kyvaith
Użytkownicy-
Zawartość
12 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Reputacja
0 NormalnaO kyvaith
-
Ranga
Nowy użytkownik
Informacje osobiste
-
Imię
Tomasz
-
kyvaith zaczął obserwować [opinie]vmline.pl
-
Już kilkukrotnie pisałem, że nie mam ceny maximum. Jednak prosiłem o ofertę, gdzie jest dobry stosunek jakości do ceny bo IMO nie zawsze im drożej tym lepiej. Podtrzymuję ostatnie zapytanie o serwer dedykowane, ale mam jeszcze prośbę o opinię nt. tego VPS KVM: https://mintshost.pl/vps-kvm/ EDIT: jeszcze tu jest ciekawie: http://webh.pl/serwery-vps-ssd Wygląda "egzotycznie" ale cena i PL lokalizacja kusi bardzo. Najchętniej rozejrzałbym się za VPS w OVH, ale oni mają Cloud w FR a nie PL. Patrzyłem też na ofertę w ViPower, ale tam nie ma CentOS 7 w ofercie. Na co jeszcze popatrzeć z VPSów KVM z CentOS 7, dyskiem SSD (15Gb styknie) i możliwością domówienia dedykowanych IP. Koniecznie polska lokalizacja.
-
Ok, czyli zaczęliśmy od hostingu a kończymy na dedyku Fatalnie, ale cóż... To co polecacie z dobrym stosunkiem jakości do ceny z wymaganiami: EDIT: wróć... jeszcze raz: - możliwość tworzenia/klonowania wirtualnych maszyn oob - możliwość zainstalowania CentOS 7 minimal na wirtualnych maszynach - polska lokalizacja - ok 30 adresów IP o w miarę różnorodnej klasie adresowej - test drive byłby mile widziany
-
Czy istnieje coś takiego jak VPS resseller gdzie każdy 'klient' ma oddzielną instancję CentOS 7, a ja jako zarządzający mogę zrobić migawkę jednego systemu i odtworzyć ją u wszystkich klientów? Będę też potrzebował unikalne adresy IP dla każdego klienta (To się coś marketingowo nazywa konto SEO tak?).
-
Pisałem, że obecnie jest utrzymywane z 10-20 (nie znam dokładnej liczby) hostingów i przeniesienie tego na jeden zawsze będzie tańsze.
-
Być może będzie to nadmiarowe pytanie, ale możliwość włączeni a obsługi memcache w php nie musi oznaczać dostępności demona memcache na hostingu także proszę o informację czy takowy jest i jaki ma limit pamięci. BTW - a coraz mocniej jestem przekonany, że nie znajdę rozwiązania idealnego i będzie trzeba wziąć VPSa albo dedyka i postawić wszystko z CentminMod... A szkoda, bo liczyłem że znajdę coś z komercyjnym LS w pakiecie, który jest szybszy od Nginx/SPDY z mod_pagespeed.
-
Pytanie do Hekko i Vipower - jak z dostępnością memcache?
-
Home.pl - czyli nie ma szans na wsparcie HTTP/2.0 w niedalekiej przyszłości?
-
Fajnie by było, jakby kolega z home.pl odpowiedział też na moje pytania dot. memcache, LiteSpeed i PHP7 (jest lub będzie w niedalekiej przyszłości). Co do Vipower - nie porównuję do 2be bo nie miałem styczności ani z jednym ani drugim - uzasadniam jedynie swoje obawy, przed wyborem hostingu którego OSOBIŚCIE nie znam. Nawiązując jeszcze do wypowiedzi kolegi z lvlup.pro - nie szukam najtańszej opcji a wręcz przeciwnie - najlepszej. Porównując do ok. 20 hosingów za które teraz jest płacone, każda, pojedyncza opcja będzie wielokrotnie tańsza.
-
Dylemat. Kolega z Home.pl jest tu bardzo przekonujący, oferuje to na czym mi zależy i zalicz działać 4a się do grupy hostingów do których mam zaufanie. ALE serwisy przy których coś grzebałem w przeszłości zawsze masakrycznie muliły na Home.pl. Po przeniesieniu nawet na głupią nazwę.pl magicznie serwsy zaczynały działać 4x szybciej. Jak to teraz jest ktoś nie z home może ich zarekomendować? Potrzebuje też dostęp do memcache, LiteSpeed i PHP7. Czy Home to ma w tej opcji lub za dopłatą? Co do Vipower - trochę boję się hostingów o nieznanych mi, egzotycznych nazwach (oczywiście po teatrze z 2be). Z tymi kontami reseller jest też tak, że wszystko trzeba konfigurować od 0 dla każdej domeny i pewnie logować sę do panelu osobnym użytkownikiem per aplikacja. To jest dla mnie (tak naprawdę wszystko jest dla znajomego) nadmiarowe, dlatego opcja z clck2separate z home jest atrakcyjna.
-
Ok, nie chciałem wcześniej ujawniać, ale zrobiłem uprzednio mały research i takie hasła pasują do mojego problemu: open_basedir; chroot/jail; hosting reseller. Co do pierwszego to rozumiem, że to jest a w zasadzie była (z tego co wyczytałem niewspierane w PHP7) proteza bezpieczeństwa. chroot/jail nie jest oferowane na hostingach (tzn wykupiony hosting jest wewnątrz chroota, ale user nie może tworzyć własnych, kolejnych) chyba że się mylę i ktoś oferuje? #Filip wyżej poruszył kwestię hostingu resellera i tu mam dodatkowe pytania. Które firmy (polecane) oferują taką usługę i jak w dwóch zdaniach to działa. Przyznam, że nie jestem początkującym jeżeli chodzi o administrację CentOS/Debian, ale w zasadzie nigdy nie miałem potrzeby interesować się nowinkami firm hostingowych.
-
Pewnie było z tysiąc razy i dostanę bana już po pierwszym pytaniu na forum, prawda? Cześć, Szukam hostingu pod kilka serwisów na WordPressie. Typowe, ale mam też pewne wymagania, które nie do końca wiem jak spełnić w 100%. Przede wszystkim zależy mi na tym, by był to hosting, a nie dedyk, aby uniknąć konieczności dbania o konfigurację serwera we własnym zakresie. Obecnie korzystam z pakietu "Konto SSD" w linuxpl.com które spełnia moje podstawowe wymagania czyli PHP7, LiteSpeed z HTTP/2, Percona DB, dysk SSD (a przynajmniej tak reklamują). Niestety nie mogę sobie poradzić z separacją katalogów poszczególnych serwisów internetowych. Zależy mi, by serwis A nie był w stanie listować katalogu nadrzędnego a więc i katalogów pozostałych aplikacji czyli [serwis A podatny] != [pozostałe serwisy narażone]. HelpDesk z linuxpl.com nie wie jak to zrobić, a ja zastanawiam się czy nie powinienem szukać czegoś innego w takim wypadku. Więc pytanie - jak to się robi po Bożemu i gdzie najlepiej? Pozdrawiam.