mech
Użytkownicy-
Zawartość
27 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
1
mech wygrał w ostatnim dniu 13 Lipiec 2016
mech ma najbardziej lubianą zawartość!
Reputacja
1 NormalnaO mech
-
Ranga
Czasami na forum
-
Szukam rozwiązania pod serwer poczty, który ma służyć do otrzymywania spamu (oczywiście bez rozsyłania w drugą stronę), ale że nie posiadam doświadczenia w konfiguracji serwerów mail i nie orientuję się wśród dostępnych na runku rozwiązań, to proszę o jakieś wskazówki. Jak na razie testowo postawiłem iRedMail w opcji bezpłatnej, ale widzę, że jest to mocno okrojona wersja. Wersja Pro niezbyt jest opłacalna pod moje potrzeby, dlatego szukam innego rozwiązania. Oto wymagania, które musi posiadać serwer poczty: - bezpłatny, - zapisywać otrzymane wiadomości w osobnych plikach, - byłoby w sam raz, gdyby załączniki z każdej otrzymanej wiadomości dało się zapisać w określonej lokalizacji np. /home/%user%/zalaczniki, - graficzny konfigurator jest opcjonalny, ale nie zaszkodzi, gdyby dało się większość rzeczy wyklinać, nie jest to obowiązkowe, - mile widziana łatwa instalacja i konfiguracja, Proszę o jakieś wskazówki, co mógłbym wykorzystać do tego doświadczenia.
-
Nic nie działa... Strona główna OVH, serwery w Polsce, Francji, Kanadzie. Ma ktoś jakieś informacje?
-
Udostępnianie plików w sieci LAN: każdy plik pod inną domeną
mech odpisał mech na temat w Serwery DNS
Sprawdziłem. Można też i w ten sposób to zrobić. Czy to jedyne rozwiązania, które są wam znane? -
Udostępnianie plików w sieci LAN: każdy plik pod inną domeną
mech odpisał mech na temat w Serwery DNS
Tzn? Nie za bardzo rozumiem. -
Udostępnianie plików w sieci LAN: każdy plik pod inną domeną
mech odpisał mech na temat w Serwery DNS
Na jednym, tam gdzie będzie zainstalowany serwer DNS, tam też będzie serwer WWW z plikami. -
Udostępnianie plików w sieci LAN: każdy plik pod inną domeną
mech odpisał mech na temat w Serwery DNS
Jaki jest cel? Napisałem jaki - chcę udostępnić każdy plik pod inną domeną. Jest to jedna ze składowych większego projektu. Kombinowanie... Znasz inny sposób, aby coś takiego osiągnąć? -
Nie wiem, czy to jest odpowiedni dział. Jeśli nie jest, proszę o przeniesienie. Mój problem jest następujący: raz na 24h chcę udostępniać w sieci LAN pliki, które będą do pobrania pod nieistniejącymi domenami. Problemem jest to, że takich plików jest około tysiąca każdego dnia, i każdy taki plik powinien być do pobrania przez HTTP/S pod inną domeną, np. tmp1domain.com/1.docx tmp2domain.eu/2.xlsx tmp3domain.pl/3.txt Nie wiem, czy dobrze to przemyślałem, ale do zautomatyzowania tego procesu, postępujemy według algorytmu: 1. Skrypt modyfikuje ustawienia serwera DNS podstawiając losową domenę "tmp1.domain.com" pod losowe IP: "193.126.231.11"; restart usługi. 2. Skrypt dodaje IP z pkt1 do konfiguracji serwera HTTP (Apache lub Nginx); restart usługi. 3. Skrypt kopiuje pliki do folderu ze stroną WWW (/var/www/....) 4. Plik "1.docx" z innego komputera w sieci LAN jest teraz dostępny pod domeną "tmp1domain.com/1.docx". 5. Następnego dnia powrót do pkt1. Oczywiście taki komputer będzie musiał korzystać z lokalnego serwera DNS? No i musi też mieć dostęp ogólnie do internetu. Czy coś takiego jest do zrobienia? Czy jest to poprawna instrukcja? A może da się to zrobić zupełnie inaczej, łatwiej?
-
No nie, bo adresy IP będą w jednej lokalizacji, a mi zależy na czymś rozproszonym.
-
Nie, nie proxy i nic, co by było niezgodne z prawem.
-
Szukam dostawcy/ów, którzy mają w ofercie różne lokalizacje dla swoich serwerów VPS. Im tańsze, tym lepsze. Parametry nie grają roli. Jest DigitalOcean, ale 5$ za każdą maszynę, kiedy potrzebuję ich kilkaset, nie jest ciekawą propozycją. Jest też OVH, ale mają tylko 3 lokalizacje na świecie (FR, PL, KAN). Czy możecie coś polecić? Mile widziane lokalizacje "newralgiczne geo-politycznie" (Ukraina, Rosja, USA, Chiny, coś w Ameryce Południowej).
-
Nie, to Ubuntu 14 LTS.
-
Nasłuchuje. Sprawdziłem: 445 port is closed
-
Problem jest następującym, otóż potrzebuję otworzyć port 445, aby z zewnątrz był widziany jako "open". Korzystam z VPS w Arubie i firewalla UFW. Reguły na firewalla: 22/tcp ALLOW Anywhere 80/tcp ALLOW Anywhere 443/tcp ALLOW Anywhere 80/udp ALLOW Anywhere 443/udp ALLOW Anywhere 445/udp ALLOW Anywhere 445/tcp ALLOW Anywhere 22/tcp (v6) ALLOW Anywhere (v6) 80/tcp (v6) ALLOW Anywhere (v6) 443/tcp (v6) ALLOW Anywhere (v6) 80/udp (v6) ALLOW Anywhere (v6) 443/udp (v6) ALLOW Anywhere (v6) 445/udp (v6) ALLOW Anywhere (v6) 445/tcp (v6) ALLOW Anywhere (v6) Jednak komenda: nmap IP_VPSa zwraca: 445/tcp filtered microsoft-ds Przewertowałem pełno poradników i nic. W jaki sposób mogę zmienić status portu na "open"? Reguła zastosowana przez UFW: allow 445/tcp niby działa, a jednak nie działa. Lub czegoś nie kumam.
-
No to chyba chyba nie zdajecie sobie sprawy, jak działają honeypoty. Po drugie sieć pomiędzy każdą maszyną i tak jest wyizolowana. Po trzecie jesteście bombardowani Ntysięcy razy w ciągu doby, ale ataki te blokujecie. Właściwie większość z nich to boty skanujące porty, na których nasłuchują usługi SSH, FTP, SFTP, MySQL, HTTP i inne oraz wykonujące ataki BT. Po zalogowaniu do takiej pułapki bot może wysłać payload i honeypot go przechwytuje. Nawet trudno byłoby w ten sposób uszkodzić samego Linuksa, a co dopiero wydostać się z dockera i jakimś super-zaawansowanym malware rozprzestrzenić się z maszyny na maszynę. W zasadzie gdyby klient coś takiego zrobił bez zgody, to nawet nikt by się o tym nie dowiedział: ataki wykonywane są bez przerwy.
- 7 odpowiedzi
-
- VPS
- data center
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Ale defensywna sonda i tak brzmi mniej "inwazyjnie" niż sonda ofensywna? Konkretnie interesuje mnie honeypot Dionaea oraz inne do zbierania malware.
- 7 odpowiedzi
-
- VPS
- data center
-
(i 1 więcej)
Tagi: