Skocz do zawartości

frido

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez frido

  1. Nie nazwałbym tego pozbawionym logiki a błędnym rozumowaniem. Znalazłem już później po moim poście dokument na stronie directadmina. Nie wiedziałem że magazynuje on osobno informacje dla każdego użytkownika. Wiem że spamassasin sam się uczy. Suma sumarum zrobiłem tak że przegrepowałem sobie wiadamosci w poszukiwaniu tych co dostały 5.x punktów (standardowe ustawienie sa w DA oznacza jako spam to co dostaje 6 punktów) i te co były spamem zebrałem do jednego katalogu i je przejechałem sa-learn. Zrezygnowałem ze skanowania katalogów użytkownika, bo jeżeli oni nie będą poprawnie przerzucać to SA będzie się błędnie uczył. Instaluje Greyliste ... to dobre rozwiązanie.
  2. w dużym skrócie. Od długiego czasu adminitruje postfixem, jednak od niedawna walcze z DA i eximem. Wczoraj po testach stwierdziłem że przyczyną tego że na postfixie nie dostaje takiego spamu jest fakt że na postfixie odpaliłem sobie greyliste, która załatwia problem w 90%. Więc odpada grzebanie w konfiguracji exima. Narazie uczę komendą sa-learn spamassasina ... zobaczymy co z tego będzie. W DA masz domyślnie na imapie tworzony katalog spam. Warto przekonywać klietnów do korzystania z niego i żeby przenosili tam niechciacne wiadomości. Raz w nocy w cronie możesz odpalić potem taką kombinację: sa-learn --no-sync --spam /home/*/imap/*/*/Maildir/.INBOX.spam/{new,cur} sa-learn --no-sync --ham /home/*/imap/*/*/Maildir/{new,cur} sa-learn --sync najlepiej wrzucić te 3 linijki do jakiegoś skryptu bashowego i odpalać go w cronie. Jak mnie wpieni to odpale greyliste ... niestety osoba której opiekuję się serwerem za bardzo ten pomysł się nie podoba. Dostaje argument ... bo na interii . W sumie sam wiem że długo przyzywczajałem klientów że mogą dostać wiadomość z opóźnieniem. Może dspam ... zobaczę.
  3. czasem tak nie róbcie ... chyba mnie zaćmiło ... a jak z autoryzacją będą dostarczać inne serwery pocztę? ... Czasem szybciej zrobie jak pomyślę. Dobra też z tym walcze - na postfixie nie mam takiego problemu. Zgłebiam dalej exima.
  4. kwestia wygląda tak - jeżeli wysyłasz maila z tego samego maila na tego samego exim nie wymaga autoryzacji gdy komunikacja odbywa się na porcie 25 - taki jest konfig z DA. Dzięki temu jesteś w stanie wsyłać telnetem maila bez najmniejszego problemu. Na porcie 587 wszystko działa jak trzeba. Sprawcą jest ten fragment: accept hosts = +auth_relay_hosts condition = ${if eq {$interface_port}{587} {yes}{no}} endpass message = relay not permitted, authentication required authenticated = * zmien to na: accept hosts = +auth_relay_hosts endpass message = relay not permitted, authentication required authenticated = * Powinno zadziałać.
  5. Prosty streaming z nginx

    http://h264.code-shop.com/trac - spróbuj zacząć od tego. Po za tym sam streaming jest szerokim pojęciem i rozwiązań jest wiele, wszystko zależy od tego do jakiego celu chcesz go używać. W sieciach lokalnych gdzie ma być więcej klientów lepiej stosować transmisje multicastem, ale to temat na osobne rozważania. Z tego co napisałeś to nie wiadomo do końca co to ma być, czy klient to PeCet i ma korzystać z przeglądarki do oglądania, czy z programu, czy może do serwera ma się łączyć telewizor, konsola.
  6. [PHP] Pobieranie plików z FileSonic

    A próbowałeś pobierać programem slimrat. Nie wiem jak wyglada sprawa co do obslugi filesonic'a (mozna pobrac modul do obslugi tego systemu udostępniania plików). Ja swojego czasu korzystałem z niego na serwerze gdzie odpowiedni skrypt odpalał go ściągającego z różnych adresów IP.
  7. syscp PL

    Tak jak w temacie, poszukuje polskiego tłumaczenia do syscp. Jeżeli ktoś takim dysponuje i jest w stanie się podzielić, albo podać skąd sobie je zorganizować, to będę bardzo wdzięczny. Z góry wielkie dzięki.
×