Skocz do zawartości

Darq

Użytkownicy
  • Zawartość

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Darq

  1. Koledzy, szukam i szukam, i nie mogę znaleźć nic sensownego Potrzebuję możliwie najlepszą, popartą jakimikolwiek konkretami, specyfikację konfiguracji serwera pod Prestashop. Mam mocną maszynę i chciałbym po prostu wiedzieć co na niej zainstalować aby postawiona tam Presta śmigała szybko i bez problemów. Jakieś pomysły?
  2. Ok, rozumiem. Znalazłem takie porównanie: http://prntscr.com/8p0wnz No i w związku z tym pytanie - a gdyby użyć FastCGI zamiast mod_php?
  3. Dlaczego nie mogę wtedy mieć innych stron? ---- EDIT: Czy jest jeszcze coś, na co mam zwrócić szczególną uwagę?
  4. Czytałeś Tak samo jak np to: https://dh42.com/blog/fastest-prestashop/ Niemniej jednak to już są detale a ja bym chciał zacząć od początku. Nie wiem np. jakie distro (debian? centos?), która wersja PHP? Jeśli chodzi o bazę, to np. Ionic, który ma specjalny pakiet dla Presty, używa MariaDB SQL chociaż Presta oficjalnie nie jest przez niego wspierana. No i pytanie, czemu akurat tego użyli? Może musieli mocno dostosować a może wręcz przeciwnie - działa bez problemu out of the box? Tyle pytań na które nie znam odpowiedzi
  5. Mam mocny dedyk w Hetznerze, podzielony na VPSy i na jednym z tych VPSów właśnie chcę sobie postawić sklep Prestashop (a konkrenie 2 sklepy). Koszta czego? Chyba nie do końca przeczytałeś mój pierwszy post, albo to ja czegoś nie rozumiem Ja maszynę już mam, potrzebuję tylko wiedzieć czego użyć, żeby była maksymalnie wydajna pod Prestą. Sklep około 3k produktów i ruch do 10k UU/m-c Widzę, że są na rynku firmy, które oferują hosting specjalnie pod Prestashop i chyba specyfikacja takiego właśnie serwera przydałaby mi się
  6. Witam, jak w temacie. Potrzebuję serwer wirtualny pod niewielkie mailingi. Interesują mnie limity raczej nie mniejsze niż 6k/doba oraz 1k/h (większa ilość dobowa mile widziana). Na 99% nigdy się nawet nie zbliżę do tych limitów, ale wolę mieć zabezpieczenie żeby się później nie prosić o zwiększenie jeśli przyjdzie raz na jakiś czas bardziej pracowity dzień. Serwer nie będzie w użytku codziennie - średnio raz na 2-3-4 dni. Panel jest bez znaczenia, konieczna możliwość ustawienia crona (przeze mnie lub przez firme), konieczność ustawienia DNSów. Na serwerze stanie raczej tylko skrypt do wysyłki mailingu (prawdopodobnie AkoMail). Mile widziane dedykowane IP w polskiej geolokalizacji oraz ewentualne dodatkowe wskazówki co zrobić i jak(ile) wysyłać, aby zmaksymalizować dostarczalność.
  7. [WIRTUALNY] Pod mailing (niewielki)

    Proszę uprzejmie - hekko ma limit 5k/dobę. Nie musisz dziękować A tak całkiem poważnie - chyba nie do końca przeczytałeś mój pierwszy post. Tak jak napisałem, ja się raczej wcale nie zbliżę do tych limitów, ale chciałbym mieć taką ewentualną możliwość. Załóżmy, że co 3 dni (czyli 10x w miesiącu) będę wysyłał 3k wiadomości i dwa razy w miesiącu wyślę dodatkowo 6k = (10x3k) + (2x6k) = 42k Dokładając do równego rachunku 8k na jakieś doraźne wysyłki mamy 50k. Nie mów mi, że 50k wiadomości miesięcznie po kilkanaście kilobajtów to za dużo na hosting. Nawet gdybym molestował Twój hosting z limitem 2k/dobę wysłałbym więcej, bo 60k miesięcznie.
  8. [Sprzedam] Konto AdTilay

