Skocz do zawartości

Ranma_man

Użytkownicy
  • Zawartość

    64
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Ranma_man

  1. Witam, Na gwałt potrzebne mi chłodzenie do xeonów E54x0, najlepiej oryginalne intelowe, do platform intelowych. Active / Passive bez znaczenie. Potrzebuję 4 sztuki tego chłodzenia. Jeżeli ktoś takowe ma zbędne, bardzo prosiłbym o kontakt w postaci numeru telefonu przesłanego mi na PM.
  2. Witam, Jakie macie doświadczenia w imporcie sprzętu zza granicy (spoza granic Wspólnoty Europejskiej)? Kiedyś coś tam sobie prywatnie na ebayu kupowałem i jakoś nie dowalili mi cła czy też vatu, a teraz chciałbym zakupić sobie parę kostek ramu i procków oem do kilku serwerków. Jaka jest szansa, że służby celne wytropią i oclą towar? Jak powinen być opakowany żeby to ominąć? A przede wszystkim jak to jest z używanym i nowym towarem. Czy jeśli jest to nowy towar, sprzedawany po bardzo niskiej to od jakiej kwoty doliczą cło i vat? Od tej co kupiłem? Od oficjalnej producenta? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam, Łukasz
  3. Sprowadzane sprzętu zza granicy

    Największy kłopot jest w tym, że byłbym skłonny zapłacić za cło i vat, ale od kwoty za jaką kupiłem nowe procesory, a nie np. oficjalnej ceny hurtowej producenta, która jest kilkukrotnie wyższa.
  4. Witam, Jak w temacie, kupię parę procesorów wymienionych w temacie (e5420/e5430/e5440). Mogą być nówki (box) lub też używki po tańszej cenie (box/oem) - sprawne oczywiście. B) Pozdrawiam, Kontakt poprzez pm lub mail wysłany przez forum.
  5. Centos x64 a zużycie pamięci

    Witam, Zajmuje się aktualnie pisaniem aplikacji siecowej na cele własne, która będzie chodziła w paru instancjach na serwerze z Centosem 5.3 w wersji 64 bitowej. I wszystko by było ok, gdyby nie zużycie pamięci przez proces. Na wstępie napisałem sobie prościutką aplikację testową z pętlą oraz socketem - w C# i odpaliłem w Mono 2.4.2.1 skompilowanym na podstawie domyślnej konfirugacji. I co się okazało? Że proces na starcie zjada około 100MB ramu. Wywaliłem praktycznie wszystko i to samo, ciągle zjada dużo ramu. Następnie zabrałem sie za przepisanie aplikacji do C++, ale żeby było łatwiej, to wziąłem się za biblioteki non-gui z QT - zużycie ponad 80MB ramu. Miałem już się poddać i zostawić tak jak jest, bo na serwerze mam 8GB ramu, więc 100MB w tą czy tą nie zrobi większej różnicy, ale postanowiłem przetestować jeszcze jedne środowisko programowania. Otóż tym razem padło na fajny ale totalnie niepopularny język kompilowany natywnie o wdzięcznie brzmiącej nazwie "D". Najpierw poszła wersja z biblioteką standardową (phobos) oraz bardziej rozbudowaną (tango). Efekt na starcie - zużycie rzędu 3MB ramu! Niestety nie mam czasu i chęci brać się za C++ ze standardową biblioteką ani za boosta, ale podejrzewam, że wynik byłby podobny. Czy to jest normalne? Może wina leży w gcc, wszak środowisko QT go używa, a i Mono (będące runtimem) zostało w nim skompilowane. Używam wersji z dystrybucji czyli gcc version 4.1.2 20080704 (Red Hat 4.1.2-44). Dodam, że ostatnio skompilowałem sobie apacha tylko i wyłącznie do obsługi SVNa - zajętość każdego procesu to ponad 80MB. Do serwowania stron www używam litespeed web server, gdzie php jest skompilowane razem z ichnim sapi. Sama prekompilowana binarka lsws zjada 3MB, natomiast każdy proces php dla każdego usera (używam suphp) wcina mi 150MB. Czy to jest normalne? Niestety jestem laikiem jeżeli chodzi o zarządzanie pamięcią w linuksie, tak więc proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego pod tym względem. :/
  6. Centos x64 a zużycie pamięci

