whitea
Użytkownicy-
Zawartość
8 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Typ zawartości
Profile
Fora
Katalog firm
Wszystko napisane przez whitea
-
Na przykład w OVH domena pl kosztuje koło 50 zł ale ochrona prywatnych danych jest tylko dla domen globalnych więc odpada. Więc gdzie ?
-
gdzie najtaniej zarejestrować prywatną domenę pl z ochroną danych?
whitea odpisał whitea na temat w Domeny
Za darmo to może byłaby przesada, ale dlaczego domeny globalne kosztują 10$, a polskie 30$ ? (mówię oczywiście o przedłużeniu). Dzięki za wszystkie sugestie. Co do ochrony danych, to faktycznie, w domenach na onet.pl jest pole dla osób fizycznych, że "zgadzam się na publikację we WHOIS" a nie, że "proszę o niepublikowanie we WHOIS" - czyli domyślnie jest ochrona. -
gdzie najtaniej zarejestrować prywatną domenę pl z ochroną danych?
whitea odpisał whitea na temat w Domeny
Czy na pewno? To po co na przykład na domeny.onet.pl przy rejestracji domeny na osobę prywatną jest dodatkowy kwadracik do zaznaczenia że chcę, aby dane osobowe podlegały ochronie i nie były wyświetlane we whois? Gdyby ta zasada obowiązywała automatycznie, to nie byłoby sensu dodatkowego potwierdzania. -
Większość rejestratorów oferuje tzw domain privacy, ale nie dotyczy ona nazwiska/nazwy właściciela domeny. Natomiast GoDaddy chroni owszem nazwisko też. Tyle że GoDaddy zrobił się drogi, a poza tym krążą o nim różne historie, np tu: http://www.moneysche...mains-by-proxy/ Czy ktoś zna innego rejestratora z opcją pełnej prywatności (tzn również nazwy właściciela) trochę tańszego? I jeszcze jedno pytanie. Jak sprawdzić, czy whois.com jest rejestratorem akredytowanym przez ICANN ? Na ich stronie "About us" nic na ten temat nie ma. Na stronie ICANN też ich nie ma, ani pod "Singapore" ani pod "United States". Ale są chyba popularni, czy to możliwe żeby nie byli akredytowani? Nie wiem gdzie to sprawdzić. I generalnie czy ktoś coś o whois.com jako rejestratorze może pozytywnego (albo negatywnego) powiedzieć z doświadczenia? Jeszcze jedno pytanie, sorki. Czy podawanie fałszywych danych przy rejestracji domeny to faktycznie takie duże ryzyko jak piszą? Co właściwie ryzykuję, zakładając że zawartość strony pod tą domeną jest całkowicie zgodna z prawem? Jakie jest prawdopodobieństwo, że się zorientują i czepną?
-
W kwestii mojego pytania to właśnie whois.com zapewnia taką "całkowitą prywatność" (odpisali mi) z tym że w umowie jest napisane że w razie jeśli ktoś się na mnie poskarży albo w ogóle z dowolnego powodu uznanego przez nich za właściwy mogą tę prywatność uchylić. Czyli to samo co w GoDaddy podejrzewam. a jakiej? W internecie w zasadzie nie ma żadnej opinii, pewnie dlatego że wszystkim się bardziej kojarzy z przeglądarką WHOIS a nie rejestratorem. Może być kilka powodów dla których ludzie nie podpisują pełnym imieniem i nazwiskiem swoich wszystkich wypowiedzi, w internecie i nie tylko. To samo można odnieść do domeny. U nas w Polsce dane prywatne są w pełni chronione przez większość rejestratorów jeśli wybierze się taką opcję, właśnie dziwię się że dla zagranicznych domen tego nie ma, tylko adres i telefon.
-
Po przeczytaniu działu Opinie mam trochę mętlik w głowie. Szukam hostingu typu serwer wirtualny pozwalającego na dostęp przez SSH (czyli np. programem Putty) oraz o jak najkorzystniejszym stosunku liczby baz MySQL do ceny. Liczba kont FTP co najmniej 2x taka jak liczba baz danych. Oczywiście możliwość SSL. Bezproblemowe instalowanie Drupala, Zencart, Prestashop i innych skryptów. Last but not least, żeby firma nie podupadła w ciągu najbliższych lat tylko się rozwijała - chociaż to bardziej pytanie do wróżki. Z tych co pamiętam, wpadł mi w oko nq.pl opcja Profesja - 20 baz za 700 zł (ciut drogo) i w miarę dobre opinie porozrzucane tu i ówdzie. Ale może są lepsze oferty tylko nie udało mi się do nich dotrzeć. Z początku również myślałam o home.pl (50 baz za 600 zł) ale trochę mnie odstraszyły opinie. Nie mogę się doszukać czy któraś z tych firm ma SSH.
-
Czy są jakieś panele administracyjne albo inne narzędzia (z wyjątkiem dostepu do shella) oferowane przez popularne firmy hostingowe, które umożliwiają: znalezienie plików w katalogu i podkatalogach z zadanymi ustawieniami chmod, np. znajdź wszystkie z 0655 (odpowiednik shellowego find) zdefiniowanie linku symbolicznego do katalogu utworzenie archiwum zip (albo innego) z wybranych plików Nigdy mnie to nie interesowało bo zawsze korzystałam z prostych koment shellowych, ale teraz biorę pod uwagę zmianę hostingu i pojawił się potencjalny problem w postaci braku dostępu do shella. A że tak naprawdę korzystam z kilku komend na krzyż, to może da się to czymś zastąpić i po kłopocie.
-
oj dzięki ) na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie jak to czego szukam, dokładnie te opcje.. poczytam jeszcze