djpuzia
Użytkownicy-
Zawartość
8 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Widzę brak odpowiedzi czyżby nazwa.pl ma najbardziej rozbudowany WebMail? Widziałem już rozwiązanie Hitme.pl w sprawie autorespondera dla pojedynczego użytkownika i niestety jest to trochę za mało Wychodzi na to, że jakość nie do końca idzie z możliwościami - przynajmniej w punkcie, na którym mi bardzo zależy. Powiedzcie mi przy okazji, czym różni się hosting Active od Provider w NetArt'cie, po za ceną? Parametry bezpieczeństwa obie usługi mają identyczne.
-
A macie gdzieś screeny pokazujące, jak wygląda webmail w kei i dhosting - głównie chodzi, czy jest możliwość zakładania autorespondera z webmaila. Niby w home.pl jest wszystko ok, ale brakuje mi (przynajmniej w dostępnej na stronie dokumentacji nie widzę), ustawienia czasu działania autorespondera, jak to jest Active.Office w nazwa.pl. Może zwracam uwagę na pierdoły, ale ciężko będzie przestawić prawie 100 użytkowników do czegoś gorszego (mniej opcji), niż jest teraz z nazwy. Jest w ogóle jakiś dobry hosting, co ma porównywalny webmail z nazwa.pl - od strony konfiguracji konta z poziomu webmaila?
-
Witam, Poszukuje kolejny raz dobrej firmy świadczącej hosting, zamiast dotychczasowego serwera Active z nazwa.pl. Serwery muszą być w Polsce, no i bardzo zależy mi na stabilności działania - dużo lepsza niż to teraz mamy w nazwa.pl. Wcześniej mój wybór padł na iq.pl, ale niestety ich rozwiązanie z prefiksami w nazwie użytkownika dla skrzynki mailowej, jest dla mnie jakimś nieporozumieniem nie wyobrażam sobie zmieniać konfiguracji w prawie 100 programach klienckich (Outlook). Poszukuje więc takiej firmy, która do konfiguracji programu pocztowego będzie używała takie parametry: - nazwa użytkownika: adres@domena (np. a.kowalski@domena.com.pl) - serwer POP3 i SMTP: nazwa domeny Bardzo ważna rzecz, która jest u mnie w firmie konieczna, to możliwość ustawienia przez użytkownika przez WebMaila Autorespondera (auto-odpowiedzi) dla swojego adresu mailowego - tak jak to teraz mamy w nazwa.pl w panelu Active.Office Zastanawiałem się nad hostingiem kei.pl oraz dhosting.pl, ale nie wiem jak tam wygląda kwestia w/w wymogów jakie musi spełnić u nas serwer, a nie chce na kolejnych hostingach robić rejestracji, żeby spojrzeć na niego tylko przez 5 minut, jak to miało miejsce z iq.pl Zastanawiam się jeszcze nad home.pl (ich serwer Business Server PRO otrzymał wybór redakcji PC World), ale nie wiem czy oni nie idą na ilość, a nie na jakoś tak jak jest to w nazwa.pl, czyli wiąże się z kiepską stabilnością? Przestrzeń dyskowa jaka by nam w zupełności starczyła to 40-50 GB i transfer miesięczny na poziomie około 50GB (taki mamy na tą porę) Z góry dzięki za wszelkie porady w wyborze.
-
Dzięki wielkie za odpowiedzi! Tak jak piszecie, najlepiej będzie jak sobie protestuje przez okres darmowego testowania i zobaczę sobie co kto tak na prawdę oferuje.
-
Tego nie jestem Ci wstanie podać, bo np. na nazwa.pl nie podają takich danych, ale w załączniku podałem screeny z zakładki "obciążenie serwera" z nazwy, na których widać, że obciążenia nawet nie widać u nas U mnie w firmie głównie serwer obciążany jest pocztą.
-
Lepiej nieraz za dużo, niż za mało Budżet to na tą porę 1000 zł netto na rok. Na serwerze ma być jedna strona WWW (firmowa), około 100 skrzynek mailowych użytkowników, jakieś 2 bazy MySQL (bardzo mało wykorzystywane) i może z 4-5 kont FTP. Co do obciążenia, to chodzi o łączny transfer miesięczny? Jesli tak, to podałem go już w pierwszym poście, ale powtórzę jeszcze raz przewiduję transfer miesięczny nie przekraczający 50GB, a jeśli przekroczy, to niewiele i też nie w każdy miesiąc. W tej chwili w statystykach na nazwa.pl, ogólny miesięczny transfer mamy średnio 33GB, ale są miesiące że przekracza 40GB w ogólnym transferze serwera. Wszystko zależy od miesiąca.
