Witam
Zdecydowanie odradzam tego dostawcę.
Dlaczego?
Ponieważ korzysta nielegalnie z oprogramowania do wirtualizacji VMware! Skąd taka pewność? Przetestowałem ofertę tego dostawcy.
Oto rezultaty:
1. Dostawca kompletnie nie gwarantuje tego co daje czyli RAMu i CPU, dostawca może upchać tyle VPSów na jeden host ile chce, klient o tym nie będzie wiedział - ale odczuje to po spadku wydajności oraz swap'owaniu vRAM na dysk.
2. VPSy są żle skonfigurowane z punktu widzenia oprogramowania VMware - da się to sprawdzić za pomocą vmtool'sów
3. Dostawca nie ma prawa sprzedawać VPSów na oprogramowaniu VMware nie będąc partnerem VMware'a!!
4. exone - nie jest Service providerem i nie ma podpisanej umowy z VMware
5. Będąc Service Providerem VMware'a sprzedawca nie mógł by zaoferować takich cen, VMware poniekąd reguluje cenę VM per przypisany do niej vRAM.
6. Będąc Service Providerem dostawca udostępnił by klientowi wpełni funkcjonalny panel w vCloud Directorze i a klient nie musiałby bawić się w instalację vSphere Client'a
7. exone nie jest wyszczególniony w Portalu VMware'a jako jego partner!
8. Standardowa licencja VMware EULA zabrania odsprzedawania VM jako usługi VPS!
9. exone nie oferuje więcej wirtualnych rdzeni jak 4 - 4 vCPU sa w darmowej wersji ESXi. Wersja płatna umozliwia uruchomienie do 8 vCPU per VM. Od wersji vSphere 5 32 vCPU!
10. W Polsce nie ma Service Provider'a!!! co oznacza że żadna Polska firma nie może oferować VPSów na oprogramowaniu VMware Legalnie!
11. Dostawca samodzielnie konfiguruje ESXi aby udostępnić klientowi vSphere Client'a
12. brak vCenter Server - co oznacza że nie ma HA, ani możliwości vMotion aby zmigrować VM w razie potrzeby modernizacji sprzętu.
13. Hardware na ktorym stoi ESXi jest bardzo stary procesory X5460 - to procesory sprzed 4 lat
14. Dostęp do macierzy o ile taką posiada dostawca jest bardzo kiepskich parametrów - podczas testów obciązenia dysków twardych w VM testowych prędkość zapisu nie przekraczała 8MB/s ~ 80-90Mb/s - testy przeprowadzone równolegle na 3 VPS'ach dostępnych do testów. Można by stwierdzić że VM są trzymane na lokalnych dyskach serwera.
15. Dostęp do internetu jest bardzo powolny z VPSówco wynika to najprawdopodobniej z posiadania jednego łącza o niskiej przepustowości! wątpliwe jest również iż klient posiadający VPS'a wyciągnie 100Mb/s - jest to prędkość podzielona na wszystkich klientów VPS i Shared Hosting...
16. Brak BGP - czyli brak redundancji, oraz własnej adresacji. Jak TP zechce rozwiązać z nim umowę wszyscy klienci mają przerąbane. Ponieważ po odłączeniu łącza nie ma dostępu do VPSów, stron WWW. Porządny dostawca powinien mieć własną adresację IP i zestawione BGP. Aby w razie awarii łącza zapewnić ciągłość działania usługi oraz możliwość przenoszenia IP pomiędzy dostawcami internetu.
17. Dostawca posiada tylko 8 serwerów pod wirtualizację w czym jest to środowisko mieszane, ESX i ESXi w wersjach 4 i 4.1
18. Revers nie jest możliwy do zmiany, TP tego dla klienta nie chce zmienić? Na to wygląda skoro to są IP TP a nie exone!
19. Brak SLA w ofercie.
20. Dostawca korzysta z darmowych ESXi które w swojej EULA zabraniają odsprzedawania VPSów innym!
Pozdrawiam Serdecznie
http://www.vmblog.pl