grzeznik
Użytkownicy-
Zawartość
51 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
@Vasthi - mam konto na mydevil - instrukcja jaka tam jest jest nieaktualna i w trakcie zmian. Pisałem do nich maila wczoraj -zero reakcji do dzisiaj ... @Łukasz - git czy gitlab?
-
Cześć, Szukam hostingu www na którym mogę zainstalować sobie GitLaba (czyli z dostępem ssh). Oczywiście biorę pod uwagę że taki hosting potrzebuje odpowiednich parametrów, w przyszłości chciałbym tam postawić także jenkinsa. Pytam o hosting, gdyż nie mam czasu na stawianie VPS-a, konfigurowanie wszystkiego i instalacje GitLab-a.
-
ja tam dałem gwiazdkę i działa. Głównie problem dotyczył tego bugu mysql, później poszło z górki
-
Macie racje. Tworząc użytkownika przez pma dawalem host dowolny. Jeśli utworzę z hostem localhost jest ok. Jak zatem skonfigurować mysql żebym mógł się łączyć do bazy z zewnętrznego ip? Edit: problem rozwiązany - jest to bug opisany pod adresem: http://bugs.mysql.com/bug.php?id=36576
-
Witam, zainstalowałem phpmyadmin na vps-ie i mam problem z phpmyadmin. Debian jest, tak jak napisałem w wersji 7, phpmyadmin 3.4.11. Problem polega na tym że jakiego usera nie utworze w bazie przez phpmyadmin to nie mam możliwości zalogowania się do pma na tych danych. Czyli: tworzę usera o nazwie login, haslo: haslo, zaznaczam opcje utwórz bazę o tej samej nazwie. Baza się utworzyła, user jest, ale jak się chce przelogować na niego to mam komunikat o niepomyślnym logowaniu. Mało tego, nie działa skrypt który zawiera dane tego usera. Dzieje się tak tylko w przypadku pma. W przypadku konsoli - jak utworzę usera - skrypt działa prawidłowo, ale połączyć się z pma nie można. Tabela users w bazie mysql wydaje się poprawna. O co chodzi zatem? Spotkał się ktoś z takim problemem?
-
Kolego, ale nie przeczytałeś do końca pierwszego mojego posta, albo źle zrozumiałeś. Pogrubiłem odpowiedni fragment, żeby nikt nie miał wątpliwości: Dziękuje za pozostałe oferty. Zapoznam się z nimi jeszcze dziś.
-
Ze względu na brak jakiejkolwiek konkretnej oferty złożonej tutaj i zmianę nieco mojego poglądu na vps-y, muszę nieco zmienić kryteria: - jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www(poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony), - powinien być dostępny panel direct admin, - powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków(nie podczas testu, tylko po zakupie) - dostęp do templatek nowych systemów - czas na składanie ofert: 7.07.2013 - po tej dacie temat proszę uznać za nieważny.
-
Ja nie twierdzę że jest złe. Przeciwnie, uważam że jest lepsze niż ispconfig - więcej ma możliwości. Ale nie mogę sobie pozwolić z konfiguracją dns-ów. Robię tak jak robiłem na debianie bez panelu, te same wpisy, a mimo to są błędy przy sprawdzaniu na stronie http://www.intodns.com/, chociaż sama domena działa prawidłowo. zwykły VPS z DA
-
Oferta hyperhost jest ciekawa, ale chciałbym dokonać po prostu testu, czy to co tam będzie spełni moje oczekiwania. Poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej wersji niż hosting współdzielony - do testu nie potrzebuje dostępu root, jednak ogólnie - czyli jeśli się zdecyduje na zakup to będę potrzebował, chociażby do instalacji git/svn, no i być może innych. Ogólnie jeśli kupować vps to chciałbym mieć możliwość doinstalowania czegoś. Mam tam konto, jest tak jak piszesz - nie ma możliwości testu. A odnośnie samej usługi to jestem średnio zadowolony, choć sam vps spisuje się raczej dobrze. Po prostu szukam czegoś z większą ilością paneli między innymi, a jeśli nie znajdę to zawsze mogę zostać przy mintshost(jest dostępny tylko panel kloxo, który jest mało popularny i przy jakimś nietypowym błędzie ciężko znaleźć rozwiązanie, gdybym lepiej znał konsolę to wiadomo, byłoby inaczej, ale wtedy by nie było tego tematu).
