bless
Użytkownicy-
Zawartość
11 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Typ zawartości
Profile
Fora
Katalog firm
Wszystko napisane przez bless
-
Chciałbym zauważyć ze zamiana procesora e3-1240 na xeon-d 1520 prawdopodobnie jeszcze bardziej zamuli serwis. Wydajność pojedynczego skryptu php oraz bazy danych będzie średnio 30% mniejsza. Jedyny zysk wydajności będzie zauważalny przy pełnym wykorzystywaniu wszystkich rdzeni, gdzie sumarycznie xeon-d wypadnie lepiej. Gdy hostuje się niewielką ilość witryn, to należy wybierać procesory z jak najwyższą wydajnością pojedyńczego rdzenia.
-
Możesz postawić na taniutkim nat vps prosty i darmowy skrypt phpservermonitor, który wysyła emaila np na Twoj gmail, gdzie w praktyce powiadomienia na telefon przychodzą w czasie rzeczywistym. Koszt roczny takiego nat vpsa to 10zł.
-
Ja liczyłem dla 32m, a tu jest 20m. Ale widać że i tak u mnie procesor coś zamula. Jedyna zaleta jakiej jeszcze nie spotkałem na innych vpsach to przekazywanie instrukcji procesora do maszyny wirtualnej, mamy możliwość korzystania np z AVX, to chyba zasługa openstacka. edit. sprawdziłem sysbench: C:\Users\Administrator>C:\Instalki\sysbench.exe --test=cpu --cpu-max-prime=20000 run sysbench 0.5: multi-threaded system evaluation benchmark Running the test with following options: Number of threads: 1 Initializing random number generator from current time Prime numbers limit: 20000 Initializing worker threads... Threads started! General statistics: total time: 47.9320s total number of events: 10000 total time taken by event execution: 47.7536s response time: min: 3.78ms avg: 4.78ms max: 82.76ms approx. 95 percentile: 5.52ms Threads fairness: events (avg/stddev): 10000.0000/0.00 execution time (avg/stddev): 47.7536/0.00 Mam znacznie gorzej. dla porównania mzone - 29s
-
Witam, posiadam vpsa w waw od dwóch miesięcy. Na początku dysk miał dość słaby transfer ale w całym ovh na vpsach cudów nie ma. Obecnie jest znacznie lepiej. Natomiast martwi mnie wydajność rdzenia, na początku miałem pełne 2,4ghz wg specyfikacji matki, prime na poziomie 50s, co jest wynikiem przeciętnym na rynku vpsów ale zadowalającym. Niestety od jakiegoś czasu wydajność spadła do 78s czyli jakieś 33% wolniejszy rdzeń.. Czy ktoś mógłby przetestować na swoim vpsie dla porównania? Dla porównania w takim budżetowym mzone mam poniżej 50s na rdzeń od kilku miesięcy na prime teście.
-
Czy zna ktoś polskiego Vps'a gdzie mógłbym w ramach przydzielonych zasobów, tworzyć dowolną (przynajmniej dwie) ilość maszyn? Coś takiego mam na wishosting i chyba jeszcze arubacloud daje taką możliwość ale to niestety zagranica. Działa to tak, że tworzę sobie w panelu klienta np. dwie maszyny i przydzielam im po połowie cpu i połowie dostępnego ramu/dysku. Głównie chodzi o podział ramu i dysku. Oczywiście musi być też vnc do każdej z virtualek.
-
Faktycznie, pomylilem z hvm
-
System z obrazu wlasnego to ja sobie juz wrzuce, windows na tej wirtualizacji powinien dzialac, wystarczy ze mozna samodzielnie reinstalowac linuxa. Czy kosola vnc jest dostepna?
-
Czy ta oferta vps standard to kvm? Chcę mieć dwa systemy, w tym jeden własny windows.
-
A tam pecha, to ja się pochwalę, wczoraj dali mi sat-1 z prockiem e3-1245 i nowiutkie dyski hitachi. Do tej pory to trafiałem w tej ofercie zwykle dyski 2-3 letnie i procki były tylko e3-1225. A więc można też mieć farta:] Te nowe dyski maja lepsze transfery niż ich te badziewne ssdki 120gb. Jedynie czasu dostępu nie przebiją.
-
Witam, nie zajmuję się zawodowo administracją serwerów i potrzebuję nietypowej porady Mam w rodzinie osobę której mogę pomóc odpłatnie w administracji oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem skryptu joomla + virtuemart, serwer dns oraz pocztowy. Wielkość sklepu nie jest duża, kilkadziesiąt produktów. Problemem są ataki, stąd decyzja stałego nadzoru nad stroną. Natężenie ruchu około 10-20tyś wyświetleń dziennie, więc trochę logów do oglądania się znajdzie:] Do tego dochodzi kilka dodatkowych domen mniejszej wagi na różnych serwerach, w zasadzie robiących jako zaplecze. Nie chodzi mi o porady techniczne bo znam się na tym, lecz problem leży w wycenie, chodzi o zdeklarowanie opłaty miesięcznej za taką usługę. Sam prowadzę i zabezpieczam własne serwisy ale nigdy nie robiłem tego dla kogoś. Nie chcę ustalać wygórowanej ceny ale też nie zamierzam zbytnio zaniżać rynku (bo rodzina). Oprócz kwestii bezpieczeństwa, dojdzie dalsza opieka nad stronami, typu aktualizowanie wtyczek/skryptów, treści na żądanie itp. Serwery mam własne, więc o tym nie rozmawiamy. Oprócz powyższej miesięcznej usługi, prawdopodobnie najpierw odbędzie się dość upierdliwa migracja całego portalu i sklepu na inny silnik. Technicznie dla kogoś kto wie co ma zrobić to nic nadzwyczajnego, jedynie czasochłonnego - chociażby dbałość o zachowanie linków seo (chyba będę musiał napisać skrypt do automatyzacji przekierowań). Tym samym również prosiłbym o podanie przykładowej orientacyjnej stawki za taką migracje joomla 1.5-3.6 oraz sklepu do nowszej wersji, ewentualnie zmiana na wordpress i jakiś inny sklepik (virtuemart nie ma integracji z wp). Nie muszę chyba wspominać, że w standardzie mojej pracy jest optymalizacja cmsa pod dobry wynik chociażby gtmetrixa (w moim rozumieniu w tym się kryje kompleksowa optymalizacja całego serwera dedykowanego).
-
Dzięki za odpowiedzi, tak właśnie mniej więcej myślałem, skoro dzienne doglądanie serwera to zwykle max 15-30min (poza sytuacjami problematycznymi), to miesięczna stawka powinna oscylować licząc od dolnej granicy 500zł + interwencje. Odnośnie modernizacji serwisu, jakaś firma zewnętrzna krzyknęła 10k, co przeraziło kuzyna. Oceniając co trzeba mniej więcej zrobić myślę że grubo przesadzili, prawdopodobnie z faktu że firmy mają na ogół wyższe koszty funkcjonowania. Chciałem zabrać się za to przy stawce max 1/3 tej kwoty, bo z wstępnych oględzin nie widzę zbytnio technicznych niespodzianek, jedynie dość absorbujące i solidne przygotowanie się do migracji z zachowaniem struktury serwisu.