Skocz do zawartości

beginner

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez beginner

  1. Szanowni Państwo, moja firma (placówka naukowa) nosi się z zamiarem zakupu serwera dla jednego z projektów (przeszukiwanie baz tekstowych). Dysponujemy budżetem ok. 15 000 zł. Zaproponowano nam serwer (http://www.cisco.com..._c45-587487.pdf) o konfiguracji: 1x UCS C200 M2 Rack Srvr w/1PSU,DVD, w/o CPU, mem, HDD, PCIe crd 2x Gen 2 1TB SAS 7.2K RPM 3.5 in HDD/hot plug/C200 drive sled 1x Rail Kit - UCS C200, C210 and C250 M1 Rack Servers 1x Broadcom 5709 Dual-Port Ethernet PCIe Adapter 2x 4GB DDR3-1333MHz RDIMM/PC3-10600/dual rank 1Gb DRAMs 1x 2.13 GHz Xeon E5506 80W CPU/4MB cache/DDR3 800MHz 1x LSI 1064E (4-port SAS 3.0G RAID 0,1, 1E) Mezz Card 1x UC SUPPORT 8X5XNBD UCS200M1 Rack Svr 1x Battery Back-up 1x Enable RAID 0 Setting 1x Enable RAID 1 Setting Moje 2 pytania brzmią: 1. czy w tej cenie (zresztą promocyjnej) jest sens szukać czegoś lepszego (jako instytucji publicznej zależy nam na jak najniższej cenie, ale i na jakości)? Jeśli nie, czy niniejszy sprzęt uniesie jednocześnie: - stronę internetową projektu (PHP + MYSQL), - 2 lub 3 wirtualne VPS dla potrzeb eskperymentalnych projektów, testów itp., - narzędzia do przeszukiwania baz tekstowych oparte o Tomcata (tj. zasobożerna JAVA). 2. Jakie pytania warto zadawać przedstawicielowi firmy zaopatrującej nas w sprzęt, na co zwrócić szczególną uwagę? Jako że jestem w kwestii sprzętu zupełnym laikiem, proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam beginner
  2. @ bellerofont: Dzięki za uwagi! Zimny prysznic również się przyda. Niestety, na ocenę racjonalności wymagań jest już za późno. Gdy nie można zwiększać budżetu, zmniejsza się wymagania. Rzeczywistość budżetówki. I słowo wyjaśnienia: nie, nie jestem przedstawicielem Cisco. Raczej urwałem się z choinki: staram się dowiedzieć, czy w ramach określonego dość sztywno (tj. +/- 2000) budżetu da się zakupić serwer o lepszych parametrach niż proponowane przez Cisco, a do tego firmowy i z gwarancją. W cuda nie wierzę, po prostu nie lubię być skazany na jednego producenta i jedną możliwą konfigurację. Stąd moje pytanie na forum. Pozdrawiam, beginner.
  3. Być może w biznesie tak jest, w nauce (humanistyka!) - 3 lata to średni czas trwania projektu, gdy trzeba zapewnić w miarę bezproblemowe działanie sprzętu, a po tym czasie utrzymać go (już z pieniędzy instytucji, nie zaś grantowych) przez kolejnych kilka lat. O sprzedawaniu itp. nie ma więc mowy. Co do prognozowania np. liczby użytkowników: rzecz ma charakter raczej niszowy.
  4. @Miłosz: 1. Pisząc o gotowych rozwiązaniach, miałem na myśli właśnie firmowy sprzęt z min. 3-letnią gwarancją. Domyślam się, że to kosztuje. Niestety, nie bardzo jest komu zająć się składaniem... Powoli więc okazuje się, że oferta Cisco jest całkiem atrakcyjna 2. Konfiguracja: instalacja sprzętu w serwerowni, podział na wirtualne, zabezpieczenie serwera. Za rzeczy poważniejsze i bieżącą administrację odpowiada administrator płatny z innych źródeł.
  5. @Bellerofont: Dziękuję za opinię! 1. Specyfikacja jest szczątkowa, bo, niestety, nie jestem specjalistą! Wiem tylko, czego nam trzeba (testowałem aplikacje na "biednym" VPS i własnym Debianie, wiem, jak działają u kolegów zagranicą), ale już z przeniesieniem oczekiwań na konkretne zakupy mam problem. 2. Próbowałem zestawić już wcześniej proponowaną nam ofertę (gwoli ścisłości: propozycja pochodzi z kwietnia tego roku, być może dlatego wydaje się Państwu tak nieciekawa) z konfiguratorami na stronach internetowych, ale niewiele wskórałem, stąd moje pytanie tutaj. 3. Zależy nam jednak na gotowych rozwiązaniach, gdyż: a. Nie chcemy tracić czasu na konfigurację. b. Zależy nam na możliwie długiej gwarancji i prostych jej zasadach.
  6. Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi! Precyzując (na ile może laik): - dysk: na serwerze nie planujemy przehowywania np. dużych obrazów, a raczej pliki .xml (łącznie max. do 1-2 GB) i bazy danych (MySQL) + eksperymentalnie eXist; niewiele miejsca pewnie zajmą repozytorium SVN i serwer wirtualny pod stronę internetową (Drupal/Joomla/Wordpress) - pamięć: o ile mogę ocenić, najbardziej pamięciochłonny będzie servlet z indeksem Lucene (działał z niewielką liczbą tekstu przy burst 1GB), - szafa rackowa. Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam beginner
  7. [Opinie] ViHost.PL

    W vihost.pl od 6 miesięcy korzystam z usługi VPS 1 (czyli najtańsza opcja). Na serwerze testowe wersje kilku specjalistycznych programów do przeszukiwania dużych baz tekstowych (branża: nauka). Serwer: wiekszych (i mniejszych) problemów nie zauważyłem. Kontakt: znakomity, czas reakcji obsługi do 3 h, często szybciej. Cena: nie trzeba komentować. Poziom usług - mimo niedrogiego wariantu - świetny i dalece przewyższający hostingi, z którymi miałem do czynienia dotychczas. Jednym słowem: polecam!
  8. [opinie] Webh.pl

    W I 2010 r. wykupiłem w webh.pl VPS, w III 2010 - serwer www. Poza kilkudniowymi problemami z tym ostatnim w kwietniu - mogę z czystym sercem polecić. Dodam tylko, że z BOK kontaktuję się zwykle wyłącznie w sprawach faktur itp. - póki co bez zarzutu. Odpowiedź na drobne pytanie techniczne nadeszła w ciągu 2 h.
  9. Z: [opinie] Webh.pl

    Oczywiście - moja wina. Za słabe hasło. Sorry za spamowanie. Pzdr.
  10. Z: [opinie] Webh.pl

    Skuszony Waszymi dobrymi opiniami postanowiłem kupić. "Postanowiłem", bo w chwili rejestracji wciąż pojawia się błąd # # Wszystkie dane pilnie uzupełniłem (nawet ze 4 razy) i się nie udaje. Gdybym popełniał jakiś żenujący błąd, proszę o wycięcie postu, coby pamięć o nim nie została
×