Skocz do zawartości

piratdrogowy

Użytkownicy
  • Zawartość

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez piratdrogowy

  1. Certyfikaty SSL

    Co niektórzy popadają chyba w zbyt dużą paranoję Zatem po kolei – żeby wygenerować certyfikat potrzebujesz CSRa i klucza prywatnego (oba generowane równolegle). Na podstawie CSRa, wystawca (np. Globalsign) generuje Twój certyfikat i, teraz, NIE MA ŻADNEJ możliwości, aby zabezpieczona takim certyfikatem transmisja została podsłuchana (no, przynajmniej jeszcze na razie nikomu nie udało się złamać zabezpieczeń). To nie Windows, iOS czy inny Android - tutaj nie ma żadnego backdoora, który pozwoliłby wystawcy certa wejść ‘bez masła’ i przechwycić dane, które przekazujesz. Żeby certyfikat w ogóle działał potrzebujesz klucza prywatnego, który sam sobie wygenerujesz. Jeżeli tylko Ty posiadasz klucz, to TYLKO TY będziesz mógł sobie zainstalować certyfikat i go uruchomić. Żadne NSA, CIA, KGB czy inny James Bond ‘nie zobaczy’ danych, które wprowadzasz w formularzu (np. podczas jakiejś rejestracji czy zakupów). I tutaj należy się też wyjaśnienie, bo takie sugestie chyba też padły lub padną – NIE MA MOŻLIWOŚCI, aby administrator takiego serwera w Polsce (nazwa, home, az czy jakikolwiek inny) przekazał Twój klucz prywatny NSA czy komukolwiek innemu. NIE MA I KONIEC! Co robią w ‘Murrice’ czy innym, kapitalistycznym kraju o milionie możliwości – możesz dopowiedzieć sobie sam. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego czy certa zamówisz w Polsce, od polskiego wystawcy (certum), czy zagranicznego (Geotrust, Globalsign, Comodo, Thawte itd.), wystawca NIGDY nie zna Twojego klucza prywatnego, więc guzik zrobi jak się do niego NSA zgłosi Pokaże im środkowy palec i tyle. Padła tu sugestia, aby samemu wystawić sobie certa i z niego korzystać; owszem – można, żaden problem. Pytanie tylko jak chcesz dodać siebie, jako zaufanego wystawcę, do przeglądarek użytkowników na całym Świecie? Bez tego każda próba wyświetlenia strony zabezpieczonej takim certem opatrzona zostanie pięknym komunikatem błędu, a to – jeżeli np. prowadzisz sklep – odstraszy klientów. Stracisz tylko potencjalne kontrakty na miliardy petrodolarów… Jeżeli serwisu używasz tylko Ty – spoko, powiedzmy, że taki półśrodek jest ok. Jeżeli jednak strona dostępna jest dla wszystkich – wrzucenie takiego certa to nieporozumienie i świadczy jedynie o dziadowaniu, bo certa możesz kupić za grosze.
  2. Gdzie serwer DNS

    A gdzie polecacie, żeby było DynDNS?
  3. tani/(darmowy O.o) VPS

    Może gdzieniegdzie znajdziesz konta testowe na np. 14 dni, może to też jest opcja. Będziesz miał normalny VPS z supportem, z tanizną jest różnie.
  4. Według polskiego prawa będziesz musiał oddać. Skontaktuj się najlepiej z bankiem, wszystko wytłumaczą.
  5. Co jeśli firma hostingowa upadnie?

    Niektóre małe hostingi (wakacyjne jak piszesz) robią wrażenie całkiem profesjonalnych. Eleganckie płatności, niby support mailowy 24/7. Sporo osób się "nabiera".
  6. Jaka sieć reklamowa?

    Spróbuj może programy partnerskie właśnie na novem lub netsales, najlepiej byś dopasował tematycznie poszczególne kampanie do swojej strony.
  7. A jakie SLA zapewnia homecloud? Nie mogę się doszukać tej informacji
  8. [SZUKAM] Darmowa domena .pl, .com.pl, .net lub .eu

    Sprawdź też www.premium.pl
  9. Ile wołac za reklamę?

    Wszystko zależy od jakości ruchu tak naprawdę. Jeśli masz 10000 ale wartościowych odwiedzin, możesz spokojnie wołać więcej, niż ktoś kto ma 100 000 ruchu, ale głównie przypadkowego i śmieciowego.
  10. Co jeśli firma hostingowa upadnie?

    Chodzi mi raczej o samodzielne backupy we własnych zakresie.
  11. VPS pod gre cs 1.6

    Sprint Data Center wydaje się całkiem całkiem https://www.sprintdatacenter.pl/58/serwer-sos-2
  12. Chyba tu pozostaje spędzić nockę i przenosić.
  13. I jak idzie testowanie? Zastanawiam się nad kupnem Easy L.
  14. Co jeśli firma hostingowa upadnie?

    Znasz takie przypadki? Jak często wykonujecie backupy?
  15. [Szukam] Share Facebook Button - Wordpress

    Z tego co widzę, to w tym pluginie możesz korzystać z [oznaczeń] w poście, http://wordpress.org/plugins/social-sharing-toolkit/
  16. Hosting z dużą ilością HDD

    Powierzchnia dyskowa nie jest już problemem, zobacz ile kosztuje 1GB teraz, a ile kosztował kiedyś. Dlatego firmy hostujące mogą oferować "nołlimity". Normalna osoba przestrzegając regulamin, może wykorzystywać 50, 100, 500 gb, powierzchnia dyskowa nie ma tu znaczenia. Generując taki ruch może przekroczyć wydolność bazy mysql, czy coś w tym stylu.
×