@diaraf - Szczerze. Bardzo szczerze. W każdym biznesie jest kasa, bo inaczej nie byłoby to biznesem. Jednak ta branża (e-com, nie monitoring) u nas jest raczej dość oszczędna. Co wynika nie tyle z niskich obrotów, co z niskich marży.
Nie mniej chyba robimy mocny OT. Więc EOT
Hmm... Proponuje zatem najpierw zebrać dane z 2-3 miesięcy i przeanalizować ile jest tych firm zarabiających 100k )))) Ba! Ile jest tych firm co mają choćby obroty na takim poziomie ;D
Noo cloud na początek to raczej dobry wybór. Na forum wypowiadał się gdzieś twórca Alledrogo co też miało taki pomysł jak zapisywanie wszystkiego - może jak popytasz to podzieli się jakaś wiedzą co stanowiło zaplecze.
ps. Yeah. Kolejny... ósmy już chyba serwis monitorujący Allegro. Normalnie czuje, że stworzyliśmy trend. Jeszcze nie taki jak zakupy grupowe, ale prawie
Każda branża czasem okresowo czasem na dłuższy czas przeżywa taki problem jak walka cenowa.
Minusem sprzedaży rzeczy takich jako kody jest to, że nie ma kosztów ich "przechowywania".
To nie jest system, który wymaga serwerów na bazę i grafikę i inne. Wystarczy 10MB plik TXT
Niestety przez zaniżanie cen przez jednych tracą wszyscy.
Na Allegro wiele dziwnych rzeczy się dzieje. Obserwując szczegółowe dane można czasem się złapać za głowę.
Czy to zastanawiając się "z czego ktoś żyje"
Czy to obserwując jak jedna osoba nagle potrzebuje kilka pralek
Generalnie musimy wrócić do takich szczegółowych opisów, bo z tego płynie też dużo nauki i przestrogi "czy na pewno chce sprzedawać na aukcjach".
Na tym rynku w ogóle dużo się dzieje. Już w kwietniu opisywaliśmy u siebie zaskakujące przypadki i akcje:
http://blog.manubia.pl/2011/04/19/zwalczanie-konkurencji-na-allegro-na-przykladzie-rapidshare/
Taka branża