Nawiązując do tematu - darmowe hostingi w dalszym ciągu istnieją. Wiadomo, że darmowy hosting nie jest rozwiązaniem "charytatywnym", więc główne źródło przychodów dla takiego hostingu to reklamy. Dla pewnego typu użytkowników reklamy w obrębie strony nie są problemem, jeżeli otrzymują możliwość opublikowania strony bez dodatkowych kosztów.
Oczywiście wiadomo, że inny typ klienta jest zainteresowany publikacją strony przy najniższych możliwych kosztach (w tym bez żadnych kosztów), a inny typ klienta, to np. firma, dla której np. 10k PLN rocznie na kreowanie własnego wizerunku w internecie to znikomy nakład.
Na pewno oferta darmowego hostingu nie jest tak elastyczna jak płatnego hostingu, szczególnie w wypadku droższych pakietów - prosta sprawa, przy odpowiedniej wysokości abonamentu płatnemu hostingowi opłaci się udostępnić nawet dedykowany serwer lub grupę serwerów, czego raczej nie dokona darmowy hosting (który funkcjonuje na zasadach prawa rynku).
Inna sprawa, że i darmowe hostingi często oferują płatne opcje, jednak najczęściej są to dodatkowe opcje, które nie są niezbędne do działania hostingu, a jedynie poszerzają zakres usług (np. opłaty za wyłączenie reklam).
Podsumowując: skoro istnieją darmowe hostingi i nadal mają klientów, to znaczy, że zapotrzebowanie na te usługi nadal istnieje.