Skocz do zawartości

WhiteMagic

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez WhiteMagic

  1. Dobry wieczór. Potrzeby: jest kilkanaście domen, które chcą przyjść pod moje skrzydła (mam zająć się opieką, tzn. utrzymaniem ich i tamtejszych zawartości). W większości wypadków trzeba będzie zrobić sporo rzeczy od nowa. Zatem, potrzebuje hosting na te kilkanaście domen, na każdej jest/będzie WP (raczej prosta strona typu wizytówka) plus nieduży sklep (Prestashop). Poczytałem sporo tego forum, ale mam mętlik, wiadomo, że klient szuka jak najtańszego wariantu, mam mu też doradzić "jakbym robił dla siebie":) Bo tak: część z domen (zdecydowana większość to regionalne) to jakby sklepy w sklepie, tzn. ma być sobie jeden sklep, główny, który będzie sprzedawać produkty kilku producentów. Klient wymyślił, żebym zrobił na każdą markę osobny sklep, ale czy nie lepiej przekierować domenę na odpowiednią zakładkę w sklepie głównym? co będzie lepsze do wypozycjonowania sklepu? Efekt finansowy w sumie podobny, bo czy klient kupi w głównym, czy w sklepie 'dedykowanym' to dla sprzedawcy chyba żadna różnica. Proszę o poradę, bo jeżeli lepiej jest zrobić przekierowanie, to dam radę przekonać klienta do tego. A wtedy zapewne będzie potrzeba mniej zasobów w hostingu. Bo to co ma być tak czy siak: jeden portal regionalny (WP + szablon portalu + szablon ogłoszeń drobnych z możliwością opłaty sms). Jeden sklep główny (aktualnie stoi namiastka na clickshopie premium). Jeden portal amatorskiej ligi (to już prywatnie bym sobie wrzucił swoje drobiazgi, plus strona drużyny sportowej). Oczywiście rozwojowo byłoby mieć możliwość wrzucać tego typu strony innych klientów (głównie zajmuję się grafiką i drukiem, ale coraz częściej klienci pytają o strony i hosting, ba, nawet domenę by zlecali zarejestrować). A ewentualnie dojdzie jeszcze tych kilka sklepów Prestowych (jeżeli okaże się, że lepiej jest pozycjonować każdą markę osobno jako osobny sklep w swojej domenie. Dlatego pytanie podstawowe jest następujące: czy do takich zastosowań trzeba nie wiadomo jakiego mocnego serwera? Czy wystarczy hosting wirtualny? Czy może VPS (nie znam się na zarządzaniu serwerem, ale jak będzie trzeba to się poznam:) Klient chciałby też zrzucić na mnie GIODO. Czy ja mogę przerzucić dalej ten ciężar na dostawcę? Moje słabe strony to słaba znajomość spraw serwerowych, pozycjonowania. Mam człowieka, co zrobi i poinstaluje co trzeba, ja graficznie, tekstowo dam radę, ale: czego ja mam w ogóle szukać? Resellera? Hostingu wirtualnego? Wiem, mógłbym pobawić się, wziąć cokolwiek na próbę na tydzień, ale wolę zapytać, a potem próbować, jak już będę wiedzieć, czego szukam. Wiem na razie tyle, że nie potrzebuję kolokować serwera:) i raczej z NASKiem nie podpiszę umowy na rejestrację domen:) No właśnie - gdzie rejestrować domeny, żeby cokolwiek na tym uszczknąć? dziękuję za uwagę, pozdrawiam.
  2. Hosting, ale jaki? plus kilka pytań

    Dziękuję za odpowiedzi. Nigdzie nie wspominałem, że niskość ceny jest kryterium. Wiadomo, jeżeli nie ma różnicy w parametrach (realnych) oferty, to nie ma sensu przepłacać, chyba, że za wartości dodane, typu właśnie wymienione przez p. A.P. Temat GIODO - z tego co podaliście, to wychodzi, że mój klient też nie może przerzucić tego na mnie, zatem mogę go wspomóc w wyszukaniu rozwiązań, ale ja na siebie brać tego nie mogę. Pytanie o GIODO wzięło się po lekturze tego forum, gdzie podobny temat był poruszany i z tego co pamiętam (ale mogę się mylić, przeczytałem bardzo dużo postów i trochę mi się zmętlikowało) to dostawca hostingu w jakimś stopniu był zobowiązany do 'prowadzenia' GIODO. Pytanie dodatkowe - czy jeżeli sklep nie rozsyłałby newslettera i nie zapisywał danych klientów (nie licząc na sam proces realizacji zamówienia, wysyłki), to czy musi mieć bazę zgłoszoną do GIODO? Czy firma zarejstrowana poza granicami Polski też musi mieć zgłoszenie do GIODO? Zresztą samo zgłoszenie bazy do GIODO, nawet pro-forma, to chyba nie jest wejście na Broad Peak (zimą), więc chyba da się jakoś radę Pisząc pro-forma mam na myśli to, że np. sklep po zrealizowaniu zamówienia skasuje dane klienta
  3. Hosting, ale jaki? plus kilka pytań

    Niektóre domeny są jeszcze wolne, sprawdzone tylko pod kątem dostępności. Jakąś część klient ma dopiero co wykupioną, możliwy jest transfer pod koniec okresu ważności. OK, tel . za moment poleci na priv.
×