może nie zakładać kolejnego posta i robić bałaganu na forum dopytam jeszcze w tym wątku. Odnosząc się do podsumowania zawartego w odpowiedziach wooda na moje pytania: Czy mógłby ktoś podać kilka dobrych polskich firmy rejestratorów-domen, w których podczas rejestracji jest na 100% opcja zastrzeżenia swoich danych, tak żeby nie były publikowane w WHOIS? Pytam ponieważ zarejestrowałem moją domenę w pewnej polskiej firmie ale z tego co sobie przypominam to niemal na pewno nie było podczas rejestracji takiej opcji.
-
Witam Skrypt mojej strony ma następujące wymagania: Platforma: Windows ASP.Net 2.0, C#.Net, AJAX, SQL Server 2005 Jaki hosting wybrać pod to?
-
Witam Pisząc inny post w pewnej odpowiedzi znalazłem termin-ataki DDoS, który zadecydował iż warto jednak zadać kilka pytań odnośnie zabezpieczeń. Jak powszechnie wiadomo na ataki narażony jest każdy serwer; Hosting www: 1.W jaki sposób zabezpieczony jest hosting www w momencie kupna? Jeśli większość takich usług ma w sobie zabezpieczenie. To jakie? Na ile są skuteczne? 2..Jeśli na mojej stronie są tylko filmy, obrazki, napisana treść oraz reklamy. Ale nie ma opcji rejestracji/logowania się a co się z tym wiąże bazy danych ,to nic mi nie grozi? Czy jeśli ktoś chce zajrzeć do moich plików jakie mam na serwerze; usunąć je np to musi zainfekować całą powierzchnie przeznaczaną na konta shared? Czy może nic nie infekować i po prostu zrobić sobie co będzie chciał z moimi plikami tylko? 3.Czy ja jako użytkownik na hostingu www mogę w panelu lub w jakikolwiek inny sposób poprawić bezpieczeństwo swojej witryny? Czy to tylko i wyłącznie zadanie i kwestia usługodawcy(firmy hostingowej)? 4.Jak zabezpieczyć kod swojej strony przed przeglądaniem? Wiadomo każdy może sobie źródło danej strony podejrzeć; a w tym cały kod i między innymi zobaczyć w czym strona zrobiona. Albo wsiąść cały kod , pozmieniać kilka rzeczy i wuala. Każdy chyba wolałby uniknąć tego. Jeśli moje pytania są głupie, albo przynajmniej nie mądre to wybaczcie ale dopiero rozpoczynam swoją przygodę i proszę o wyrozumiałość. P.S Hosting z jakiego korzystam to hostgator, webhosting- Business Plan.
-
Witam Zarejestrowałem sobie domenę w pewnej polskiej firmie reklamującej się na tym forum, a później wysłałem ticket z prośba o udostępnienie kodu authinfo dla mojej domeny: Oto odpowiedź jaką otrzymałem: "Witam Proszę o podanie informacji do jakiego operatora zostanie wytransferowana domena oraz z jakiego powodu. Po uzyskaniu tych informacji kod wydajemy w ciągu dwóch tygodni." Mam kilka pytań co odnośnie jej: 1.Czy jeśli firma napisała sobie w regulaminie że obowiązuje 2 tygodniowy okres oczekiwania na kod to jest to zapis prawidłowy i legalny? Wszak na stronie: http://www.dns.pl/po...ie/prawab.html. Widnieje informacja: "Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi. Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków" 2.Jeśli powyższy punkt łamie w jakiś sposób regulacje to jakie kroki powinienem podjąć aby móc otrzymać kod authinfo? 2.Chciałbym do nowo zakupionej usługi hostingowej dodać sobie domenę zarejestrowaną wcześniej w "firmie". Jakie dane odnośnie domeny muszę uzupełnić w moim hostingu aby działała? P.S. Boję się , że będą problemy z wydaniem tych danych...W panelu klienta z zakładce moje domeny widnieje tylko i wyłącznie nazwa mojej domeny... Nie ma żadnych informacji odnośnie jej ani opcji konfiguracji... Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.
