Skocz do zawartości

rrutek

Użytkownicy
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Posty napisane przez rrutek


  1. Bez obrazy, ale jeżeli na podstawie manuala nie potrafisz tego zrobić, lepiej sobie odpuść. Zacznij lepiej od czegoś prostszego, bo to, co wykonasz może doprowadzić tylko do problemów, chociażby ze względu na bezpieczeństwo. Oczywiście powiem Ci mniej więcej, jak to wykonać, ale naprawdę, lepiej tego nie kontynuuj.

     

    Musisz sobie w wybranym miejscu wykonać funkcję parse_ini_file z argumentem równym ścieżce do pliku konfiguracyjnego, a to, co zwróci, zapisać do zmiennej.

    $conf = parse_ini_file('/ścieżka/do/Twojego/pliku.ini');

    Zmienna $conf jest tablicą(http://php.net/manua.../book.array.php) w formacie

    $conf['ustawienie']

    Więc, aby w polu tekstowym wyświetlić sobie np. z takiego pliku ini wartość ustawienia "abc":

    [Test]
    abc = 34
    
    [Test2]
    cba = 54
    sa = test

    Należy to wykonać mniej więcej(podkreślam, tak nie powinno się tego robić, ale ma Ci tylko zobrazować, jak to MNIEJ WIĘCEJ zrobić) w taki sposób:

    <input type="text" value="<?php echo $conf['abc'] ?> />


  2. Z tego, co kojarzę, to konfiguracja Ventrilo zapisana jest w najzwyklejszym pliku INI. Jeżeli dobrze pamiętam, to nie potrzeba kombinować i po prostu użyć funkcji http://www.php.net/m...se-ini-file.php. Posłuży Ci ona do odczytywania. Funkcję do zapisu możesz sobie wybrać z tych w komentarzach, bo PHP sam w sobie takiej nie zapewnia.

     

    Co do statusu: przy każdej instalacji Ventrilo masz binarkę do odczytywania statusu. Musisz ją wykonać z odpowiednimi argumentami i z tego, co zwróci, pobrać odpowiednią wartość. Możesz się też przyjrzeć przykładowi takiego skryptu, który znajduje się na stronie Ventrilo: http://www.ventrilo.com/download.php.


  3. wzieli na sposób i wprowadzili zmiany :D od momentu wypowiedzenia umowy nie można z nimi podpisać nowej przez okres 3 miesięcy

    nie wiem jak to jest w UPC ale może warto sprawdzić.

    W UPC i Aster jest identycznie, czyli rozwiązanie umowy i dopiero po 3 miesiącach jest się traktowanym jako nowy klient. Żadna z dwóch powyższych firm nie dba o starych klientów. Jedynym sposobem na nich jest skakanie co rok raz do UPC raz do Aster i zawsze jest się dla nich nowym klientem - praktykujemy w domu kilka ładnych lat i się sprawdza. UPC ani Aster ani razu nie zaproponowali nam żadnej, powtarzam żadnej, promocji z racji kończącej się umowy. Chcieli zawsze tyle samo, za te same parametry łącza itd., kiedy dla nowych było to 2 razy tańsze. Już pomijam fakt, że UPC potrafi przedłużyć sobie umowę samo z siebie i przesyłać przez najbliższy rok faktury(wiem to z autopsji - przydarzyło się to nam z 5 lat temu). Najciekawsze jest to, że wyglądało to, jakby mieli fakt sfałszowania umowy wpisany w systemie, bo rok-dwa po tym bez problemu umożliwili nam korzystanie z ich usług.

  4. Sayo, Logout ma system ticketów, który zresztą używał podczas przenosin z Tarnowskich Gór do Łodzi: http://biznes-host.pl/ticket/ . Niestety ani razu z niego nie korzystałem poza przenosinami i nie wiem, czy w ogóle ktoś pod innym kątem na niego zerka.

     

    O ile kiedyś za Livenetu mógłbym na Logout wypisać całe wiązanki, o tyle teraz, w serwerowni NC Group nie miałem do tej pory żadnych problemów(po kilku dniach od przenosin do teraz VPS nie zaliczył mi żadnego pada). Zauważyłem, że czasem się zdarza, że kilka godzin dostęp do zasobów WWW jest mocno spowolniony, prawdopodobnie przez przeciążenie maszyny-matki, lecz w razie jakichś większych problemów(ostatnio takich nie zauważyłem) wystarczy do nich napisać e-maila(nie polecam dzwonić => kiedyś była duża szansa, że konsultant, wtedy sam Pan Tomasz, zapomni o sprawie), a oni za chwilę się zajmą problemem. Pewien czas temu chyba wdrożyli jakiś system, który wyłącza zbyt obciążające maszyny, więc raczej wielkich problemów już nie ma.


  5. Wybrałem UTF-8, ale prawda jest taka, że aktualnie programiście jest to obojętne, jakie kodowanie jest domyślnie w bazie danych. Musi i tak się dostosować do tego, że ktoś może wpakować coś innego i zawsze musi wymuszać odpowiednie kodowanie, chociażby tuż po połączeniu się z bazą. O ile dobrze kojarzę, programiści korzystający z latin1 i latin2 tego nie robią, więc w przypadku domyślnego UTF-8, śmieciowe skrypty chyba mogą źle działać. Suma sumarum ciężko jest zadecydować na co postawić. Z jednej strony ułatwimy pracę początkującym programistom PHP(i ich wytworom => wiele skryptów opensource), którzy korzystają z bazy nie ustawiając kodowania połączenia, a potem płaczą, że po eksporcie i ogólnie w bazie mają zepsute kodowanie(rozwiązanie notabene jest banalne: http://eazu.pl/mysql-latin1-i-utf-8-w-jednym/). Z drugiej strony możemy znacząco utrudnić korzystanie z starszych aplikacji korzystających z latin1/2.


  6. ów internet służył by do częstych rozmów na skype

    Zapomnij o tym w przypadku mobilnego internetu. Jeżeli potrzebujesz tylko do sprawdzenia czegoś awaryjnie to polecam Orange Free na kartę(przy doładowaniu 50zł masz 2,5GB transferu za darmo). Wysokie pingi i niskie transfery dyskwalifikują używanie jakiegokolwiek mobilnego internetu w usługach czasu rzeczywistego.


  7. Za darmo jest tylko rejestracja. W tym świecie nie ma nic "za darmo". To właśnie na przedłużeniach firmy tego pokroju odbijają sobie za to, że za złotówkę możesz zarejestrować domenę. Możesz spróbować wystąpić o kod Auth Info w celu przeniesienia tych domen do innej firmy, aczkolwiek znając życie, nie udostępnią Ci tego przed pierwszym przedłużeniem. Albo płacisz 90 PLN za każdą domenę, albo je tracisz i ewentualnie ponownie wykupujesz u innego operatora(strona będzie niedostępna tydzień w najlepszym przypadku). Pamiętaj, że w przypadku jej nieopłacenia, jeżeli ktoś wykupił na nią opcję, przejdzie ona w jego ręce, a Ty stracisz możliwość jej ponownej rejestracji.


  8. Zoozool, chłopak jest totalnie zielony - uważasz, że tamte linki mu pomogą?

     

    Oliwer, kupiłeś serwer VPS oparty na OpenVZ z zainstalowanym systemem operacyjnym opartym na Linuksie. Standardowo nikt nie instaluje na takowych środowisk graficznych, łączymy się do takich serwerów przez SSH, do którego dane dostałeś w momencie aktywacji Twojego serwera. Do połączenia się z SSH możesz użyć programu o nazwie Putty. Z jego pomocą uzyskasz dostęp do konsoli(powłoki, shella) Twojej maszyny wirtualnej("serwera"). Dopiero z jej poziomu możesz zainstalować środowisko graficzne, używając do tego odpowiednich komend, które mogą się różnić w zależności od posiadanej przez Ciebie dystrybucji Linuksa(w CentOSie robimy to za pomocą komendy yum - poczytaj o niej). Sądzę, że masz na ten temat naprawdę małą wiedzę, więc jeżeli potrzebujesz dobrze skonfigurowanego serwera, zleć to komuś innemu.


  9. Prawnikiem nie jestem, ale: w polskim prawie cytaty zostały zezwolone, lecz ta sytuacja raczej nie podchodzi pod to:

    Art. 29.

    1. Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszech-

    nionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnia-

    niem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.

    2. Wolno w celach dydaktycznych i naukowych zamieszczać rozpowszechnione drobne

    utwory lub fragmenty większych utworów w podręcznikach i wypisach.

    1 37)

    Wolno w celach dydaktycznych i naukowych zamieszczać rozpowszechnione

    2.

    drobne utwory lub fragmenty większych utworów w antologiach.

    38)

    3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2 i 21, twórcy przysługuje prawo do wyna-

    grodzenia.

    Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.

    Sytuacja ta raczej nie podchodzi pod żaden z powyższych punktów. Gazeta.pl sprzedaje prawa do publikacji swoich artykułów, więc podejrzewam, że każdy portal będzie wymagał opłaty za publikację ich treści w całości.

     

    EDIT:

    Art. 34.43)

    Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienie-

    nia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Podanie twórcy i źródła powinno uwzględniać

    istniejące możliwości. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa

    stanowi inaczej.

    Art. 35.

    Dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w

    słuszne interesy twórcy.

     

    Hmm, może jednak można. Trzeba by było przeanalizować całą ustawę, bo gdzieś może być wykluczenie sytuacji tego typu.

     

    EDIT2:

    Art. 25.

    1. Wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:

    1) już rozpowszechnione:

    a) sprawozdania o aktualnych wydarzeniach,

    ;) aktualne artykuły na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, chyba że

    zostało wyraźnie zastrzeżone, że ich dalsze rozpowszechnianie jest zabronio-

    ne,

    Musisz w takim razie poszukać na stronie danego portalu informacji dotyczących licencji, na której udostępniane są artykuły.


