Maq
WHT Pro-
Zawartość
302 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
2
Maq wygrał w ostatnim dniu 8 Styczeń 2012
Maq ma najbardziej lubianą zawartość!
Reputacja
73 PomocnyO Maq
-
Ranga
Stały użytkownik
Informacje osobiste
-
Imię
Paweł
Metody kontaktu
-
Strona WWW
http://skroc.pl
Informacje profilowe
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Oborniki Śląskie
-
Tak, jest do wyboru PayPal, można też podać kartę płatniczą bezpośrednio. z darmowych 300$, z tego co widzę to 50$ jest na instancje ECS, a 250$ na inne usługi, z tym że nie można łączyć promocji. Także trzeba wybrać zniżkę procentową, albo darmowe środki.
-
Alibaba nie chce być gorsza od Amazona, to i swoją chmurkę stworzyli Cebula deal - 30$/rok (-84%): 1vCPU Intel Xeon E5-2682 v4 1GB ram 40GB SSD 1TB transf/mies https://www.alibabacloud.com/campaign/ecs-ssd-cloud-server?spm=a3c0i.7938564.220482.1.10521d15mKfMpA Jest kilka lokalizacji zarówno w US, Europie, jak w i Chinach, Japonii czy Australii. Dają 300$ na start, tutaj refka. Są problemy z weryfikacją email, dlatego lepiej spróbować przeprowadzić weryfikację sms, jak nie idzie, to spróbować wyczyścić ciacha i jeszcze raz.
-
Jakie znacie duże i często aktualizowane bazy danych z czarnymi listami adresów www zawierających jakiś syf typu malware, phishing, wirusy itp.? Baza powinna być darmowa z dostępem przez API. Aktualnie korzystam z Phishtanka oraz Google Safe Browsing, jednak tutaj liczy się czas reakcji, a obydwie bazy stanowią bardziej usługi komplementarne aniżeli zamienniki. Znam jeszcze Netcrafta, ale niestety dostęp trochę kosztuje Ktoś orientuje się z jakiś baz korzysta taki Chrome? Bo z tego co zauważyłem, musi to być coś więcej aniżeli tylko Google Safe Browsing, ponieważ zdarza się że Chrome zgłasza niebezpieczną stronę, a w bazie GSB jej nie ma.
-
Wybrałem instancję w Czechach (od razu miał dobrą geolokalizację i był spoza blacklist), niby speedtest pokazuje ładne predkości po kilkaset Mbit/s po róznych lokalizacjach w EU, niby dysk SSD, ale to on jest wąskim gardłem. Chciałem przetestować go, tworząc plik testowy z /dev/zero o wielkości 1GB i serwer mi się chyba zwiesił, bo przestał odpowiadać Nie wiem czy RPSy w OVH nie działały lepiej Zastanawiam się czy nie spróbować postawić nowej instancji,zamiast aktualnej, może będę miał więcej szczęścia do maszyny matki
-
Z tego co widziałem jest mowa o APAC (Asia-Pacific), Europie i USA, tylko że to są dość rozległe rejony geograficzne Poprzedniego posta pisałem z pamięci, z tego co teraz widzę, to jest mowa o 5 DC w tym roku i kolejnych 5 w przyszłym.
-
Na twitterze Olesa widziałem że wspominał o tym że niedługo udostępnia dwie zupełnie nowe lokalizacje DC. Ktoś coś wie więcej? Albo mógłby przetłumaczyć z francuskiego na nasze?
-
Czyli w czym problem? Kapitał 5 tysięcy (albo niewiele większy), "majątek" tego typu spółki to i tak głównie wynajęte/wyleasingowane aktywa. Jako członek zarządu (właściwie to nawet nie musi być właściciel), składa się wniosek o upadłość w odpowiednim momencie. I mamy kłopot praktycznie z głowy.
-
Może i studia na kierunku Finanse i Rachunkowość ukończyłem już pewien czas temu, przepisy się zmieniają, ale chyba nadal odpowiedzialność jest do wysokości wkładu? Oczywiście pominąłem w swoim rozważaniu odpowiedzialność jako członka zarządu, ale to musiałby wykazać się niezłą niesubordynacją żeby mieć z tego powodu kłopoty.
