Skocz do zawartości

ahes

Użytkownicy
  • Zawartość

    208
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

ahes wygrał w ostatnim dniu 4 Czerwiec 2011

ahes ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

83 Pomocny

4 obserwujących

O ahes

  • Ranga
    Stały użytkownik

Metody kontaktu

  • Strona WWW
    http://sysadmin.guru

Informacje profilowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Dziękuję za opinie. Przyznaję orkiestracja to makaronizm, których dużo w IT, jednak jest to odrobinę coś innego niż automatyzacja. Faktycznie strona o ekipie by się przydała - dorobię w wolnej chwili, dzięki za hint. Rootnode to zupełnie inna marka, inni ludzie i inne metody pracy. Obecnie zanim wcisnę enter i zrestartuję usługę muszę przygotować taki usecase na stagingu, poinformować 5 ekip developerskich, a oni kilka grup klientów z dwutygodniowym wyprzedzeniem, że takie działanie będzie mieć miejsce, a następnie o dziwnej porze akcja jest wykonywana pod okiem devów i adminów. Jak widać odstaje to odrobinę od poprzedniego stylu Z domeną .guru wyszło tak, że byłem już po prostu zmęczony poszukiwaniami wolnej i w miarę krótkiej domeny .com, więc padło na nowe tldki i wydaje mi się, że wyszło całkiem sensownie. Pozdrawiam.
  2. Wraz ze znajomymi założyłem firmę Sysadmin Guru i chciałem się pochwalić na WHT. Jako starzy wyjadacze z dużym doświadczeniem (10+) i zmęczeni etatami w dużych korporacjach (Onet, Teradata) postanowiliśmy się zająć administracją serwerów. Obsługujemy głównie startupy oraz firmy średniej wielkości, ale także zajmujemy się pojedynczymi maszynami. Właściwie zajmujemy się każda technologią i jesteśmy vendor independent jeśli chodzi o lokalizację maszyn, ale bardzo lubimy fizyczne maszyny i tworzenie loadbalancowanych środowisk wirtualnych z automatycznym failoverem. Wszystkie aspekty są zautomatyzowane za pomocą Ansible - narzędzia do zarządzania konfiguracji i orkiestracji, które bardzo polecam Zapraszam do współpracy oraz na stronę: http://sysadmin.guru
  3. A to OK. Nie mam na szczęście doświadczenia w tym zakresie
  4. USB KVM

    Posiadam ATEN KN9116 z interfejsem sieciowym do zdalnego zarządzania - 16 portów VGA/PS2 + pełne okablowanie. W zasadzie to jest do sprzedania, jakby ktoś potrzebował. Konsola dostępna jako dedykowana aplikacja pod Windows lub aplikacja Java pod dowolny system. Nie miałem z nim nigdy żadnych problemów.
  5. Problem przy libkach Debian

    W takim razie brakuje Ci jeszcze pakietu lib32stdc++6. apt-get install lib32stdc++6
  6. Problem przy libkach Debian

    Poszukaj pliku w systemie: find /lib* /usr -name 'libstdc++.so*' Jeśli znajdzie to ścieżkę musisz dodać do /etc/ld.so.conf lub /etc/ld.so.conf.d/ i odpalić ldconfig. Stawiam, że masz w systemie bibliotekę libstdc++.so.6. Ja bym spróbował zrobić symlinka o nazwie libstdc++.so.5. Ewentualnie możesz uruchomić binarkę ze zmienną: LD_LIBRARY_PATH="/katalog/do/bibliotek:/inny/katalog" ./cod_lnxded
  7. A który kraj najczęściej wysyła zgłoszenia o naruszeniu praw autorskich?
  8. Profesjonalnie od strony usługodawcy robi się to tak: https://put.io/dmca Jeżeli wszystkie punkty są spełnione to egzekwujesz, jeśli nie to list do śmieci. Gdy list nie jest polecony to do śmieci z automatu i nigdy go nie otrzymałeś.
  9. To zależy od odpowiedzi na pytanie: "Kim są twoi klienci i dlaczego mieliby zamienić swoje pieniądze na twoją usługę, zamiast na usługę innej firmy znanej na rynku?" Jaki jest twój competitive advantage1 oraz unique value proposition2(patrz Lean Startup)? 1 Czy jesteś 10% tańszy, 10% lepszy, 10% milszy? 2 Czy posiadasz coś co jest unikalne i trudne do skopiowania? (np. team, know-how, hardware)
  10. W OVH sprawa jest prosta. 1. Prąd oszczędzają na chłodzeniu wodnym (70% całkowitego chłodzenia). 2. Serwery nie są jednostkami stricte produkcyjnymi, a po prostu sprzętem włożonym w stelaż. 3. Cena, o której piszesz to tanie jednostki jednoprocesorowe (już nie wspominając o serwerach backupowych z atomami, które są ultra tanie). Przy dużych zakupach, duże upusty od producenta. 4. Szafy mają płytsze niż standardowy rack 19", ponieważ serwery są krótkie - płyta główna, z boku nieredundantny zasilacz i z tyłu dwa dyski. 5. Mogę tylko zgadywać, że większość klientów, to klienci długoterminowi, którym nie będzie zależeć na migracji na nowy sprzęt, więc trzymają się swoich serwerów przez kilka lat na czym OVH zarabia bardzo dobrze. 6. Sprzęt zawsze można finansować za cudze pieniądze. Tak to wygląda:
  11. Problem przy libkach Debian