    Czytałem kiedyś o takim przypadku (chyba na GLucie) i zwrócili pieniądze.
  9. Witam, jak w temacie - potrzebuję serwera z małą pomocą admina w pakiecie. Napisałem "half-managed", bo na co dzień sam sobie ogarniam VPS'y w podstawowym zakresie. Zmiana jakichś limitów, crontab, edycja plików itd itd - to wszystko robię sam i nie latam z takimi pierdołami do supportu. Generalnie chodzi mi o to, żeby raz w miesiącu (lub w razie potrzeby) ktoś rzucił okiem na serwer, spojrzał na logi, zoptymalizował działanie, zaktualizował co trzeba zaktualizować. Inaczej mówiąc - serwer ma działać wydajnie i stabilnie. Backupy muszą się robić automatycznie. I nie chodzi mi o to, że ktoś napisze "dobra - zaglądniemy tam" albo "rzuciliśmy okiem" a w rzeczywistości nikt się nawet nie zalogował. To na co się umówimy ma być robione. Na serwerze stanie przede wszystkim monitor pozycji fraz, jakaś dodawarka do seokatalogów, kilka blogów na wordpressie i może coś tam jeszcze w najbliższym czasie się wpakuje. W każdym razie żadnej kobyły tam nie będzie - raczej więcej drobnych rzeczy, ale dość istotnych dlatego właśnie zależy mi na stabilności i szybkości oraz w miarę przystępnej cenie. Co do parametrów, to pojemność 20< GB, transfer 20< GB, pamięć 1,5-2 GB. Panel ispCP (lub inny - do uzgodnienia), lokalizacja Polska lub Hetzner, uruchomienie i kompletna konfiguracja serwera na starcie w zestawie. Z góry dzięki
  10. Witam, używam pewnego mechanizmu, który ma za zadanie weryfikować skrzynki pocztowe. Natrafiłem na problem który dotyczy w 99% tylko skrzynek o2.pl oraz onetu a mianowicie przy próbie weryfikacji otrzymuję komunikat w stylu "450 4.7.1 wrong HELO domain". 1. W jaki sposób powinien wyglądać ten rekord Helo domain według standardów? 2. Czy serwer w jakiś sposób weryfikuje istnienie domeny podanej w tym rekordzie? Pytanie dodatkowe: 3. Jak długo nadawca znajduje się na greylist? Inaczej mówiąc jak wiele mam czasu od otrzymania komunikatu "greylist" po pierwszej próbie połączenia do nawiązania drugiej próby, w której już wszystko będzie OK? Nie chodzi mi nawet o konkrety ale o przybliżone wartości - czy są to raczej minuty, godziny, dni czy tygodnie.
  11. W najbliższym czasie chciałbym uruchomić jakiegoś małego VPS'a do wysyłania mailingu czy też zapytań. Na VPSie chciałbym postawić TEN skrypt (lub coś zbliżonego, ale ten akurat był polecany). W związku z powyższym zastanawiam się właśnie jakie elementy wpływają na oznaczanie wiadomości jako SPAM i co można zrobić, żeby zmaksymalizować "dostarczalność" e-maili. Jednym z czynników jest na pewno treść wiadomości, którą analizuje Spam Assasin. Można przetestować taką wiadomość przed wysłaniem, więc nie jest to raczej przeszkoda nie do przeskoczenia. Kolejnym elementem jest czyste, dedykowane IP - o to także można zadbać na etapie wyboru VPSa. Na pewno ważna jest też konfiguracja VPSa - o taką konfigurację pod mailing można poprosić w firmie hostingowej. Istotna jest też podobno ilość odbić maili (martwych adresów). Są aplikacje, które testują adresy przed wysyłką, więc to także jest załatwione. Co jeszcze???
  12. Cieniutki jestem w serwerach więc mam kilka szybkich pytań - proszę o wyrozumiałość, postaram się być konkretny najbardziej jak umiem Zarówno AZ jak i Dropped umożliwia przekierowanie domeny na adres IP za pomocą rekordu A. DNSy są wtedy ustawione domyślnie a trzeba dodać jedynie wpis z adresem IP. Chcę skierować domeny na VPS. Teraz tak: 1. Czy dobrze myślę, że takie rozwiązanie jest bardzo korzystne z tego względu, że nie trzeba (np w przypadku dedyka czy VPS'a) dbać o zapasowe serwery DNS, ponieważ to rejestrator przechowuje te dane na kilku swoich serwerach? 2. Czy przy przekierowaniu rekordem A nie będzie problemów z działaniem poczty? Czy ma to w ogóle jakiś wpływ? 3. Czy przekierowanie rekordem A vs postawienie własnego serwera DNS na Bindzie różni się jakoś pod względem wydajności/czasu dostępu do strony? 4. Czy jest jakiś limit domen, które mogę skierować na to samo IP (ten sam serwer) za pomocą rekordu A od różnych rejestratorów? 5. Czy to przekierowanie rekordem A może mieć/ma jakikolwiek wpływ na SEO bądź czy ogólnie ma jakiekolwiek pozytywne/negatywne aspekty? 6. Czy po przekierowaniu domeny rekordem A od rejestratora muszę robić jakieś specjalne rzeczy po stronie VPS'a? Z góry dzięki za pomoc
  13. Wielkie dzięki za info. Jeszcze takie dwa pytania dodatkowe mi się nasunęły: 1. Czy jeśli wszystkie domeny kierowałbym na VPS/dedyk od rejestratorów za pomocą rekordu A, to mogę całkowicie wyłączyć Binda na serwerze? 2. Czy możliwy jest (chociażby hipotetycznie) jakikolwiek związek przekierowania domeny na VPS za pomocą rekordu A z błędem "500 Internal Server Error" dla strony, znajdującej się pod tą przekierowaną domeną? Pytam, ponieważ pod przekierowaną domeną znajduje się Wordpress. Sam blog działa bez zarzutu i nie ma z nim żadnych problemów w zakresie konfiguracji czy użytkowania, serwer jest wykorzystany może w 5%. Podpiąłem blog do pewnego panelu, który pomaga zarządzać dużą ilością Wordpressów z jednego miejsca, panel znajduje się na tym samym VPSie. Problem w tym, że przy jakiejkolwiek próbie zainstalowania/usunięcia modułu na blogu za pomocą rzeczonego panelu operacja nie dochodzi do skutku a panel krzyczy właśnie "500 Internal Server Error". Nie wydaje mi się, żeby przekierowanie domeny mogło mieć z tym jakiś związek, ale wolę się upewnić Jeszcze raz wielkie dzięki za info.
×