-
Witam, Jakieś kilka miesięcy temu, prosiłem o poradę w wyborze serwera dedykowanego. Wtedy niestety temat umarł, ze względu na brak środków pieniężnych w firmie Teraz wracam do tematu, ale bardziej poszukuje rozwiązania wirtualnego lub VPS. Dedykowany na teraz jest nam nie potrzebny. Czytając różne opinie na forum, sam już nie wiem co wybrać Zastanawiam się nad 3 firmami: iq.pl, dhosting.pl i kei.pl, choć może jest jeszcze coś innego godnego wyboru Zależy nam na: przede wszystkim na bezawaryjnej pracy serwera - to jest najważniejszy czynnik, który zadecydował o szukaniu czegoś nowego w miejsce nazwy.pl, serwery umieszczone w Polsce, a serwerownia zabezpieczona na wypadek awarii jednego z łączy, czy awarii prądu, powierzchnia dyskowa minimum 25GB, transfer miesięczny na tą porę nie przekracza u nas łącznie 50GB, więc z tym myślę nie będzie problemu, własny adres IP serwera, możliwość obsługi więcej niż jednej domeny przez serwer, nielimitowana liczba kont pocztowych, możliwość umieszczenia własnego certyfikatu SSL do strony WWW, możliwość umieszczenia baz MySQL, ładny i przejrzysty Panel administracyjny - minimum to co mamy teraz w nazwa.pl, ładny i przejrzysty Panel użytkownika - minimum to co mamy teraz w nazwa.pl, możliwość zakładania indywidualnie przez użytkownika przez Panel użytkownika (nie przez administratora) wiadomości zwrotnej z uwzględnieniem czasu działania tej wiadomości zwrotnej - tak samo jak mamy to teraz w nazwa.pl, backup całego serwera co 24 godziny (mile widziane przechowywanie 2 dni wstecz), gwarancja dostępności minimum 99,9% w ciągu miesiąca z opcją rekompensaty po przekroczeniu tego progu, maksymalny czas reakcji na zgłoszenie awarii 1 godzina, w trybie 24/7/365 Myślę, że wszystko ująłem co byśmy wymagali od serwera Mogę jeszcze tylko napisać, że jakiekolwiek przestaje w działaniu (głównie poczty) nawet 2-3 minutowe w godzinach między 6 rano a 20-22 wieczorem, są u mnie w firmie katastrofą Mam momentalnie wiele telefonów, że poczta nie działa Niestety w nazwie.pl zdarza się to dość często! Gro użytkowników przy problemie z pocztą jak pojawi mu się komunikat w outlooku z nazwą użytkownika i hasłem - klika co popadnie i później konieczna jest już interwencja informatyka dlatego tak mi zależy na stabilności serwera. Za pomoc w wyborze, z góry dziękuje. Pozdrawiam
-
Witam, Poszukuje dla naszej firmy jakiegoś serwera z jak najmniejszą awaryjnością (najlepiej zerową) i największym procentem SLA (Pisemna gwarancja jakości). Interesuje mnie firma, która ma serwery w Polsce, najlepiej jakaś duża firma na rynku polskim . Zainteresowałem się serwerem dedykowanym w ofercie home.pl, ale ich SLA na poziomie 99,5% w skali miesiąca to trochę mało Patrzyłem również na ofertę iq.pl ale czym więcej czytam różnych opinii, to już sam nie wiem co wybrać, a musimy zmienić usługodawcę, bo posiadany w tej chwili przez nas serwer Active od nazwa.pl działa w kratkę - jest czas, że przez miesiąc, dwa nie ma problemów, a są momenty, że codziennie poczta nie działa przez jakiś okres, a nasza firma nie może sobie pozwolić na takie przestoje w działaniu skrzynek pocztowych. Interesują mnie takie coś: - powierzchnia dyskowa około 100GB, - możliwość założenia około 200 skrzynek mailowych pracowników (ustalanie dowolnej wielkości pojedynczej skrzynki), - dostęp do skrzynki mailowej poprzez POP3 itd oraz poprzez stronę WWW i dodatkowo możliwość z niej samodzielnego założenie przez użytkownika automatycznej odpowiedzi zwrotnej (najlepiej z możliwości ustalenia przedziału czasowego, w którym ma być aktywna ta zwrotka), - ogólny transfer miesięczny na poziomie 60-70 GB, - możliwość umieszczenia strony WWW w PHP z bazami MySQL (ilość baz około 3), - zapewnienie ciągłości pracy (maksymalne czasy niedostępności skrzynek mailowych poprzez POP3 / SMTP to maksymalnie 5-10 minut oraz nie częściej jak raz, góra dwa razy w miesiącu), - zapewnienie szybkości działania (odbieranie / wysyłanie) wiadomości (chodzi o to, żeby nie było przypadku, że wiadomość, którą ktoś do nas wysłał, dochodziła do naszego serwera z wyraźnymi opóźnieniami, np. 10 minut lub dłużej) - bardzo często dzieje się tak z naszym obecnym serwerem , - wykonywanie się kopii bezpieczeństwa codziennie (mile widziane tak do 2-3 dni wstecz), - administrowanie całym systemem po strony usługodawcy (wszelkie usterki sprzętowe czy programowe usuwane przez administratorów usługodawcy - zapewniając ciągłość pracy). My chcemy posiadać tylko panel administracyjny, za pomocą którego chcemy zarządzać swoimi domenami, dodawać i usuwać nowe skrzynki mailowe, mieć wgląd w statystyki wykorzystania serwera itp. Nie interesuje nasz zarządzanie całym systemem operacyjnym, Z góry wielkie dzięki za jakąś poradę w wyborze nowego usługodawcy.