    Zobacz jakie zależności ma plik binarny poleceniem: ldd ./cod_lnxded
  12. Popełniłem aktualizację strony projektu http://rootnode.net/torrent, aby wyraźniej pokazać jak to działa. Dostępna również wersja po Polsku. Zapraszam do zakładania kont beta.
  13. Wersja beta została wczoraj uruchomiona - z lekkim poślizgiem ze względu na prace nad pluginem do Firefoxa, który jest jedynym interfejsem użytkownika w tym momencie, ale za to jest naprawdę świetny. Gdyby jeszcze ktoś miał ochotę przetestować to proszę pisać na e-mail ze strony projektu zaznaczając ze przychodzi z WHT. Pozdrawiam.
  14. Dziekuje za feedback, jednak wydaje mi sie, ze nie jesteś targetem. Ja sobie napiszę 10-liniowy skrypt w Perlu, który będzie mi ściągał torrenty z RSSów na screenie i mam za darmo, i u siebie. Wszyscy moi znajomi zrobią tak samo, albo już tak mają zrobione nie mówiąc już nawet o pożenieniu tego z XBMC podpiętego do TV, gdzie pilotem wybierają najnowsze wydania. Jednak większość ludzi korzystających z Internetu to osoby nietechniczne, które oglądają seriale na iitv, gdzie od rozdzielczości, aż bolą zęby. Zresztą z zapisów na wersję beta widać, że jest spore zainteresowanie takim produktem i jest on na tyle prosty, że spokojnie w kwadrans mogę wytłumaczyć dziadkowi*, jak z niego korzystać. Zresztą robię to także sam dla siebie. Potrzebuję mieć możliwość streamowania odcinka serialu, który będzie dla mnie dostępny w ciągu kilku sekund (cache) za pomocą kliknięcia w plugin przeglądarki. * tak, mam dziadka, który ogarnia temat
  15. Niektórzy znajdą zastosowanie dla siebie, inni nie. 1. BitTorrent nie ściąga danych sekwencyjnie (jest co prawda taki projekt u nich w labie). 2. Ściągając od pośrednika masz pełną wydajność swojego łącza (idealne do streamingu) oraz masz pewność, że film nie urwie ci się w połowie, ponieważ jakiś host odłączył się od sieci torrent. 3. Nie narażasz się na pozwy od zbulwersowanych wytwórni filmowych, że korzystasz z BitTorrenta i nie generujesz takiego ruchu w swojej sieci domowej/osiedlowej etc. Dane od nas lecą szyfrowanym połączeniam za pomocą protokołu HTTPS. 4. Możesz się podzielić plikiem z rodziną - nie każdy ma ochotę uruchamiać u siebie ciemną stronę internetu, instalować programy torrentowe etc. 5. API umożliwia stworzenia aplikacji mobilnej i np. w samochodzie w drodze z pracy wybierasz sobie film do ściągnięcia, a w domu uruchamiasz tylko streaming. 6. Cache powoduje, że dostępność do np. najnowszego odcinka serialu jest natychmiastowy. 7. Nie musisz mieć włączonego komputera, aby ściągać dane - jest to bardzo wygodne przy mniej popularnych torrentach, które potrafią się ściągać nawet kilka dni/tygodni.
×