Skocz do zawartości

KdA

Użytkownicy
  • Zawartość

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O KdA

  • Ranga
    Czasami na forum

Informacje profilowe

  • Płeć
    Nie powiem
  1. Dzięki, napisałem dzisiaj koło południa, czekam na odpowiedź.
  2. Do crona nic nie dodawałem. phpBB3 ma wbudowane zdarzenia podobne do crona (czyszczenie cache'u itp.), ale problem nie występuje tylko na forum. Początkowo myślałem, że to wina mojego łącza (wyższy ping niż zwykle), ale problem zgłasza więcej użytkowników.
  3. Mam nadzieję, że tematu ląduje w odpowiednim miejscu - miałem problem z doborem forum. Przechodząc do rzeczy: od około 2 tygodni mam problem z długim czasem odpowiedzi serwera, pojawiającym się raczej losowo. Czas ładowania z kilku sekund potrafi wzrosnąć nawet do kilkunastu, by za chwilę wszystko wróciło do normy. Dzieje się tak co kilka/kilkanaście minut, czasami rzadziej. Problem zwiększa częstotliwość wieczorem. Jest to hosting współdzielony, do osiągnięcia dozwolonych limitów jeszcze sporo mi brakuje - średnie zużycie pamięci wynosi około 15MB/60MB, czas procesora 1%. Trzymam tam jedno forum phpBB3 (~350 uu dziennie), stronę wizytówkę na Drupalu 7 (< 10 uu dziennie), prostą witrynę PHP (< 10 uu), jedną stronę statyczną (~120 uu). Większych zmian w kodzie serwisów ostatnio nie czyniłem, więc raczej wykluczam problem skryptów. Brak też zewnętrznych plików, z wyjątkiem Google Analytics. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Wygląda to tak, jakby cały serwer był chwilowy przeciążony. Chciałbym wykluczyć problem z mojej strony, nim sprawę zgłoszę do administracji hostingu. W załączniku zrzut z Pingdom Tools, z jeszcze nie najgorszym wynikiem.
  4. [Debian] Serwer niewidoczny z zewnątrz

    Problem okazał się troszkę większy - wyłączenie DHCP i przejście na statyczne IP skutkuje brakiem Internetu w maszynie. Obecnie podłączona jest ona tylko do routera, jutro rozejrzę się w nim jeszcze w poszukiwaniu DMZ. Ustawienie standardowych portów i przepięcie IP z poprzedniego serwera jednak nie pomogło. Wydaje mi się więc, że problemem będzie nieprawidłowa konfiguracja na serwerze. Zmian związanych z siecią dokonywałem tylko w /etc/networking/interfaces oraz /etc/hosts. Przeglądam teraz dokumentację i z tego co widzę brakuje u mnie w pierwszym pliku: allow-hotplug eth0 Zastanawiam się czy to może być przyczyną? Dokumentacja rzecze też, że jest to przestarzały sposób konfiguracji. Trzeba doinstalować jeszcze jakieś pakiety/zatroszczyć się o inne pliki konfiguracyjne? PS. Maska, brama i reszta są ustawiona poprawnie (z ustawień przydzielonych przez tepsę i takie same jak na poprzednim serwerze).
  5. [Debian] Serwer niewidoczny z zewnątrz

    Z Gentoo nie miałem zbyt wiele do czynienia, najbardziej cenię jego dokumentację Choć nie jest to nie największy problem. Sporo tam niestandardowych rozwiązań (być może tylko dla mnie), do których brak jakiejkolwiek dokumentacji. W szkole nie pracuje już nikt, kto miałby wtedy z nim styczność. Szybciej jest mi postawić Debiana i opisać jego konfigurację dla potomnych. Ja już szkołę skończyłem, więc styczność z serwerem będę miał jeszcze tylko przez najbliższe miesiące. Swoją drogą drugim celem było odpalenie RAID 1, ale po całym dniu bojów niestety się to nie udało (serwer to Dell PowerEdge 1800).
  6. [Debian] Serwer niewidoczny z zewnątrz