-
No właśnie, dlatego napisałem ten temat by spytać o możliwość testów. Jeśli wszystko będzie wyglądało ok, to co chce przetestować/sprawdzić, to z pewnością dokonam zakupu finalnego. Odnośnie oferty hyperhost, to na Państwa stronie widzę tylko opis pod kątem technicznym, nie ma informacji o rodzajach systemów, które są dostępne, o panelach, a ja potrzebuję właśnie tych informacji. Proszę zatem uzupełnienie o właśnie te informacje, z pewnością ktoś inny też przeczyta więc będzie to z pożytkiem dla Państwa firmy. @linoskoczek wiem że mogę pytać indywidualnie każdą firmę, ale nie każda oferuje takie testy i to z panelem, a pytać każdej z osobna to zejdzie chyba tydzień - jest tych firm trochę. Dlatego chce ilość tą zawęzić do ofert złożonych tutaj, ale na razie ani jest mizerny efekt ;/ Ponawiam zatem prośbę o oferty.
-
Witam, Poszukuję vps do co najmniej kilku dniowego testu. wymagania: -jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www, - powinien być dostępny panel directAdmin, -powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków Proszę o oferty wraz z cenami i okresem testu. Fajnie było by także otrzymać cenę takiego vpsa po okresie testowym.
-
Witam, mam również problem z apache2. Wszystko mi działa prawidłowo, ale mam warningi: Restarting web server: apache2[Sat Jun 22 20:26:37 2013] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts [Sat Jun 22 20:26:37 2013] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts ... waiting [Sat Jun 22 20:26:38 2013] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts [Sat Jun 22 20:26:38 2013] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts Nie są one wg mnie groźne, bo sam apache działa prawidłowo, no ale chciałbym wiedzieć jak mógłbym je usunąć. Problem pojawił się po instalacji panelu ispconfig ;/ Próbowałem coś zdziałać wg tego informacji podanych tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1057960&s=fd93c878c634c114e8fabb915528a85f&p=6667294#post6667294ale niestety nie pomaga. Może ktoś podpowiedzieć co powinienem zrobić?
-
Możesz mi "łopatologicznie" napisać jak z tego właściwie skorzystać. Bo naprawdę czytam wiele artykułów od tygodnia i coraz większy zamęt mam ;/ Co oznacza: Musi być zezwolony transfer strefy dla 79.98.145.34. Mam ustawić ten transfer na vps-ie? Wybrałem typ strefy zapasowy, podałem swój IP, po zmodyfikowaniu pojawiła mi się ładna informacja: Jak rozumiem dns-y dodać do usługodawcy domemy, natomiast pozostała część tyczy się modyfikacji strefy dla binda. Ok, czy wybór strefy zapasowy będzie prawidłowy? Dobrze rozumiem że wówczas domena będzie działać z zawartością z var/www/html? Jeszcze zapomniałem o 2-óch kolejnych kropkach: Jak udostępnić ten port 53?
-
Chodzi o jeden dns własny a jeden np. firmy gdzie mam domenę i hosting?
-
Nie mogę edytować posta, więc piszę następny. Skorzystałem z tego opisu: http://www.debian.pl/content/132-Kompletna-instalacja-serwera-LAMP-i-MAIL zainstalowałem wszystko wg opisu. Skończyłem na kroku 3 i tekście: Niestety, jeden dns udało mi się dodać, dodając drugi mam komunikat: Z tych wszystkich opcji pozostaje tylko ta trzecia, podałem niewłaściwe dane. Taki sam komunikat miałem przy próbie dodanie adresów dns utworzonych na centos-ie. Jaki mam podać adres ip dla drugiego adresu dns mając tylko jedno ip?