  10. Pawle, łącza "domowe" nie nadają się na strony dla klientów. O ile bloga czy coś można sobie postawić, ale nic więcej. Serwer WWW to nie tylko dysk, procesor, ram i system z pakietami skonfigurowanymi domyślnie, tutaj trzeba monitorować stan serwera, w razie czego potrafić naprawić błędy itd. itp. Krótko mówiąc: do administracji serwerem WWW potrzeba niemałych wiadomości na ten temat. O ile skonfigurowanie wszystkiego w sposób logiczny to prościzna, o tyle trzeba potrafić chociażby odseparować konta.


  11. Hm... A co złego jest w tabelkach? Przeciez layoutu tym nie robię, a rekordy z DNS-a to dane tabelaryczne.

    Bardziej chodziło mi o boksy takie, jak "PODPOWIEDZI". Tam zastosowanie tabelek według mnie jest nawet utrudnieniem niż ułatwieniem.

     

    Ajax odpada - priorytetem jest kompatybilność z wszystkimi przeglądarkami - chciałem żeby można było wejść tam wszystkim i zmienić czy dodać rekordy nawet lynxem, dlatego nie ma ani javascriptu ani ajaksowych foo-shmoo. Nie bedę ograniczał funkcjonalności w pogoni za nie przeczę - ładnymi i modnymi, ale w tym przypadku fajerwerkami.
    Javascript akceptuje 99% użytkowników. Jeżeli trafisz na ten 1%, to Ci pogratuluję. ;-)

     

    Tak było na początku, jednak chciałem dodać na początku ostrzeżenie dla tych bardziej niekumatych żeby sobie krzywdy nie zrobili przy grzebaniu. Jednak jak dałem to przy liście domen, to po pewnym czasie ten tekst zaczyna lekko wkurzać.
    Jak ktoś jest niekumaty, to od razu w menu kliknie "lista domen". Tacy nie czytają niczego dłuższego niż pół zadania.

     

    Chodzi o pole "informacje o domenie"? No nie, nie zniknie. Będzie tylko w innej formie bo na razie nie chciało mi się tego formatować i zrobiłem tylko zrzut ze zmiennej wektorowej.

    Chodziło mi o to miejsce, gdzie masz np. "ns1.turox.pl.; serwer DNS".

    Już mam z głupim Chromem problem w innym projekcie, bo potrafi zatwierdzić formularz bez żadnych danych bo jego Javasript cośtam olewa.

    Blokowanie zatwierdzania formularza to rzecz tak prosta, że problem musi być gdzieś indziej. W przypadku pustego formularza jest to jeden warunek złożony dla submita.

     

    Przecież na tym się nie pracuje cały dzień, do DNS-a się logujesz żeby dodać dwa albo trzy rekordy, albo coś tam usunąć.

    W tym miejscu zacytowałeś również moją wypowiedź:

    Wywal przycisk "Resetuj" - jest to wymysł z początków Internetu, z którego nikt nie korzysta, a potrafi zirytować, jak się w niego przez przypadek kliknie.

    Ale się do niej nie ustosunkowałeś.


  12. Dosyć ciężko się po tym porusza. Powinieneś kolorystycznie wyróżniać przyciski, najważniejsze linki i tym podobne, bo tekstu jest dużo i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Niektóre operacje mogłeś oprzeć na AJAXie zamiast po kliknięciu przeładowywać całą stronę.

    Myślę, że lista domen powinna się znaleźć już na stronie głównej, ponieważ jak ktoś będzie wchodził do panelu, to właśnie na tym będzie mu zależało, nie ma sensu zmuszać kogoś do niepotrzebnych poszukiwań.

    Jak wybierzesz w już istniejącym rekordzie typ "MX", to powinno się przy nim pojawiać odpowiednie pole w kolumnie "Piorytet MX".

    Komentarze na temat domeny z pliku konfiguracyjnego rozumiem, że znikną.

    Nie rozumiem, dlaczego dajesz w tym miejscu takie opcje jak zmiana hasła, czy podgląd swoich danych. Skoro to ma być część całości, to powinna być odpowiednio w nią wkomponowana, a nie odcięta od wszystkiego i potraktowana jako osobny panel.

    Wiersze w liście domen po najechaniu na któryś, powinny się podświetlać, bo przy większej ilości mógłby pogubić się wzrok. Do tego na co drugim wpisie dawaj ciemniejsze/jaśniejsze tło.

    Ten "tabelkowy" wygląd wszystkiego mnie nie przekonuje.

    Przydałaby się jakaś walidacja formularza podczas jego zatwierdzania(w JavaScript'cie).

    Wywal przycisk "Resetuj" - jest to wymysł z początków Internetu, z którego nikt nie korzysta, a potrafi zirytować, jak się w niego przez przypadek kliknie.

    Ogólnie edycja wszystkiego powinna odbywać się po AJAXie - w tym momencie użytkownik musi wiele razy przeładowywać stronę, co jest męczące i czasochłonne.

    Sprawdzanie kodu sobie odpuściłem po zobaczeniu tabelek.

     

    Mam nadzieję, że moje 5 minut Ci pomoże. ;-)

×