-
Gdyby miał spółkę zoologiczną z kapitałem 5 tysięcy, to ogłosiłby upadłość i miałby spokój. A tak przy jednoosobowej działalności, przy tej skali smród będzie się długo za nim ciągnął. Nie dość że odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania swojej firmy (a tutaj istnieje choćby ryzyko odszkodowań), do tego wszystko firmował swoim nazwiskiem. Jedyne co teraz może zrobić to studium przypadku na własnym przykładzie jak nie postępować w sytuacjach kryzysowych W końcu to jest PRowiec pełną gębą, a chyba po tym nikt go nie będzie chciał zatrudnić w zawodzie
-
Właśnie mówią o 2be.pl Nawet mamy głownego bohatera we własnej osobie
-
To dość spora różnica, wcześniej działy wyspecjalizowane stowarzyszenia czy po prostu prawnicy którzy masowo wyszukiwarki klauzule niedozwolone w regulaminach i szantażowali tym samym przedsiębiorców. Jeśli ten nie przystał na ich warunki, to składali pozew i sąd praktycznie z automatu wydawał wyrok na podstawie rejestru UOKiK. Teraz każdy przypadek jednak musi rozpatrywać indywidualnie, analizując czy dany zapis rzeczywiście narusza prawa konsumenckie, co dłużej trwa i może się zakońćzyć odmiennym wyrokiem. Fakt faktem, po takiej akcji ta firma już sięraczej nie wygrzebie. może i działalność hostingowa to była mała część biznesu, ale pewnie na tych serwerach też trzymali różne projekty ich klientów, wykonanych jako agencja reklamowa. U nich dużo ludzi miało tylko wykupione domeny, wydelegowane w inne miejsce Ale jak już wcześniej zauważono kreaowali się na dużo większą firmę, niż byli w rzeczywistości
-
Rejestr klauzul abuzywnych już od pewnego czasu właściwie nie obowiązuje. Wyrok Sądu Najwyższego z 20 Listopada 2015: W uzasadnieniu: W skrócie według wyroku SN, na tę chwilę klauzule zabronione UOKiK odnoszą się do konkretnej firmy, a nie każdego. Czyli zapisy w umowie niezgodne z rejestrem abuzywnym nie stają się automatycznie zabronionymi, choć mogą takimi zostać gdy zostanie wydany indywidualny wyrok w sprawie konkretnej firmy. http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemID=93&ListName=Komunikaty_o_sprawach
-
Właściwie to IQ.pl przejęło swojego klienta http://web.archive.org/web/20150818030540/http://www.prohost.pl/pages/aboutus/company/
-
Wystarczy wejść na tę stronę: http://www.netflix.com/browse/subtitle/pl Wyświetlą się nam produkcje dostępne z polskimi napisami, niestety analogiczna strona z audio nie działa. Dla przykładu Master of None, w zależności od lokalizacji IP: PL: lektor PL + napisy PL DE: brak PL FR: napisy PL GB: napisy PL Sprawdzane na tej samej przeglądarce, z tymi samymi ustawieniami (język pl), oczywiście konto to samo. Dostępność innych języków (w zależności od lokalizacji IP) też bywa zmienna.
-
Dostałem maila z info o awarii (i przywróceniu kopii zapasowej) datowanego na 2015-08-18 23:02, czyli blisko 30 godzin po przywróceniu serwera. A w tickecie (371854) utworzonym przeze mnie otrzymałem tylko informację że pracujecie nad awarią, a póżniej że serwer powinien już działać, zero info o tym że był problem z odzyskaniem danych i została przywrócona kopia sprzed 3 dni. Niestety nie jestem w stanie weryfikować wszystkich danych czy przypadkiem ktoś mi nie podmienił ich na wersje sprzed kilku dni. To nie jest wina maila, bo sami w mailingu informującym o awarii mówicie o "dniu wczorajszym":