-
Witam. Jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o hosting i zagadnienia technichnicze. Kupiłem vps z panelem direct admin ponieważ vps odpowiada moim wymaganiom; duża ilość stron,duży ruch na nich, fora, sklep. Miałbym kilka pytań: 1.To czy jak mam panel direct admin to z jego pomocą mogę wszystko skonfigurować tak żeby mi działały strony; w tym bazy danych oraz różne skrypty na stronach. Statystyki stron, wszystko inne; konta ftp, mysql, subdomeny, wordpress, cgi, php itd ? Innymi słowy wszystko co jest na jakims dobrym hostingu www? 2.Czy może pewne rzeczy można skonfigurować tylko za pomocą putty/maszyny? Chodzi mi o to czy panel direct admin jest wszystkim tym co potrzebuje, to pełny substytut putty czy może trzeba pewne rzeczy zainstalować z poziomu putty a panelem direct admin nie da się ich konfigurować? 3.Czy direct panel jest uniwersalny, niezależnie od typu usługi na jakiej jest zainstalowany? Dokładnie wszystkie okienka wyglądają i mają takie same opcje korzystając z panela przy posiadaniu web hostingu jak przy posiadaniu vpsa? Pytam ponieważ znalazłem kilka źródeł na temat konfiguracji panelu i nie wiem czy one wszystkie się odnoszą do tego samego direct admina i czy korzystając z nich konfigurować To na razie tyle jeśli chodzi o moje pytania. Mam nadzieje że direct admin jest wszystkim tym co potrzebuje do skonfigurowania vps'a na tyle aby działały dobrze na nim wszystkie moje strony. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
-
W związku z tym, że dopiero rozpoczynam swoją przygodę i zdaję sobie sprawę iż nawet hosting www będzie wymagał ode mnie pewnego zagłębiania skłonię się jednak na początek ku hostingowi www. Miałbym prośbę o podanie usług które sprostają moim wymaganiom; 1.Możliwie najprostsza konfiguracja; dodawanie domen, ftp, autorespondery. Jeśli panel administracyjny jest rozbudowany to prosiłbym od razu o jakieś źródło informacji (faq, tutoriale) tak żebym mógł znaleźć informacje jak co sobie zainstalować i poustawiać. 2.Usługa ma być pod stronę z na prawdę dużą ilością wyświetleń, będzie bardzo dobrze promowana. Do tego dojdzie forum i sklep. Ważne aby usługodawca nie przysłał mi wiadomości że przekroczyłem jakiś limit jeśli nie jest to z góry określone. Jeśli jest to 100 gb do wykorzystania miesięcznie to żeby było to 100 gb a nie mniej. 3.Mnogość opcji. Interesuje mnie usługa odpowiadająca parametrom hostingowi www na hostgator.com. Opcją business Plan za 11,95$ miesięcznie. Co klient otrzymuje w jej zakresie nie będe wymieniał gdyż mozna sprawdzić na samym hostagatorze; http://www.hostgator.com/shared.shtml To właściwie tyle. Jeśli ktoś zna pewną usługę, z przejrzystymi transferami do wykorzystania. Ponadto ze wszystkim co jest potrzebne; wordpressem, autoresponderem oraz intuicyjna i przyjazna nowym użytkownikom. To proszę o propozycje .
-
Bardzo mnie zasmuciłeś tą wiadomością... Konfiguracja z poziomu putty to trudna sztuka/czarna magia ogólnie. Bardzo skomplikowane zagadnie wymagające ogólnej wiedzy o serwerach, podłoża programistycznego i znajomości róznych systemów operacyjnych; linux unix, debian. Ja jestem kompletnie zielony... A nawet jeśli chciałbym zgłębić bardziej temat i przysiąść do tego samego to już pierwsze źródło odstrasza... http://www.blueman.p...cja-serwera.pdf Napisane w przejrzysty sposób i spójne. ALe prezentuje ogrom informacji i zagadnień jakie trzeba zgłębić i tak na prawdę jeśli nie mamy znajomych którzy mogli by nam pewne zagadnienia wytłumaczyć to o szybkim osiągnięciu dobrych umiejętności konfiguracyjnych można zapomnieć. W związku z powyższym mam kilka kolejnych pytań: 1.Czy można można kupić jakiegoś vps'a automatycznie skonfigurowanego żebym nie musiał w ogóle działać przez putty ? Jest już wszystko zainstalowane i skonfigurowane 2. Miałbym prośbę o napisanie co z następujących rzeczy( wszystkie są mi potrzebne) jest do skonfigurowania przez putty/ssh a ktore opjce mogę sobie skonfigurować w samym direct adminie; -Addon / Parked Domains -Anonymous FTP -Sub Domains -FTP Accounts -wordpress -MySQL -CGI -Fast CGI -PHP 5 -Ruby On Rails -SSH -Perl -Python -SSI -Cron -FrontPage -Curl -GD 2 -Streaming Audio/Video -POP3 Accounts -Web Mail - E-mail Alias -Auto Responders -Mailing Lists -Catch Alls - Spam Assassin -Mail Forwarding - SMTP 3.Częśc z wymienionych wiem że można skonfigurować za pomocą direct admina.Pytanie brzmi czy zeby moc konfigurować to co jest dostępne do konfiguracji w direct adminie trzeba w przypadku niektórych opcji/ustawień skonfigurować przez putty je wcześńiej? Czy to co mam dostępne "DA służy wyłącznie do zarządzania stronami , tzn dodawanie domen,kont, baz danych itp." mogę konfigurować bez jakiegokolwiek ruszania putty? Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie moim tematem i szybkie odpowiedzi.
-
Witam Miałbym prośbę o pomoc w wyborze hostingu. Nie znam się na tym więc opiszę potrzebną mi usługę: 1.Przeznaczenie: Potrzebuje zrobić do 20 osobnych stron ; każda z inną domeną. Każda ze stron ma przynosić jakiś tam dochód z reklamy kontekstowej i bannerów więc potrzebowałbym raczej czegoś solidnego. 2.Stabilność Jak wiadomo niekiedy serwer na którym znajduje sie strona pada. Odwiedzającym osobom wyświtela się natomiast nieznośny napis" akcja anulowana" stwierdzający ze strony nie ma w sieci. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji .Na wypadek jakiejś awarii żeby internauta został przekierowany na drugi serwer( awaryjny) i żeby mógł dalej przeglądać zawartość mojej strony. 3.Płatność: Zależało by mi żeby za usługę można było płacić przez paypal ew. moneybookers miesięczną opłatę. Żeby można było w momencie wyboru hostingu zapłacić tylko za pierwszy miesiąc korzystania i jeśli nie będę usatysfakcjonowany żebym mógł po miesiącu zrezygnować bez uiszczania żadnych opłat za wypowiedzenie umowy. 4.Łatwość obsługi: Jak wiadomo bywają hostingi ze skomplikowanymi panelami użytkownika, a nauka ich obsługi zajmuje na prawdę sporo czasu. Chciałbym tego uniknąć i jeśli panel jest rozbudowany to żeby był przynajmniej intuicyjny i nie przyprawiał o mdłości. 5.Brak domeny startowej Chodzi mi o to żebym nie musiał w momemcie kupna danego hostingu kupować u nich domeny startowej, gdyż nie jest mi to na ręke. Chciałbym kupić sobie domenę osobno, np na godaddy.com i użyć jej w moim nowym hostingu 6.Duża ilość domen. Tak jak pisałem w punkcie odnośnie przeznaczenia. Chciałbym z jednego panelu administrować powiedzmy 20 stronami( na początku bedą 3) ale bardzo szybko planuje rozwinąć swoją sieć. 7.Kompatybilność z wordpressem, bloggerem Na pewno chciałbym na mojej platformie prowadzić jakieś blogi. 8.Narzędzia Seo Jak wiadomo ,jeśli nie masz wy-pozycjonowanej strony to bardzo ciężko zaistnieć. Jest jakiś hosting zintegrowany z narzedziami do seo ew narzedzia seo w pakiecie z hostingiem? 9.Support 24/24 z live chatem Wiadomo , ze zawsze się coś może popsuć. Dobrze jest wtedy móc się spytać w danej chwili co jest i ile zajmie im naprawa usterki 9.Cena Dysponuje kwotą do 100$ miesięcznie na opłacenie usługi. Czy znacie jakąś usługę spełniająca moje wymagania w tej cenie?