    Tylko dziwi mnie to, że w D mam raptem 3MB. Może kompilator dmd jest przystosowany do tworzenia tylko 32 bitowych binarek, a przy pomocy gcc zapewne domyślnie kompiluję pod 64 bity. Mono to jeszcze potrafię zrozumieć, ale w C++ z QT wziąłem tylko parę klas i tyle zajmuje? Muszę sprawdzić jak to wygląda z zależnościami jego kompilacji.
  7. Kodowanie znaków w linuksie

    Witam, Jako że jestem kiepski z kodowania znaków w linuksie, to mam parę pytań: 1) Czy jest możliwości zmiany kodowania znaków np. w takim Centosie z iso na utf-8 bez potrzeby reinstalacji? 2) Czy też można np. zmienić kodowanie sesji. Załóżmy że otwieram połączenie SSH poprzez putty, tam wybieram translację na utf-8. Po odpaleniu MC widzę krzaki zamiast ramek i z tego wnioskuję, że trzeba by było jeszcze zmienić kodowanie od strony serwera. Dziękuję za uwagę i proszę o wyczerpujące odpowiedzi.
  8. Kodowanie znaków w linuksie

    Dziękuję za informację. Wyszło na to, że za dużo googla (i centosowego faq oraz ichniego forum), a za mało dokumentacji redhata: http://www.centos.org/docs/5/html/5.1/Depl...onfig-i18n.html
  9. Apache vs Reszta

    Większość serwerów używa Apache'a, a jak to jest z konkurencjym oprogramowaniem? Nie powiem, wygląda to nader interesująco: http://litespeedtech.com/benchmark.html Czy ktoś z Was miał do czynienia LSWS? Nie ukrywam, że te testy bardzo mnie interesowały. Jak myślicie, jest sens zrobić taką przesiadkę na prywatnym serwerze?
  10. Nginx - Serwer Http I Reverse Proxy

    No i fajnie, ale nie możesz dodatkowo skopiować treści bezpośrednio do wiki oficjalnej strony, a nie dawać sam link? Swoją drogą ostatnio mnie nabrała chętka na przetestowanie nginx'a, gdyż ma sporo możliwości i wydaje się być doświadczonym projektem, mimo, że jest mało znany.
  11. A możesz rozwinąć tę myśl? Chętnie posłucham twoich doświadczeń dot. wydajności, tylko w odnosieniu do czego? No i te rozmiary frameworka itp. Serio piszę, bo nie wiem w sumie do czego pijesz. Może sprecyzuj jakoś kategorię tychże aplikacji serwerowych. No i co z tego, że jest 3.0? To nie wyścig szczurów i nie muszę zaraz rzucać się na np. takiego WCF (bo i po co), zwłaszcza, że na portowalności mi nie zależy, bo jak już napisałem wcześniej, domyślnie korzystam z mono (i jego bibliotek do uniksów) a nie .net frameworka by ms.
  12. Apache vs Reszta

    btw. niedługo wyjdzie wersja 3.0 litespeed web server. Ważniejsze zmiany to zoptymalizowane binarki dla maszyn 64 bitowych, request filtering zgodny z apachowym mod_security, odswiezony panel itp.
  13. Co konkretnie masz na myśli? Bo ja akurat tworzę aplikacje w Mono 1.2 właśnie pod własny linuksowy serwer i wszystko bardzo ładnie chodzi. A to mono nie wspiera C#? Bo ja myślałem, że wspiera i to już znaczną część 2.0, a może chodzi o framework? @gbejs: Jak bym z chęcią widział aplikację na zwór takiej: http://www.bixdata.com/products Z tym, że logika tutaj jest podzielona na 3 części: klient - wieloplatformowa aplikacja do polaczenia się z jednym z agentow, lub glownym serwerem oraz do konfiguracji monitorowania. Wygodny panelik, regulki ukladane z klockow itd: http://www.bixdata.com/bixdesktop agent - pojedynczy host zbierajacy informacje z maszyny: http://www.bixdata.com/bixagent serwer - centralny host, ktory ma "pod soba" dowolna ilosc agentow i zbiera od nich informacje: http://www.bixdata.com/bixserver
  14. Hetzner.de

    O właśnie. Gdzieś czytałem o hetzner.de, że mogą zainstalować także inne os'y niż te wymienione w ofercie. Ma ktoś tam serwer na freebsd?
  15. Jaki Dedyk/vps Potrzebuję?

