jarek_1
Użytkownicy-
Zawartość
4 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
projekt rozpisuje pod dotacje, specyfika programu, nie pozwala mi na płatności okresowe, pieniądze mogę przeznaczyć pod zakup środków trwałych. Koszty jednorazowe mogę przełknąć, a koszty okresowe chciałbym aby były relatywnie jak najmniejsze. Lokalizacja inwestycji to małe miasto, najbliższe data center jest w odległości 60 km. W tym mieście mam tylko dwóch operatorów Dialog oraz TPSA, najlepsze łącze to te które ofiaruje dialog 100Mbit/4Mbit, ale z serwerów poza siedzibą firmy korzystalibyśmy okazjonalnie bardziej zależy mi na takich rozwiązaniach w siedzibie firmy. około 20k to cena którą na chwilę obecną był bym wstanie zaakceptować dokładnie, bo nie jest
-
Chciałbym się Was poradzić w sprawie oceny opłacalności inwestycji firmy w wirtualizację serwerów, aplikacji, programów. Obecnie poczytałem o tym trochę w interencie, może znacie jakąś pozycję książkową napisną w języku polskim w której treścią były by rozważania na temat ewentualnych korzyści i kosztów, na procedurze instalacji, konfiguracji mi nie zależy dlatego, że proces wdrożenia zlecił bym firmie zewnętrzanej. Opiszę stan faktyczny. Firma docelowo 5-6 osób z dostępem do komputerów, dla zastosowań nie graficznych. Sieć LAN w obrędie jednego budynku, cały sprzęt miałby być u nas, nie musiał by chodzić 24h, bo nie mamy takiej potrzeby. Lecz jest to dodatkowa korzyść do rozważenia gdyż Moje wyobrażenie: Kupujemy serwery, router, szafę, kable, klimatyzację (tyle?), ktoś nam to instaluje, konfiguruje. I wdraża w proces podziału tych serwerów i administrowania tym. W razie niemożliwości rozwiązania przez nas jakiegoś problemu, firma zewnętrzna robi to zdalnie (serwery podłączone były by równierz do netu?), ewentualnie przyjeżdża i wymienia uszkodzone lelemnty na miejscu. Korzyści: -możemy moc serwera podzielić na dowolną ilość maszyn ? - możemy korzystać z programów tam zainstalowanych w domach, na wyjazdach (jakie łącze?) - większe bezpieczeństwo danych, jeżli kupimy jakieś urządzenie backup'owe, bedzie za nas automatycznie dbało o bezpieczeństwo danych Przy takim stanie faktycznym, jaki może być koszt, chodzi mi o rzad liczb 10tys? 30tys? 60tys?
-
Dziękuję, doprecyzuję że jestem na etapie zbierania informacji stąd bardzo powoli urealniam swoje plany . Zaczęło się od tego że chciałem trzymać serwer w firmie teraz rozumiem że bez ciągłego wsparcia technicznego będzie to nierealne. Najprawdopodobniej zdecyduje się na kolokację, odległość nie ma dla mnie znaczenia dlatego że osobiście i tak nie był bym nic w stanie wymienić. Poszukałem w katalogach jak mi poleciliście i ta oferta zwróciła moją uwagę http://www.kr-cpd.pl/oferta/kolokacja/, czy możecie mi powiedzieć czy dobrze zrozumialem : jeżli wykupie pasmo np. 7-10Mbit to trnasfer mam nielimitowany czy też muszę płacić za pasmo i tranasfer każdych 100 GB, bo to na moje oko dużo wychodzi? Czy mając serwer w mieście X mogę nająć administratora z miasta Y, tzn. czy wszystkie czynności administratora przebiegają zdalnie i odległość nie ma znaczenia.
-
Proszę o udzielenie mi porady w sprawie wyboru odpowiedniej usługi , z uwagi na moje nieinformatyczne wykształcenie proszę również o wyrozumiałość. Dla odpowiadających w sposób złośliwy na tym forum wyjaśnię iż jestem specjalistą w swojej branży i nie zamierzam zarabiać na hostingu. Będę stawiał pytania w sposób konkretny dlatego również takich odpowiedzi oczekuję. ( Jeżeli kogoś zastanawia na co? po co? proszę o prywatną korespondencję radca.prawny12@interia.pl ) Budżet projektu wynosi 10 000 - 20 000zł jako wydatek jednorazowy oraz 300-600zł miesięcznie . Wyjaśnię że kwoty 10-20tys. nie mogę rozłożyć jako platności okresowych . Czy bardziej opłaca mi się zakup usługi serwera dedykowanego płacąc 300-600 zł miesięcznie, czy usługi kolokacyjne kupując uprzednio serwer w wyżej wyminionych kwotach . Pytam dlatego że nie mogę zrozumieć dlaczego każde 1Mbps tutaj http://www.kei.pl/?stronka=dedicated/kolokacja w przypadku kolokacji kosztuje 120 zł oraz każde 100Gb kosztuje również 100, gdzie serwer dostarczam im sam a tutaj na dedyku http://www.ovh.pl/produkty/mg_best_of.xml 1 Gbps kosztuje tylko 500zł i transfer miesięczny jest bez limitu. Czy jest jeszcze jakaś zmienna która tak różnicuje te ceny? Drugie pytanie odnosi się do możliwości modyfikacji oferty Dialogu, wiem że zapewne ktoś mi poleci zadzwonić i zapytać ale ja chciałbym iść krok dalej i dowiedzieć się czy u jakiegokolwiek operatora jest możliwe zamienienie w ofercie w której mam 100Mb downloadu oraz 1 Mb uploadu tych wartości na 100Mb uploadu oraz 1 Mb downloadu ? Tak na chłopski rozum wydaje mi się to możliwe skoro w jedną stronę można tyle pobierać to powinna być możliwość odbioru w drugą stronę takiej samej wielkości danych.