    Połączenie jest przez router. Serwer posiada dwie karty sieciowe, druga podpięta jest chyba pod switch (jeszcze się upewnię jak to jest rozwiązane, na pewno jak w drugim serwerze). Działa tam jeszcze właśnie drugi serwer, oparty o stare Gentoo, które co jakiś czas się wysypuje - stąd decyzja o zmianie. Dlatego wydawało mi się, że router powinien być skonfigurowany. Teraz dostrzegam swój prawdopodobny błąd - SSH nie działa już na standardowym porcie, a pod sam serwer podpięty został nowy adres IP. Mogłoby to wyjaśniać dlaczego nie pinguje. Dzięki za pomoc, napiszę jak się wyjaśni.
  7. Witam. Skonfigurowałem wstępnie szkolny serwer na Debianie 6 (x86-64). Jest tam na razie SSH oraz vsftpd. Podpiąłem do niego stałe zewnętrzne IP w /etc/networking/interfaces (potrzebne usługi zrestartowałem po skonfigurowaniu). W /etc/hosts adres serwera DNS został dopisany automatycznie. Wewnątrz pracowni mogę się z nim połączyć zarówno po wewn. IP jaki i po zewnętrznym. W domu okazało się jednak, że nie mogę się połączyć z maszyną, nie odpowiada nawet na ping. Może ktoś mógłby wskazać/podpowiedzieć co mogłem przeoczyć? Na jakie pliki zwrócić szczególną uwagę? Do tej pory swoje umiejętności szlifowałem tylko na LAN-ie. Z góry dzięki za pomoc, nie bardzo wiem jak ugryźć temat by rozpocząć dalsze poszukiwania. Plików konfiguracyjnych na razie nie załączę z oczywistych względów. Dostęp do serwera będę miał w czwartek. W hosts.allow i hosts.deny nic jeszcze nie blokowałem, firewalla także jeszcze nie instalowałem.
  8. Problem z LG M2262D

    W losowych momentach gaśnie na kilka sekund, niebieskie podświetlenie włącznika zamienia się na pomarańczowe. Po chwili wszystko wraca do normy. Dodatkowo jeśli nie odczekam kilku sekund przed włączeniem komputera, na ekranie uświadczam piękne latające zielone i różowe linie.
  9. Problem z LG M2262D

    Mam identyczną przypadłość, tylko z innym modelem - W2452V. Jak można poczytać nie jestem w tym odosobniony. Jakaś wada fabryczna. Podejrzewam, że w Twoim przypadku będzie tak samo. Żałuję teraz, że nie oddałem go na gwarancji, bo problem się nasilił. Monitor podpięty jest pod PC-ta, problem występuje zarówno na kablu HDMI jak i DVI.
  10. Posiadam tylko IP/hosta. Z takimi danymi chyba wiele nie wskóram. @AceDude: Dzięki, widziałem już ten moduł w bazie phpBB.com. Znalazłem też jeszcze jakiś podobny – coś wybiorę. Wygląda więc na to, że należy skupić się na zabezpieczeniu rejestracji. Bez kont to i skrypty cURL nie powinny wiele wskórać.
  11. Witam. Mam dość nietypowy problem związany z identyfikacją botów. Na forum rejestruje się wiele kont z emailami w domenie yopmail.com. Część z nich wygląda jednak sensownie (no chyba, że rejestrowane są na podstawie jakiejś polskiej bazy spamera). Adresy IP są bardzo różne: część z nich należy do puli Dialogu, część Neostrady, ale znajdują się też należące do hostingów (OVH, IONIC, Active-Host i pewnie jeszcze coś by się znalazło). Istnieje możliwość rejestracji z IP hostingów (VPN?) czy można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że to postawione boty? Wygląda to tak jakby bot był pisany pod konkretne forum, bo celem jest oddawanie głosów w comiesięcznych ankietach (forum phpBB 3.0.8 z kilkoma własnymi zabezpieczeniami dla ankiet). Celem jest uniemożliwienie kilkakrotnego głosowania. Myślę nad implementacją browser fingerprint, ale chyba w wypadku botów na niewiele się to zda – zostawiają jakieś dane o zmiennych systemowych? Dojdą oczywiście jeszcze nowe zabezpieczenia do rejestracji, ale może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? W grę wchodzi też zabezpieczenie przed kombinującymi użytkownikami, ale nad nimi już łatwiej zapanować. Z góry dziękuję za rady.
  12. Już nie ważne Wygląda na to, że potrzeba było jeszcze trochę czasu, teraz dodanie domeny przeszło bez problemu.
  13. Witam. Chcę podpiąć XMPP pod własną domenę (weeb.pl) w hosted.im. Poprosiłem już admina kei.pl o dodanie odpowiednich wpisów w DNS, problem jest jednak z dwoma rekordami TXT (jednym istniejącym z informacją o SPF oraz z drugim, dodawanym). Możliwe by czas ich odświeżenia był dłuższy niż pozostałych rekordów? Wszystkie rekordy SRV są widziane poprawnie, natomiast dodawany TXT nie jest wykrywany, a istniejący (z SPF) rozpoznawany w hosted.im. Prosiłbym o jakieś naprowadzenie na rozwiązanie problemu, Google nie ma za dużo do powiedzenia w sprawie konfiguracji w tym serwisie. Pierwszy rekord TXT jest widziany dla samej domeny, drugi dla adresu _vhreg_auth.weeb.pl. Tak powinno być?
  14. nauka php jakie książki ?

    Również byłbym zainteresowany. Niestety w żadnej księgarni nie udało mi się jej dostać, by ją przejrzeć.
  15. Router

    Dialog mam po ich własnych „nitkach”. Odpowiedź konsultanta (z mojej strony już koniec off-topu ):
×