    Rzeczywiście, wersja Psyco jeszcze szybsza, ale ja tam polecam Pike :]
  16. Apache vs Reszta

    Wyszła nowa wersja Litespeed, która generuje logi bandwidth kompatybilne z Cpanel'em, czyli już nietylko możemy limitować bandwidth na usera ale i na vhosta. http://litespeedtech.com/
  17. Jak wygląda kwestia skalowalności baz danych PostgreSQL i MySQL. Nie chodzi mi tu o proste zapytania i średnie użycie, ale naprawdę masa połączeń i dużo danych. Takie ficzery jak procedury wyzwalane, transakcje, triggery czy geometria z opengis są mi niezbędne, a że są już dostępne w MySQL 5.0, to jest dylemat, chociaż tak naprawdę te funkcje są za młode w MySQL, a nie chcę na początku wyskakiwać z kasy na Oracla. Poza tym różne typy tabel w MySQL to różne ficzery, więc jest poważny kłopot... No i jakimi cechami powinien wykazać się serwer bazodanowy? Na co szczególnie zwrócić uwagę?
  18. Mam 2 pytania dotyczące kwestii wymienionych w tytule: 1) Jak duży wpływ na wydajność ma pamięć cache l2 procesora? Ostatno pojawiają się nawet ciekawe oferty z procesorami athlon64, no ale rozmiarem pamięci to one nie grzeszą? I jak w ogóle athlony wypadają na tle P4 z HT w zastosowaniach serwerowych? 2) Jak przedstawia się wzrost wydajności po przesiadce na 64 bitową architekturę systemu operacyjnego jak i używanego softu? Zastanawiałem się nad freebsd 6.0 x64 i jestem ciekaw czy jest sens poświęcać czas na jego naukę. Aktualnie mam styk tylko z serwerami z centos'em i386 i zero kłopotów jak na razie w zarządzaniu (domowych testów różnych distro nie wliczam oczywiście).
  19. Pamięć Cache L2, 64 Bity

    Dzięki za odpowiedź. No właśnie co do systemu portów, to była to pierwsza rzecz jaka mi przypadła do gustu jak zacząłem przyswajać sobie wiedzę na temat freebsd i robić pierwsze testy. :>
  20. Postgresql Performance

    Na początku pewnie tak, z czasem będzie naprawdę ciężko. Dzięki za odpowiedź.
  21. Nigdy nie korzystałem z Pleska, ale może on zapisuje parametry konta w jakichś swoich plikach, a potem co jakiś czas synchronizuje ustawienia serwera na podstawie tych plików, więc jak zmienisz coś bezpośrednio bindzie, to nowe ustawienia i tak będą po jakimś czasie nadpisane?
  22. www IN CNAME twojaidea.pl. mail IN CNAME twojaidea.pl. webmail IN A 80.86.82.157 ftp IN A 80.86.82.157 I tak dalej, poustawiaj jak se tam chcesz. Tworząc subdomeny, nie podajesz już kropki i domeny głównej.
  23. Serwer Www Do Zapodawania Dużych Plików

    A ja http://litespeedtech.com/
  24. Postnuke & Serwer

    Jeżeli dobrze zauważyłem, to ten test można wyrzucić do kosza z prostej przyczyny. Skrypty nie były testowane przy solidnym zapełnieniu baz danych. Co mi po testach czystych skryptów i na dodatek strony głównej, skoro może się okazać, że ten najszybszy po jakimś czasie zacznie ostro mulić? Przecież może się okazać, że skrypt, który teraz jest wolny, w miarę rosnącego obciążenia zacznie wyprzedzać inne. Test powinien oprzeć się na pomiarze w różnych stadiach rozwoju witryny, że tak powiem, aby potem z uzyskanych danych dało się wyrysować wykres, który w przybliżeniu wskazałby ładną krzywą zależności pomiędzy objętością a zużyciem zasobów serwera.
  25. Spam Poison

    Głupie to. W sumie też bym zrobił jakąś szczytną akcję i na stronie docelowej naładował sobie reklam googla. Świetna przykrywka do pozycjonowania.
×