Skocz do zawartości

anm

Użytkownicy
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez anm

  1. VPS - pytania zielonego

    Witam, Jestem zupełnie zielony w temacie VPS, a potrzebuję takiego serwera do instalacji sklepu Magento (niewielkiego, mała liczba klientów). Dlatego chciałbym spytać o kilka spraw, bo nie wiem czy poradzę sobie z obsługą takiego serwera. 1. Korzystałem do tej pory jedynie z prostego współdzielonego hostingu dla stron www. Nie mam doświadczenia w administracji systemami, pod Linuxem potrafię wykonać jedynie podstawowe zadania, jak kopiowanie plików. Czy taka osoba jak ja poradzi sobie z umieszczeniem sklepu na VPS? 2. Gdyby VPS-em można było zarządzać przez panel adm. podobny do tych spotykanych na hostingach współdzielonych, to nie byłoby problemu. Czy za taki panel na VPS trzeba dopłacać? 3. Czy po wykupieniu VPS będę miał już na nim zainstalowany serwer www, PHP, bazę MySQL, serwer pocztowy, ftp i inne podstawowe usługi? Czy muszę to robić sam, lub ewentualnie płacić dodatkowo administratorowi za instalację? Kupując hosting współdzielony wszystko mam już skonfigurowane, wystarczy wrzucić CMS-a na serwer i strona działa - czy na VPS jest podobnie? 4. Czy są jakieś specjalne oferty VPS-ów dla osób takich jak ja: które potrzebują niestandardowego hostingu www, ale nie znają się na administracji? 5. Czy w przypadku gdy zakupiony VPS ma zbyt niskie parametry, można bez dodatkowych opłat "manipulacyjnych" przenieść się na wyższą ofertę? 6. Czy ewentualnie możecie podsunąć jakieś oferty spełniające wymagania Magento? Mój budżet to max. 100 zł / miesiąc. Przy czym ważne, by oferta była prosta w obsłudze dla takiego laika jak ja.
  2. VPS - pytania zielonego

    7. Który panel administracyjny wydaje się lepszym rozwiązaniem: cPanel, czy DirectAdmin? Z tego pierwszego kiedyś korzystałem, ale to było dawno temu, wiele sie mogło zmienić, a DA znam tylko ze skromnej wersji demo. MZone Group, pisałeś, że DA można skonfigurować tak, by sam robił backupy - czy cPanel też ma takie możliwości? A jak na ich tle wypada darmowy Webmin? 8. Jak wygląda okres darmowego testowania VPS-ów z firm, których oferty padły w tym wątku? Czy w większości przypadków muszę najpierw zapłacić, a potem ewentualnie zwracają pieniądze, czy od razu mogę za darmo przetestować? Domyślam się, że jeśli będę chciał przetestować działanie wspomnianego wcześniej sklepu, to będę musiał najpierw zapłacić administracji za zainstalowanie potrzebnego mi oprogramowania? 9. Czy to ma większe znaczenie jaki system operacyjny wybiorę dla mojego serwera? Zazwyczaj są do wyboru: debian, centOS, freeBSD, ubuntu, itp. Jakieś istotne różnice między nimi, dla osoby takiej jak ja, która i tak będzie potrzebowała administratora? 10. A co z wirtualizacją? Czym się kierować? Która opcja z tych najpopularniejszych sprawdzi się najlepiej?
  3. VPS - pytania zielonego

    Czyli gdybym zapłacił adminowi za instalację i konfigurację całego oprogramowania pod Magento, to za pomocą np. DirectAdmin dał bym radę sam tym wszystkim zarządzać (tak jak to robiłem do tej pory na hostingu wirtualnym)? Oprócz tego jak często jeszcze potrzebowałbym pomocy profesjonalnego admina? Backupy baz danych i plików sklepu, to sam zrobię z panelu administracyjnego, ale co z update'ami oprogramowania, robieniem backupów systemu? Jak często się to powinno robić? Jakich jeszcze prac wymagałby serwer, żeby wszystko ładnie i profesjonalnie działało? Ile takie usługi (dla niewymagającego, małego sklepu) mogłyby mniej więcej kosztować, biorąc pod uwagę, że to VPS często dają gratis np. godzinę administracji / miesiąc? Tutaj np. oferują 0.5 godziny administracji / miesiąc: http://ionic.pl/vps.htm Tutaj (VPS20, na dole) 4 godziny / miesiąc: https://www.billing.mzhost.co.uk/cart.php?gid=10 Czy tyle czasu miesięcznie wystarczy, zeby serwer był dobrze zarządzany? Chciałbym wiedzieć na czym stoję, zanim zdecyduję sie wpakować na jakis serwer.
  4. VPS - pytania zielonego

    Ad 3. Gdybym zdecydował się na serwer niezarządzany, to ile czasu zajmie adminom zainstalowanie i skonfigurowania oprogramowania potrzebnego do działania typowej strony czy sklepu? Chodzi o taki mniej więcej zestaw: Apache, PHP 5.2, MySQL + phpMyAdmin, serwer pocztowy, ftp, oraz konfigurację modułów PHP niezbędnych do działania sklepu Magento. Chciałbym sie zorientować ile za to musiałbym zapłacić. Admin może mi przecież podać dowolny czas wykonania, a ja nie mam go jak sprawdzić.
×